R. Augustinavičius kviečiamas po šeštadienį užfiksuotos dar vienos didelės nuošliaužos – kaip pranešė Nacionalinis muziejus, pietinio šlaito sandūroje su vakariniu šlaitu nuslinko 25 kubiniai metrai grunto su velėna.

„Nesvarbu kas kaltas - iškirsti medžiai, gamta, lietus, ar Brazausko epochos klaidos. Kalną reikia gelbėti naudojant visas priemones, o ne slepiant esamą situaciją ir raminant, kad viskas bus gerai“, – „Facebook“ paskyroje teigia R. Šimašius.

Nuošliaužų Gedimino kalne buvo ir prieš dvi savaites, jos, kaip nurodo muziejus, buvo paviršinės, pagrindiniai kalno sluoksniai nebuvo pažeisti.

Šalies simboliu tapusiu Gedimino kalnu ypač susirūpinta po pernai ir šiemet šiaurės vakariniame šlaite nuslinkusių nuošliaužų. Vilniaus miesto savivaldybė dėl kalno būklės yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Slenkančiame Gedimino kalne atliekant archeologinius tyrimus šiemet rasta palaikų. Mokslininkai beveik neabejoja, kad tarp vasarą atkastų palaidojimų gali būti garsiausių 1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų - Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko - palaikai.