„Turime mokytis iš ukrainiečių išmoktų pamokų – mums itin aktualios jų patirtys tiek apsaugant gyventojus, tiek stiprinant valstybės sienas įrengiant fortifikacijas, tiek užtikrinant kritinės infrastruktūros apsaugą. Visa tai jie darė karo sąlygomis, per itin trumpą laiką ir su ribotais resursais“, – sekmadienį išplatintame pranešime cituojama Ukrainoje viešėjusi A. Bilotaitė.

„Sutarėme dėl Ukrainos ekspertų atvykimo į Lietuvą, tikiu, kad mūsų tarnyboms jų žinios apie gyventojų perspėjimą, evakavimą ir priedangų įrengimą bus labai vertingos ir panaudotos Lietuvoje“, – po susitikimo su Ukrainos kolega Ihoriu Klymenko pridūrė ministrė.

Ukrainoje A. Bilotaitė lankėsi kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos. Susitikimuose jie aptarė paramos Ukrainos vidaus reikalų sistemai poreikį bei kitus svarbius bendradarbiavimo klausimus.

Ministrė pabrėžė, kad ruošiantis bet kokiam scenarijui Lietuvoje, būtina ir toliau visomis išgalėmis remti Ukrainą. Viena aktualiausių pagalbos sričių, pasak jos, yra išminavimas.

Susitikime A. Bilotaitė pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi į išminavimo misiją Ukrainoje siųsti pareigūnus, taip pat keistis patirtimi, padėti kurti naujas išminavimo mokymo programas.

Ministrai taip pat aptarė galimybes tęsti Ukrainos pareigūnų reabilitacijos programą – šiais metais Lietuvos reabilitacijos įstaigose medicininės psichologinės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugos bus suteiktos apie 200 teisėsaugos pareigūnų.

Apie 200 sužeistų karių ir pareigūnų jau yra gavę reabilitacijos paslaugas Lietuvoje. Policija taip pat planuoja tęsti iniciatyvą Lietuvoje organizuoti vasaros stovyklą Ukrainos pareigūnų vaikams.

Vidaus reikalų sistemos įstaigos šiemet numato perduoti Ukrainai narų nardymo kostiumus, antidronus ir naktinio matymo prietaisus, naudotus policijos automobilius, maisto davinius ir kitą paramą.

Iš viso nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios Lietuva skyrė 1,2 mlrd. eurų paramos Ukrainai – tai sudaro 1,5 proc. šalies BVP. 2024 metų biudžete suplanuota Ukrainai skirti 232 mln. eurų paramos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją