„Tiesiog neįtikėtina. Aš su juo buvau susitikęs prieš keletą dienų, pasikalbėjome. Man atrodė, kad jis truputį sumenkęs, tačiau jokiu būdu tuo metu nepagalvojau, kad jis yra ligonis. Taip kad staigus jo pasitraukimas iš gyvenimo man tikrai buvo netikėtas ir, sakyčiau, skausmingas“, – portalui lrytas.lt prisipažino V. Adamkus.

Kadenciją baigęs prezidentas su G. Kirkilu stabtelėjo šnektelti po filmo premjeros Aptarė įspūdžius, pasidalino bendro darbo prisiminimais. Apie sveikatą nekalbėjo.

„Jis tikrai nesiskundė. Bent jau mano supratimu, jis jautėsi gerai“, – atsiduso V. Adamkus.

Buvęs šalies vadovas G. Kirkilą apibūdino kaip inteligentišką, nuoširdų, atsidavusį Lietuvai žmogų.

„Jo požiūris į Lietuvos politiką buvo toks, kad turime savo darbais tarnauti Lietuvai ir Lietuvos žmonėms, atsisakant bet kokio partiškumo ar asmeniškumo. Toks jis man ir liks atmintyje – savo pažiūromis, laikysena ir darbu išskirtinis asmuo Lietuvos politikoje“, – teigė V. Adamkus.

Valdas Adamkus ir Gediminas Kirkilas

Atsisveikinimas su Kirkilu

Primename, kad G. Kirkilo kūnas rastas ir apie jo mirtį pranešta šeštadienį. Jam buvo 72-eji.

Pranešama, kad visuomenei atvira atsisveikinimo su Lietuvos Respublikos XIV Vyriausybės Ministru Pirmininku ceremonija įvyks balandžio 23–24 dienomis. Laidotuvės numatytos balandžio 24 d., trečiadienį, Antakalnio kapinėse Vilniuje.

Velionio palaikų pašarvojimas įvyks laidotuvių rūmų „Ritualas“ (Olandų g. 22), didžiojoje šarvojimo salėje.

Visuomenės atsisveikinimo su velioniu laikas:

Balandžio 23 d., antradienį, 12.00–20.00 val.

Balandžio 24 d., trečiadienį, 9.00–12.00 val.

Urna išnešama trečiadienį, 12.00 val.

Laidotuvės vyks Vilniaus Antakalnio kapinėse.

G. Kirkilas buvo ryški politinė asmenybė, pastaraisiais metais, nebeidamas Seimo nario pareigų, aktyviai dalyvaudavo įvairiose laidose, dalindavosi įžvalgomis, komentuodavo aktualijas. Pastaraisiais metais G. Kirkilas publikavo komentarus Delfi Nuomonių ringe. Jo publikacijas galite rasti čia.

Kartu su kitu buvusiu premjeru, Andriumi Kubiliumi, pernai Delfi vedė tinklalaidę 2K. Visas buvusių premjerų tinklalaides 2K galite žiūrėti čia.

Nenorėjęs būti vadinamas ryškia politikos žvaigžde, tačiau itin daug Lietuvai padaręs politikas, sugebėdavęs reikiamais momentais telkti – tokiais ir panašiais žodžiais G. Kirkilą apibūdina jį pažinoję žmonės.

Jo svarbą ir įtaką šalies raidai liudija ir paprastas faktas: pagarbiais bei jautriais žodžiais buvusį premjerą mini atstovai iš kone visų politinių jėgų – tiek politiniai oponentai, tiek bendražygiai, tiek ir ekspertai, turėję galimybę dirbti su G. Kirkilu politikos užkulisiuose.