Aš šešių stelų parašytas necenzūrinis žodis „ped...ai“.

Kaip BNS trečiadienį nurodė sostinės savivaldybė, šis užrašas yra valomas – tuo rūpinasi savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius ir įmonė „Grinda“.

„Ant stelų išpieštas raides „Grindos“ darbuotojai jau valo. Savivaldybė kreipsis į policiją dėl vandalizmo. Situaciją apsunkina tai, kad šioje vietoje nėra vaizdo stebėjimo kamerų“, – sakė savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Tuo metu sostinės policija BNS teigė, kad šiuo metu informacija perduota pareigūnams, jie vyksta į įvykio vietą.

Dėl šių paminklų perėmimo trečiadienį turi apsispręsti Vilniaus savivaldybės taryba, siekiant šešių skulptūrų ansamblį nukelti ir vėliau perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Savivaldybės tarybos sprendimo projekte numatyta, kad teisiškai perėmus turtą iš valstybės, šios skulptūros muziejui patikėjimo būtų perduotos 20-čiai metų.

Šešias Antrojo pasaulinio karo sovietų karius vaizduojančias figūrines pilko granito stelas sostinės savivaldybės politikai vienbalsiai nusprendė nukelti dar birželio pradžioje, prieš tai paveldosaugininkams išbraukus skulptūras iš nekilnojamųjų kultūros vertybių registro, tačiau to padaryti iki šiol nebuvo galima galutinai neperėmus jų savivaldybės nuosavybėn.

Darbus atlikti planuota iki lapkričio 1-osios, tačiau jie bus atidėti Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui pranešus apie pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kol komitetui bus pateikti paaiškinimai.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)