Antroje vietoje, liko architektas Rokas Mazuronis, trečioje – Raimundas Pilkauskas.

Kad konkursas jau baigėsi, Delfi patvirtino jame dalyvavęs R. Mazuronis.

„Pasibaigė konkursas – antrą vietą užėmiau. L. Kairienė laimėjo pirmą vietą. Komisija jai skyrė 8,6 balo. Man davė 7,3 balo. Trečias kandidatas gavo 6,7 balo“, - pasibaigus konkursui teigė R. Mazuronis.

Delfi šaltinių duomenimis, konkursą laimėjusi L. Kairienė turi tik teritorijų planavimo atestatą.

„Ji turi atestatą tik teritorijų planavimui – žemiausio lygmens. Kitaip sakant, du sklypus gali atidalinti. Ji gali rengti detaliuosius planus, bet projektuoti statinių negali“, - teigė gerai informuoti Delfi šaltiniai.

Delfi dar šią savaitę rašė, kad L. Kairienė turi Laisvės frakcijos Vilniaus taryboje palaikymą.

Ji iki šiol ėjo Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo architekto biuro patarėjos pareigas.

Neformaliai architektų bendruomenėje ji vadinta buvusio Vilniaus miesto vyr. architekto Mindaugo Pakalnio pavaduotoja.

Turbūt todėl rinkos dalyviai, su kuriais bendravo Delfi dar tik įpusėjus konkursui, teigė manantys, kad jei konkursą laimės L. Kairienė, bus tęsiama M. Pakalnio pradėta politika ir didelių pokyčių mieste nebus.

Būtent jos kandidatūrą, šaltinių duomenimis, palaikė Vilniaus savivaldybę valdančių konservatorių koalicijos partnerė Laisvės partijos frakcija. Šaltinių teigimu, L. Kairienė turi gerus ryšius su buvusiu sostinės meru Remigijumi Šimašiumi ir jo sutuoktine, projektavimo įmonės „Do Architects“ bendrasavininke Gilma Teodora Gylyte. Taip pat ji gerus ryšius palaikė su buvusio mero patarėjų komanda.

Vilniui vadovaujant R. Šimašiui rinkos dalyviai piktinosi dėl vyr. architekto komandos tariamo prielankumo G. T. Gylytės įmonei. Todėl dabar jie su nerimu žiūrėjo į tai, kad vyr. architekto konkursą gali laimėti su G. T. Gylyte siejama L. Kairienė. Delfi šaltinių duomenimis, jos yra kartu įgyvendinusios bendrų projektų.

Spėlionių, kad vyr. architekte taps būtent L. Kairienė, pasigirdo dar net nepaskelbus konkurso.

Paklausus, ar Laisvės frakcija turi konkurso favoritą, jos seniūnas Tomas Gulbinas tuomet teigė: „Vyksta konkursas, tad galiu tik palinkėti dalyviams ir miestui sėkmės konkurse.“

Delfi straipsnį apie konkurso dalyvius galite rasti čia.

Penktadienį pranešimą spaudai išplatinusi Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino, kad konkursą laimėjo L. Kairienė.

„Miesto vyr. architekto pareigos įpareigoja kurti Vilnių taip, kad jis būtų patogus gyventojams, verslui, patrauklus sostinės svečiams. Rasti geriausius sparčiai augančios sostinės teritorijų planavimo ar žaliuojančio kraštovaizdžio klausimų sprendimus – daug ambicijų ir kūrybiškumo talpinantis iššūkis. Naujajai miesto vyr. architektei tokių iššūkių tikrai netrūks, tačiau atviras ir lankstus požiūris į sostinėje egzistuojančias problemas padės kurti patogų miestą visiems jo gyventojams“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

L. Kairienė yra įgijusi urbanistinio planavimo ir verslo valdymo magistro išsilavinimą. Ji studijavo Lietuvoje ir Italijoje, daugiau nei 10 metų dirbo privačiame sektoriuje. Daugiau nei 13 metų patirtį teritorijų projektavimo ir planavimo srityje turinti architektė paskutinius dvejus metus dirbo sostinės vyr. architekto M. Pakalnio patarėja. Jam pasitraukus iš pareigų, rudens pradžioje paskelbtas konkursas.

„Sparčiai vykstančių pokyčių metu Vilnius turi išlaikyti savo identitetą. Sostinėje sutelpa tiek barokinio senamiesčio kultūra ir daugybė žaliųjų erdvių, tiek sparčiai kylantys verslo ar sovietmečiu statyti miegamieji rajonai. Tai, kaip keičiasi Vilnius, svarbu kiekvienam jame gyvenančiam, todėl su komanda sieksime užmegzti glaudesnį ryšį su miestiečiais, kurti dar atviresnį miestą ir vesti sostinę darnios architektūrinės pažangos link“, – sakė L. Kairienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)