laidotuvės

laidotuvės

Laidotuvės – ceremonija, skirta pagerbti mirusį žmogų ir palaidoti jo kūną. Laidotuvių tradicijos labai priklauso nuo kultūrinės, religinės aplinkos, mirusio asmens pasiekimų gyvenime.

Laidotuvių metu mirusiojo kūnas laidojamas į žemę (kapinėse, senovėje – pilkapiuose, olose), o jei kūnas kremuojamas – tuomet urna su pelenais dedama į kolumbariumą arba pelenai išbarstomi. Paprastai laidotuvių procesą lydi religinės apeigos.

Lietuvos istorijoje – prabangūs tapatybės ženklinimo pėdsakai: kokie buvo spaudai, kuriais pasirašydavo ir kilmingieji, ir nepasiturintys?

Nūdienos visuomenė mano, kad spaudas yra guminis arba akrilinis įtaisas, skirtas dažais spaudžiamajai žymei ar ženklui spausti paviršiuje.

Paskelbta, kada bus galima atsisveikinti su signataru Pečeliūnu (1)

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija praneša, kada bus galima atsisveikinti su Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataru Sauliumi Pečeliūnu.

Dalia Teišerskytė atgulė amžinojo poilsio: poetė, visuomenės veikėja palaidota ypatingoje vietoje (2)

Kaune atsisveikinta su anapilin iškeliavusia garsia poete, žurnaliste, keturias kadencijas Seime dirbusia parlamentare, liberale Dalia Teišerskyte....

Mirė Henry Kissingeris papildyta (1)

Trečiadienį mirė buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris , kurio atviras Amerikos galios propagavimas padėjo formuoti pasaulį po Antrojo...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10