„Aš nesijaučiu nė trupučiuko kaltas ir nusižengęs Konstitucijai, įstatymui ar VTEK reglamentui, atsakydamas Seimo narei į jos prašymą paaiškinti, ar ji privalo deklaruoti (interesus), ar neprivalo“,– antradienį žurnalistams Seime sakė R.Valentukevičius.

Jis tvirtino norintis pasitikėjimą pasitikrinti Seime.

„Todėl aš nejausdamas jokios kaltės atsistatydinimą atmetu ir parašiau prašymą Seimo pirmininkui, kad spręstų mano pasitikėjimo klausimą Seime“, – sakė VTEK vadovas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį gavo R.Valentukevičiaus raštą, kad jis nepriima parlamento vadovo raginimo atsistatydinti, BNS informavo Seimo vadovo patarėja Dalia Vencevičienė.

VTEK vadovas teigia, kad V. Pranckietis buvo suklaidintas, o jis pats elgėsi pagal įstatymus. Anot R. Valentukevičiaus, jeigu savo noru atsistatydintų iš pareigų, jis pakenktų savo reputacijai, nes sudaryti prielaidas manyti, kad nesilaikė įstatymų.

Seimo pirmininkas praėjusią savaitę paragino R. Valentukevičių trauktis iš pareigų, nes šis priėmė vienasmenį sprendimą, jog parlamentarė Greta Kildišienė neprivalėjo deklaruoti, kad naudojasi mamos iš „Agrokoncerno“ nuomojamu automobiliu, ir taip pažemino institucijos reputaciją. Tuomet V. Pranckietis minėjo, kad nesulaukęs VTEK vadovo atsistatydinimo pareiškimo, inicijuosiąs jo atleidimo procedūrą.

„Aš nepadariau jokio vienasmenio sprendimo, aš tokių vienasmenių sprendimų, berods, esu minėjęs ir žiniasklaida yra transliavusi, kad esu priėmęs per 200. Klausia Seimo nariai, ar aš privalau tą deklaruoti ar tą, ir aš atsakinėju, tai yra ir elektroniniu paštu, ir telefonu konsultuojama, ir pagaliau raštiškai“, – antradienį Seime žurnalistams teigė R. Valentukevičius.

Jis pabrėžė, kad komisija svarsto kitus dalykus, o dėl įstatymo išaiškinimo nereikia kviesti VTEK narių posėdžio.

„Aš turiu raštą „Dėl išaiškinimo“, tai yra ne sprendimas, ne komisijos, ne kieno nors, o įstatymo išaiškinimas. (...) Tai yra normali praktika“, – tvirtino jis.

„Manau, kad teisingiausias sprendimas bus priimtas Seime. Jeigu bus pareikštas nepasitikėjimas, aš išeisiu ramia sąžine ir užleisiu šias pareigas“, – sakė VTEK pirmininkas.

R. Valentukevičiui nesutinkant pačiam trauktis iš pareigų, V. Pranckietis sako, kad inicijuos jo atstatydinimo procedūrą.

„Dabar jau inicijuosiu tą procedūrą aš ir inicijuosiu pagal tai, kaip Statutas numato – vienas penktadalis, tai yra 29 pasirašiusieji parlamentarai, arba vienas iš komitetų, arba Seimo valdyba turi tą iniciatyvos teisę“, – antradienį Eltai sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, dėl R. Valentukevičiaus Seimas spręs pavasario sesijoje.

Parlamento vadovas nesiėmė atsakyti, ar pakaks parlamentarų balsų nepasitikėjimui R. Valentukevičiumi pareikšti.

„Pagal Statutą reikalingas 71 balsas – tai yra tiek parlamentarų turi balsuoti už nepasitikėjimą arba už pasitikėjimą“, – sakė V. Pranckietis.

Jo nenustebino VTEK vadovo elgsena, „nes žmogus turi naudotis visais teisiniais argumentais, ir tai jo valia“.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovo kandidatūrą teikia Seimo pirmininkas, o dėl jo paskyrimo ir atleidimo balsuoja visas parlamentas.