Tarppartinis Privilegijų komitetas pareiškė, kad 58 metų B. Johnsonas būtų 90-čiai dienų nušalintas nuo parlamento nario pareigų už „pakartotinį nusižengimą (parlamentui) ir siekį pakenkti parlamentiniam procesui“.

Tačiau jis, praėjusią savaitę atsistatydinęs iš parlamento nario pareigų, išvengė bet kokių formalių sankcijų iš savo kolegų Bendruomenių Rūmuose.

Savo atsistatydinimo pareiškime praėjusį penktadienį B. Johnsonas užbėgo už akių komiteto išvadoms, teigdamas, kad tai yra politinis susidorojimas, nors šioje institucijoje daugumą turi jo paties partija.

Ketvirtadienį jis ir vėl dramatiškai apkaltino komitetą „antidemokratiniais veiksmais... siekiant padaryti tai, kas reikštų paskutinį peilio dūrį užsitęsusioje politinėje žmogžudystėje“.

Ilgai laukta 106 puslapių komiteto ataskaita buvo dar kritiškesnė nei tikėtasi, ypač sankcijos, kurias joje būtų rekomenduojama taikyti.

Paprastai parlamento nariai turi balsuoti dėl komiteto rekomendacijų, o bet koks nušalinimas nuo pareigų ilgesniam nei 10 dienų laikotarpiui gali lemti papildomus rinkimus pažeidėjo rinkimų apygardoje.

Dėl „Partygate“ skandalo B. Johnsonui ir dešimtims vyriausybės pareigūnų policija skyrė baudas už tai, kad jie pažeidė socialinės distancijos įstatymus, kuriuos vyriausybė įvedė siekdama sustabdyti COVID-19 plitimą.

Skandalas sukėlė visuomenės pasipiktinimą, ypač tarp žmonių, kurių šeimose buvo mirusių nuo koronaviruso.

Šis skandalas buvo vienas iš daugelio, prisidėjusių prie B. Johnsono, kaip premjero, pozicijų silpnėjimo, ir sukėlė ministrų pasipiktinimą, privertusį jį praėjusių metų liepą atsistatydinti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją