„Komisijos skyriai provincijose oficialiai pradėjo procesą dalyvaujant kandidatų į prezidentus atstovams, taip pat stebėtojams iš tarptautinių ir nacionalinių organizacijų bei žiniasklaidos priemonių“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

Sekmadienį Afganistano ministras pirmininkas ir kandidatas į prezidentus Abdullah Abdullah paragino Nepriklausomą rinkimų komisiją pripažinti negaliojančiais beveik 300 tūkst. balsalapių, kurie nebuvo patvirtinti biometriniais tapatybės nustatymo prietaisais arba rinkimų dieną buvo išimti neleistinu laiku.

Anot premjero, pastarosiomis dienomis kai kurie rinkimų komisijos nariai priėmė sprendimą, prieštaraujantį rinkimų įstatymams ir Nepriklausomos rinkimų komisijos patvirtintoms rinkimų procedūroms.

„Esama akivaizdaus bandymo įteisinti sukčiavimą ir įtraukti balsus, nepatvirtintus biometriniais prietaisais“, – sakė Abdullah Abdullah.

„Rinkimų komisija turi nutraukti dalinio balsų perskaičiavimo procesą, kol išnagrinės mūsų būgštavimus dėl naujų ginčijamų 300 tūkst. balsų. Rinkimų rezultatai bus neteisėti, jei mūsų atstovas nedalyvaus vykdant dalinį balsų perskaičiavimą“, – kalbėjo kandidatas į prezidentus.

Premjeras sakė, kad po masinio sukčiavimo 2014-ųjų rinkimuose jis dėl šalies interesų sutiko su politiniu susitarimu.

„Tačiau šiandien dėl svarbesnių šalies interesų negalime nusileisti mėginimams paversti rinkimų falsifikavimą tradicija. Žadame ginti švarius tautos balsus ir niekada neleisime, kad mūsų šalyje įsišaknytų balsų klastojimas rinkimuose“, – sakė Abdullah Abdullah.

Vyriausybės vadovas paragino nedelsiant nutraukti balsų perskaičiavimą ir kartu su Afganistano laisvų ir sąžiningų rinkimų forumo (FEFA), Afganistano skaidrių rinkimų fondo (TEFA) atstovais ir tarptautiniais stebėtojais bei šalies žiniasklaidos priemonėmis imtis svarstyti, kaip išspręsti kilusias problemas.

Abdullah Abdullah pagrasino, kad bus rengiamos protesto akcijos, jeigu Nepriklausoma rinkimų komisija tęs balsų perskaičiavimą nedalyvaujant stebėtojams iš jo komandos.

„Apsvarstysime mūsų tolesnius žingsnius. Sakau tai tyliai ir tikiuosi, kad Nepriklausoma rinkimų komisija pažiūrės į tai rimtai. Galiu patikinti, kad tolesni mūsų žingsniai bus taikūs ir teisėti, bet ryžtingi“, – kalbėjo jis.

Abdullah Abdullah taip pat įspėjo valdžią nesiųsti kariuomenės prieš civilius.

„Kariuomenės panaudojimas prieš taikius šalies piliečius – neleistinas ir yra valstybės išdavystė“, – pabrėžė jis.

Rugsėjo 28 dieną vykusiuose rinkimuose varžėsi 15 kandidatų, tarp jų dabartinis valstybės vadovas Ashrafas Ghani ir ministras pirmininkas Abdullah Abdullah.

Rinkimų komisija žada preliminarius balsavimo rezultatus paskelbti lapkričio 14 dieną, galutinius – gruodžio 6-ąją.

Anksčiau Nepriklausoma rinkimų komisija žadėjo preliminarius rezultatus paskelbti spalio 19 dieną, galutinius – lapkričio 7-ąją, tačiau vėliau pripažino, kad „dėl techninių problemų“ negali to padaryti.