Pagal Vyriausybės nutarimo projektą, siūloma Seimui įvesti tiesioginį valdymą Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje, nes šios savivaldybės taryba per įstatyme nustatytą laiką – du mėnesius – nepaskiria mero pavaduotojo.

Vicemeras Tadas Bartkus iš pareigų atleistas birželio 10 dieną.

VRM duomenimis, per tą laiką įvyko penki savivaldybės tarybos posėdžiai, tačiau naujas vicemeras nebuvo paskirtas.

„Įvertinus Vyriausybės atstovų įstaigos Vyriausybės atstovo Klaipėdos ir Telšių apskrityje pateiktą informaciją, spręstina, kad Šilalės rajono savivaldybės tarybos veikloje trūksta politinio konsensuso ir gebėjimo (...) priimti būtinus sprendimus ir paskirti mero pavaduotoją, dėl to atsirado Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo 2 straipsnio 2 dalies 2 punkte numatytas pagrindas įvesti tiesioginį valdymą Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje“, – nurodoma Vyriausybės nutarimo projekte.

Negana to, spalio 19 dieną iš pareigų buvo atleisti administracijos direktorius ir jo pavaduotojas.

Vyriausybės atstovė Daiva Kerekeš yra atkreipusi dėmesį, kad nuo spalio 20 dienos Šilalės savivaldybėje nebeliko tarnautojo, kuriam laikinai būtų pavesta eiti administracijos direktoriaus pareigas.

Vyriausybės nutarimo projekte pažymima, kad Šilalės rajono savivaldybėje nesant sudarytos vykdomosios institucijos, o tarybai nesugebant veikti konstruktyviai ir priimti būtinų sprendimų, gali sutrikti visa savivaldybės veikla – paslaugų, socialinės ir piniginės paramos teikimas gyventojams, savivaldybės sutartinių įsipareigojimų vykdymas.

Dėl to siūloma rajone įvesti tiesioginį valdymą.

Dar spalio viduryje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Šilalės valdžią ir paragino, kuo skubiau paskirti vicemerą siekiant išvengti tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje.

VRM taip pat inicijavo ministerijos ir Šilalės tarybos atstovų pasitarimą. Tuomet sutarta iki spalio 18 dienos rasti kompromisinius sprendimus, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo.

Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje ir Vietos savivaldos įstatymuose nustatyta, kad taryba privalo per du mėnesius nuo mero pavaduotojo įgaliojimų nutrūkimo dienos paskirti mero pavaduotoją. Priešingu atveju savivaldybės teritorijoje gali būti įvedamas tiesioginis valdymas, kuris negali trukti ilgiau kaip šešis mėnesius, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus.

Siūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo Seimui teikia Vyriausybė, tuomet Seimas priima galutinį sprendimą.

Eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai numatomi 2023-iųjų pavasarį. Jeigu būtų įvestas tiesioginis valdymas, reikėtų organizuoti pirmalaikius mero ir tarybos rinkimus. Tokiu atveju kadencija truktų apie 8–9 mėnesius.

VRM pažymi, jog Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Šilalėje yra apie 20 tūkst. rinkėjų, todėl pirmalaikiai rinkimai kainuotų apie 500 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)