aA
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo pirmą kartą nuo liepos mėnesio pasirodė valstybinėje žiniasklaidoje. Jos nebuvimas sukėlė spekuliacijų, esą jos galia buvo sumažinta po to, kai ji pradėjo valdingą spaudimo kampaniją prieš Pietų Korėją.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas
© AFP / Scanpix

Kim Yo Jong kartu su savo broliu ir sauja kitų aukščiausių pareigūnų dalyvavo ekskursijoje tikrindami rekonstrukcijos darbus, kuriais šalinama pastarųjų savaičių potvynių padaryta žala, penktadienį pranešė Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra.

Kim Yo Jong populiarumas tarp politikos analitikų auga: ji buvo laikoma tikėtina brolio įpėdine, kai užsitęsęs Kim Jong Uno dingimas balandžio mėnesį iškėlė klausimų apie Šiaurės Korėjos lyderio sveikatą.

Paskutinį kartą valstybinėje žiniasklaidoje ji pasirodė tada, kai kartu su broliu apžiūrinėjo vištų fermą; vizito metu valstybinėse žiniasklaidos priemonėse buvo užfiksuota, kaip ji paima iš brolio cigaretės nuorūką.

„Šiandienos ataskaitoje pateikiamas lydinčių pareigūnų sąrašas rodo, kad ji nebuvo pažeminta pareigose“, – teigia Rachel Minyoung Lee, nepriklausoma politikos analitikė, anksčiau dirbusi JAV vyriausybėje su Šiaurės Korėja susijusiose srityse.

Kim Yo Jong statusas pakilo metų pradžioje, kai ji tapo pagrindine žaidėja vykdant politiką dviejų didžiausių Šiaurės Korėjos priešininkių, JAV ir Pietų Korėjos, atžvilgiu.

Pietų Korėjos laikraštis „Chosun“ pastarosiomis dienomis pranešė, kad Kim Yo Jong, galimas daiktas, parodys palaikymą prezidentui Donaldui Trumpui ir aplankys jį prieš prezidento rinkimus.

Kim Yo Jong pagarsėjo grasinimais ir provokacijomis prieš Pietų Korėją: galiausiai birželio mėnesį Pchenjane buvo susprogdinta abiejų Korėjų ryšių palaikymo tarnyba, kuri buvo pastatyta 2018 m. kaip abiejų šalių, kurios techniškai vis dar kariauja, susitaikymo simbolis.

Kai jau atrodė, kad laukia dar daugiau agresijos veiksmų, birželio pabaigoje Kim Jong Unas pakeitė politinį kursą ir nutraukė planus sustiprinti provokacijas.

Liepos mėnesį Kim Yo Jong paskelbė pranešimą, kuriame buvo teigiama, kad Šiaurės Korėja neketina rengti susitikimo su D. Trumpu, ir raginama pakeisti sankcijų valstybei politiką.

Po šio pranešimo ji įtartinai nedalyvavo dviejuose pagrindiniuose valdančiosios Darbininkų partijos rugpjūčio posėdžiuose, sukeldama spekuliacijų, kad prarado brolio palankumą.

„Mes niekada nesužinosime, kas nutiko per pastaruosius du mėnesius, bet netikiu, kad ji buvo nubausta“, – pažymėjo R. M. Lee ir pridūrė, kad būtų neįsivaizduojama, jog tokia nacionalinė kampanija, kokia buvo vykdoma prieš Pietų Korėją, būtų pradėta be aukščiausiojo lyderio žinios ir pritarimo.

Leisti moteriai siųsti svarbias politines žinias – neeilinis žingsnis Kimų šeimai, kuri nuo penktojo dešimtmečio valdo vyrų dominuojamą Šiaurės Korėjos visuomenę. Kim Yo Jong tapo aukščiausio rango šeimos nare; retai nutinka, kad broliui ar seseriai leidžiama likti iškilioje politinėje pozicijoje ar netgi būti paminėtiems valstybinėje žiniasklaidoje.

Šiaurės Korėjos lyderių broliams ir seserims gyvenime dažnai nepasisekdavo. Kim Jong Unas buvo apkaltintas įsakymu 2017 m. nužudyti savo vyresnįjį įbrolį ir rimčiausią konkurentą Kim Jong Namą. Buvusio lyderio Kim Jong Ilo brolis buvo rastas nuskendęs dar vaikystėje, o jo įbrolis kelis dešimtmečius gyveno tremtyje.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.1176

Top naujienos

Fantastiška atomazga Valensijoje: Grigonis išgelbėjo pralaimėtas „Žalgirio“ rungtynes (485)

Dvigubą Eurolygos savaitę Ispanijoje Kauno „Žalgiris“ (13-9) pradėjo pergale Valensijoje....

Šeimos gydytoja išvardijo dažniausius liekamuosius reiškinius po COVID-19: pasireiškia net ir lengvai sirgusiems (198)

COVID-19 infekcija gali turėti ir liekamųjų reiškinių, kurie pacientus dar kurį laiką kamuoja...

Rekordinis snygis baigėsi – grįžta šalčiai (13)

Daug sniego šalyje pribėrusiam ciklonui pasitraukus, naktį smarkiau pašalo. Keliuose vyravęs...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

30 metų izoliacijos: respublika, kurios nesužlugdė net uždarytos sienos, geležinkeliai ir keliai (1)

Didelė tikimybė, kad jūs niekada negirdėjote apie Nachičevanę. Ši Azerbaidžano autonominė...

„Baskonia“ prieš dvikovą su „Žalgiriu“ patyrė nesėkmę Vilerbane kiti rezultatai

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „ Baskonia “ (9-13) Eurolygoje...

Sulaikytas Aleksejaus Navalno brolis Olegas sulaikyta ir bendražygė Sobol (216)

Rusijos pareigūnai Maskvoje sulaikė opozicionieriaus Aleksejaus Navalno brolį Olegą. Policiją...

Užkalnis. Eilėje prie vakcinos: būkim visi vienodai neturtingi ir ligoti (210)

Vakcinos vėluos, mes tikrai iki Mindauginių nepaskiepysime tų 70 proc. gyventojų. Keista, žinoma,...

Po skandalingų antraščių dėl vakcinos Norvegija sudėliojo taškus: išpūstas burbulas (44)

Norvegijos premjerė Erna Solberg teigia, kad šalis negaili pastangų išaiškinti naujausią...

Dailius Dargis | D+

Bręstantis blogis: Lietuvoje įsisiūbavo nelegali veikla, į schemas įtraukiami ūkiai, aplinkosaugininkai ir agronomai

Minimaliomis piniginėmis baudomis atsiperkančių grupuočių veikloje dalyvauja agronomijos,...

Kritikos sulaukęs Rakutis teisinasi: nenorėjau sukelti problemų (230)

Kritikos dėl komentarų apie Holokaustą sulaukęs Seimo konservatorių frakcijos atstovas Valdas...