Anot A. Lukašenkos, „Belavia“ lėktuvams uždrausta skraidyti virš Europos oro erdvės.

„Mes skraidome į Rusiją, mes skraidome į Kiniją, į tuos pačius Rytus ir taip toliau. Tačiau nė vienas „Belavia“ lėktuvas migrantų čia neatgabeno. Jie savais lėktuvais „Boeing“ skraido“, – pareiškė jis.

Pasak Baltarusijos diktatoriaus, prie dabartinės situacijos pasienyje privedė Vakarų politika.

„Jie prieš mane, prieš baltarusius įvedė sankcijas, pradėjo hibridinį karą prieš Baltarusiją,“ – aiškino jis.

Kalbėdamas apie Rusijos ir Baltarusijos santykius, A. Lukašenka sakė, kad abi valstybės faktiškai veikia kaip viena, bet lieka suverenios. Anot jo, integracija buvo apsvarstyta iš naujo.

„Kam gąsdinti žmones, kad kažkas praras nepriklausomybę ir suverenitetą? Kad Rusija įsilies į Baltarusijos sudėtį, o Baltarusija – į Rusijos? Na, kam apie tai kalbėti? Reikia tiesiog užsiimti reikalais. Štai tokia šiandien mūsų integracijos esmė. Naujame etape mes ją permąstėme“, – sakė A. Lukašenka.

Kalbėdamas apie savo santykius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, A. Lukašenka juos apibūdino kaip draugiškus ir broliškus.

„Mes su juo vienas į kitą visada kreipiamės „tu“. Mūsų santykiai labai broliški“, – sakė jis.

Pasak A. Lukašenkos, praėję metai buvo pamoka tiek jam, tiek V. Putinui, ir jų nuomonės sutampa beveik visais klausimais, o Vakarai jų prisibijo.

A. Lukašenka taip pat pareiškė, kad gynybos ir saugumo klausimas yra „šventas reikalas“, nepaisant ginčų dėl naftos ir dujų tiekimo.

Jis taip pat teigė, kad Rusija ir Baltarusija „tokias saugumo operacijas vykdė, vykdo ir vykdys, kokių jokiems Vakarams ir Europos Sąjungai nesisapnavo“.

A. Lukašenka interviu metu taip pat sakė, kad jam reikia „kelių divizionų“ rusiškų operatyvinių-taktinių raketų kompleksų „Iskander“ Baltarusijos vakaruose ir pietuose.

Jis taip pat sakė, kad Baltarusija iš readmisijos sutarties pasitraukė, nes ES įvedė sankcijas ir nebefinansavo migrantų apgyvendinimo vietų statybų.

„Bėga (migrantai) ir tegul bėga. Negi aš juos sau susigrąžinsiu ir anklavus čia sukursiu? Man ir taip problemų užtenka“, – pareiškė A. Lukašenka.

Jis taip pat pridūrė, kad tarp Europos politikų šiuo metu nėra tikrų lyderių, o iš jų išsiskiria tik Angela Merkel.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (835)