aA
Biržų bendruomenės, verslininkai, visuomenininkai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Biržų skyrius, Lietuvos liberalų sąjūdžio Biržų skyrius vienijasi 2019 metų savivaldos rinkimams į koaliciją „Vieningi Biržai“, kuri kandidatu į merus kelia nepartinį Biržų miesto seniūną Vytą Jarecką.
© DELFI / Rinatas Chairulinas

Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Biržų skyriaus pirmininko Audrio Šimo, „jei įstatymai leistų, merą marginalą Valdemarą Valkiūną ir jo dešiniąją ranką konservatorę Irutę Varzienę už neįvykdytus rinkimų pažadus ir patirtus nuostolius reikėtų teisti. Biržų visuomenės, politikų kantrybė trūko, todėl buvo nutarta prieš rinkimus suformuoti plačią koaliciją, kuri baigtų visas beprasmes kovas dėl valdžios ir įtakos zonų, vykdytų konkrečią darbų programą, leisiančią ženkliai pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas Biržų rajone“.

„Karti rinkimų į rajono tarybą patirtis aiškiai parodė, kad po balsavimo rezultatų paskelbimo partijos ir jų deleguoti kandidatai lengvai atsisako Biržų rajono žmonėms duotų pažadų, kovoja dėl postų ir tokiu būdu didina biurokratinį aparatą, įsteigdami naujus „politinius“ etatus, pasirašo naujas koalicines programas, kuriose bendrais žodžiais aprašytos veiklos kryptys, tačiau vengiama įvardinti konkrečius darbus. Tokia situacija susiklostė todėl, kad dirbama vardan partinių ar asmeninių, bet ne Biržų rajono žmonių interesų. Todėl griežtai pasisakome prieš tokią Biržų rajono gyventojų interesams kenksmingą praktiką ir oficialiai pareiškiame, kad, atmesdami asmeninius bei partinius interesus, vienijamės bendram darbui vardan visų biržiečių į vieną sąrašą „Vieningi Biržai“. Mūsų bendras tikslas - padaryti tikrą proveržį Biržų rajone ir ženkliai pagerinti visų biržiečių socialinę bei ekonominę padėtį“, - sakoma „Vieningų Biržų“ koalicijos pareiškime.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Biržų skyriaus pirmininko Arūno Remeikos teigimu, vos tik užėmęs rajono vadovo postą, meras V. Valkiūnas, „pagarsėjęs savo kontraversiškais ir absurdiškais pareiškimais, iš karto susipyko su vietos verslininkais, pasiūlęs jiems „papūsti jam į užpakalį“, savivaldybės darbuotojai yra įbauginti ir visiškai apatiški, kadangi kiekvieną mero nurodymą lydi riksmai ir žeminantys garbę bei orumą žodžiai, todėl kas metus keičiasi administracijos direktoriai, nauji projektai savivaldybėje faktiškai nerašomi ir neįgyvendinami, nevyksta joks bendradarbiavimas nei su vyriausybe, nei su ministerijomis, nei su Seimo nariais, nepaisoma paprastų biržiečių, sportininkų, verslininkų, bendruomenių nuomonės ir net jų neišklausoma“.

Biržų miesto seniūnas V. Jareckas sako, kad sutiko būti koalicijos „Vieningi Biržai“ kandidatu į Biržų rajono merus, kadangi bendras sąrašas leis siekti daugumos Biržų rajono taryboje. „Iki šiol partijos laimėdavo ne daugiau nei trečdalį vietų taryboje. Tai reiškia, kad joms tekdavo ieškoti valdančiosios koalicijos partnerių, kurie dažnai iškeldavo partinius interesus ginančius reikalavimus bei protegavo į postus savo partiečius. Tokiu būdu į valdžią ateidavo ne profesionalai, o kažkieno protežė. Sudarydami plačią koaliciją prieš rinkimus, sieksime laimėti daugumą Biržų rajono taryboje. Tai leistų keisti Biržų politinę kultūrą, nutiesti bendradarbiavimo tiltus su vyriausybe ir Lietuvos Seimu, rinkimų metu duotus pažadus įvykdyti 100 procentų“, - sako V.Jareckas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Langas į tamsųjį internetą: atrodo kaip žaidimas, bet pasekmės gali sugriauti gyvenimus (156)

16 gramų miltelių, 10 tablečių, 0,00012 gramo sveriantis lapelis, 1,10 gramo augalinių medžiagų...

Įspėja apie darbdavį siaubūną: jie tik ieško vaikinų, kuriais galėtų pasinaudoti (181)

Vokietijoje įsikūrusi transporto ir logistikos įmonė „ Sommer Transporte “ nuolat ieško...

Pusantro mėnesio be ministro neramina Palucką: demonstruoja, kad aplinkosauga jiems nerūpi (4)

Pusantro mėnesio kandidato į aplinkos ministrus nerandantis premjeras Saulius Skvernelis ir jo...

Rezga planus, kaip sugriauti ES: šį kartą jie kaip niekad vieningi (10)

Jei tikėtume išskirtinai teorija, artėjantys Europos Parlamento rinkimai turėtų būti patys...

Rusai įvardijo, kodėl „Chimki“ atleido graiką ir pasirinko „spalvingą“ Kurtinaičio figūrą (26)

Pirmadienį iš Maskvos atkeliavusi žinia, kad Maskvos srities „Chimki“ klubas atleidžia graiką...

DELFI TV Gyvai: privačių pensijų kaupimo fondų nauda ir ką siūlo „Sodra”? (11)

Nuo 2019 metų Lietuvoje kiekvienas iki 40 metų gyventojas buvo priskirtas antros pakopos pensijų...

Dėl alaus pakvaišęs milijardierius pasiryžo užgrobti Britanijos prekybos karūną (9)

Milijardierius Mike Ashley, Jungtinės Karalystės sporto parduotuvių savininkas, kurio alaus...

Auginate du ir daugiau vaikų: psichologė įvardino pagrindinę klaidą, kurią daro daugelis tėvų

Tėvai, kurie augina du ir daugiau vaikų, žino, kad kasdienių konfliktų tarp brolių ir sesių...

Klaipėdoje po avarijos girtas vyras susigrūmė su pareigūnais ir prisiprašė elektros šoko (2)

Prie į griovį nuvažiavusio automobilio kažko lūkuriavęs girtas vyras policijos pareigūnų...

Istorinės asmenybės, kurių plačios šypsenos slėpė siaubingus įpročius bei nepakenčiamą charakterį (77)

Nė vienas nėra tobulas, tačiau kai kurių asmenų ydos tiesiog pasibaisėtinos. Tvirtinimas, kad...