„Iš Generalinės prokuratūros mes (sausio) 22 dieną gavome kreipimąsi VRK. Mūsų pareiškimų nagrinėjimo skyrius tiria šį kreipimąsi ir per 10 darbo dienų pateiks atsakymą, priims procesinį sprendimą – arba pradėti ikiteisminį tyrimą, arba atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. (…) Dabar tikslinamos aplinkybės. Vėliausiai iki vasario 4 turėtų pateikti atsakymą. Dar jo neturime, reikia palaukti iki vasario 4 dienos, pirmadienio“, - DELFI sakė ji.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad ši įvertintų, ar sostinės meras Remigijus Šimašius nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi savo „Facebook“ paskyroje skelbdamas už savivaldybės lėšas parengtas vaizdo ataskaitas.

Už tokį sprendimą balsavo dešimt VRK narių, prieš buvo vienas, du susilaikė.

VRK išvadoje teigiama, kad pernai balandžio – spalio mėnesiais R. Šimašiaus asmeninėje „Facebook“ paskyroje skelbtos vaizdo ataskaitos buvo sukurtos už Vilniaus miesto savivaldybės lėšas ir skirtos jam, kaip asmeniui bei politikui, propaguoti. Dėl to Rinkimų komisijos nariai prašo prokurorų įvertinti, ar meras nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi asmeninei naudai gauti.

VRK duomenimis, už aštuonias ataskaitas sumokėta 9,5 tūkst. eurų.

Tyrimą atlikusi VRK darbo grupė atkreipė dėmesį, kad už savivaldybės lėšas sukurtos ataskaitos skelbtos ne savivaldybės, o R. Šimašiaus asmeninės socialinio tinklo paskyroje.

Kita vertus, VRK šių ataskaitų nepripažino politine reklama, nors tokios reklamos elementų aptiko. Tačiau nutarė, kad jų visuma ir nustatyta pareiga merui atsiskaityti už darbus neleidžia aiškiai to konstatuoti.

Politine reklama pripažintas vienintelis praėjusių metų spalio 16 dienos mero įrašas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ socialiniame tinkle.

„Ar gyventojų informavimas apie atliktus mero, savivaldybės darbus yra nusikaltimas? Tuomet Lietuvoje rasite daug nusikaltimų“, – antradienį per VRK posėdį sakė mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

Jis teigė, kad R. Šimašiaus „Facebook“ paskyra yra mero, politiko paskyra, o ne privataus asmens.

„Buvo pasirinktas didžiausią sklaidą turintis kanalas, jis turi 55 tūkst. sekėjų“, – aiškino A. Zubriakovas.

VRK išvadas patarėjas vadino prielaidomis, jis pasigedo paaiškinimų, kokią asmeninę naudą gavo R. Šimašius.

„Skelbiama informacija nebuvo skatinama balsuoti už politiką per rinkimus“, – pabrėžė A. Zubriakovas.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai mero rinkimai vyks kovo 3 dieną. R. Šimašius siekia antros kadencijos Vilniaus miesto mero pareigose.

Meras pozicijos nekeičia

Vilniaus mero atstovas spaudai A. Zubriakovas trečiadienį DELFI teigė, kad R. Šimašiaus pozicija šiuo klausimu nesikeičia, nepaisant to, kas jį nagrinėja.

Po VRK sprendimo kreiptis į prokuratūrą R. Šimašius savo nuomonę išdėstė savo feisbuko paskyroje.

„VRK ką tik nusprendė, kad politikai negali turėti savo paskyrų Facebooke. Arba jei ir turi - jų negali padėti administruoti įstaigos darbuotojai (linkėjimai ir Premjerui, ir Prezidentei), jose negali būti talpinamos darbinės nuotraukos, ten negali būti rašoma darbo metu - nes visa tai yra administracinių resursų naudojimas. Kitaip tariant, VRK norėtų uždrausti politikams komunikuoti su rinkėjais. Aukščiau už VRK nuomonę man yra Lietuvos Respublikos įstatymai, pagal kuriuos aš esu įsipareigojęs atsiskaityti vilniečiams už darbus. Įmetu katuko nuotrauką, bet nemanau, kad VRK požiūris, jog politiko Facebooke gali būti tik katukai, grybai ir daržo gėrybės, yra teisinga. P.S. Ačiū VRK bent už tai, kad pripažino, jog nepažeidžiau rinkimų įstatymo“, – po VRK sprendimo rašė Vilniaus meras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (81)