aA
Pirmadienio popietę į policijos pareigūnus kreipėsi nuo užpuoliko nukentėjusi gėjų pora. Vyrų teigimu, jie buvo užpulti dėl to, kad ėjo gatve susikibę rankomis.
Maksas Klapas
© Asmeninis albumas

Prie perėjos stabtelėjusią porelę išplūdęs lietuvis vyras vienam jų smogė į veidą. Nukentėjęs asmuo – Rusijos pilietis Maksas Klapas.

Maksas: Lietuvoje neegzistuoja nei lygybė, nei tolerancija

Vaikinas teigė, kad smūgis buvo visiškai netikėtas. „Homofobiškas lietuvis užpuolė mane tik dėl to, kad laikėmės rankomis su kitu vyru, – teigė Maksas ir apibūdino užpuolimo detales. – Pamačiau, kaip nepažįstamas vyras pradėjo lietuviškai rėkti žodžius, kurių negalėjau suprasti. Rėkė ir rusiškus keiksmažodžius, todėl supratau, kad jis kupinas neapykantos. Po visko man išvertė jo žodžius: „Ką jūs čia darote? Čia nėra vietos gėjams“. Šūksniai buvo kupini grasinimų ir keiksmažodžių, o šitas pažeminimas baigėsi smūgiu man į veidą.“

20-metis Maksas apibūdino ir užpuoliko išvaizdą. „Tas vyras buvo daug didesnis už mane, todėl kai trenkė, pastūmė mane visu savo kūnu. Tikiuosi, galite įsivaizduoti skausmą“, – pasakojo vaikinas.

„Akyse mačiau pyktį, kurį jis reiškė ir prieš mane nukreiptais keiksmažodžiais, – toliau pasakojo vaikinas. – Ir tik todėl, kad žmonės atsisuko ir iškvietė policiją, aš nebuvau dar stipriau sužalotas. Aš tikrai išsigandau.“

Po užpuolimo jau praėjo kelios dienos, tačiau Maksas teigia, kad iki šiol yra sukrėstas. „Ta baimė nepalieka manęs iki dabar. Dabar tikrai įsitikinau – Lietuvoje neegzistuoja nei lygybė, nei tolerancija. Čia yra daug homofobijos ir agresijos.“

Iš karto po incidento buvo iškviesti policijos pareigūnai, tačiau M. Klapas teigia, kad jie į įvykio vietą vyko per ilgai. „Policijos reakcija – visai kita istorija. Policija atvyko maždaug po 15 minučių, nors visai komisariatas yra visai šalia. Pareigūnai pradėjo manęs visko klausinėti ir pamiršo žmogų, kuris mane užpuolė“, – teigė Maksas.

Policijos komisariate Maksas sulaukė pareigūnų klausimo: „Kaip manote, kodėl jus užpuolė?“ Maksas teigia, kad šį išpuolį įvardijo kaip homofobišką, tačiau priduria, kad pareigūnai nenorėjo to pažymėti.

„Aš pasakiau, kad priežastis – netolerancijos LGBT bendruomenei išraiška. Net kelis kartus paprašiau, kad užrašytų šį faktą, bet jie to nepadarė“, – tvirtina vaikinas.

Feisbuke šiuo įvykiu pasidalijusi LGBT bendruomenė piktinosi, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau, LRT duomenimis, trečiadienį Policija persigalvojo ir pirmadienį sostinės Naugarduko gatvėje įvykdytą gėjų poros užpuolimą tirs kaip neapykantos nusikaltimą.

Įvykio liudininkė: tai visiškai neadekvačios agresijos priepuolis

Įvykio liudininkės Deivės Rymovaitės teigimu, smūgis kliuvo vienam vaikinui, kitas stovėjo kiek atokiau. Smūgis į veidą buvo paleistas delnu, todėl, merginos teigimu, akivaizdžių sužalojimų po incidento nebuvo matyti. „Nors aišku, jei būtų trenkęs kiek aukščiau, į akį, kas žino. Tuo labiau, kad viskas vyko šalia gatvės, vaikinas galėjo nukristi“, – teigė mergina.

Mergina incidentą stebėjo iš kitos pusės gatvės. „Aš tai įvardinčiau kaip visiškai neadekvačios agresijos priepuolį prieš vaikinus, kurie ėjo gatve susikabinę“, – teigė viską mačiusi D. Rymovaitė.

D. Rymovaitės teigimu, vidutinio amžiaus vyrų pyktis greičiausiai kilo dėl to, kad gėjų pora viešai ėjo susikibusi už rankų. „Iš šono viskas atrodė labai paprastai: ėjo pora, buvo susikibusi rankomis. Vaikinai sustojo prie perėjos, laukti žalio šviesoforo signalo. Kartu sustojo vyras, sakyčiau vidutinio amžiaus, gal apie keturiasdešimties. Vyras buvo su draugu, – įvykį apibūdino mergina. – Viskas vyko taip: vieną akimirką vaikinai ėjo perėjos link, kitą vyras trenkė vaikinui į veidą ir pradėjo kažką rėkauti, bet buvau kitoje pusėje, todėl negirdėjau.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klastinga priklausomybė gali pasiglemžti net ir stipriausius: kad tai paveldima, žino ne visi

Moksliškai įrodyta, kad priklausomybė alkoholiui gali būti perduodama genetiškai. Visgi,...

Pranckietis: man ir buvo, ir yra gėda (44)

Geriems įstatymams priimti arba geram keliui išlyginti reikalingas buldozeris, paklaustas, kaip...

Iki galutinio breksito termino liko 4 mėnesiai: ką tai reikš lietuviams (109)

Antradienio vakarą pranešta, kad Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą...

Kaune per tris valandas trukusį posėdį nuspręsta: vaikas grąžinamas šeimai atnaujinta (363)

Per beveik tris valandas trukusį posėdį nuspręsta, kad vaikas gali būti grąžintas į šeimą....

Kad ištiko infarktas, galite sužinoti atsitiktinai: kada reikėtų sunerimti? (13)

Būna atvejų, kai padarę kardiogramą paaiškėja, kad infarktas jau įvykęs, bet pacientas net...

Pakeitusi mitybą sulieknėjo ir sulaukė stulbinančio poveikio odai: tarsi 15 metų atsukau laiką pasidalijo esminėmis taisyklėmis  (3)

Bernadette Fisers grožio industrijoje dirbo daugiau nei dvidešimt metų, tačiau tai nepadėjo jai...

Mantas Stonkus sukūrė internautus prajuokinusią Karolinos Meschino parodiją: nežinau, ar užgavau kažką (12)

Aktoriaus Manto Stonkaus meistriškumu niekas neabejoja, tačiau jo sukurta socialinių tinklų...

Paliko traktorių judriausioje Vilniaus gatvėje, bet policija paaiškino – viskas pagal taisykles (80)

Ne vienas vairuotojas, pirmadienio vakarą važiavęs Vilniaus Tūkstantmečio gatve, galėjo tik...

„Air France“ lėktuvo keleiviai kelias dienas užstrigo Sibire: situacija priminė tragikomediją (34)

Sibire kelioms dienoms įstrigo keleivinis lėktuvas. Sekmadienį skrydžių bendrovės „ Air France...

Į aukščiausią krioklį Baltijos šalyse veda nauji laiptai: nuo jų atsiveria nenusakomo grožio vaizdai (14)

Po aštuonerių metų pertraukos vėl bus galima laiptais užkopti iki aukščiausio Baltijos šalyse...