Direkcijos vadovas Renaldas Augustinavičius BNS sakė, kad tai jau trečiasis konkursas nuo 2020-ųjų, pirmus du kartus, tačiau rangovų pasiūlymai pasirodė per brangūs arba jų nebuvo sulaukta.

Darbams pagal parengtą projektą, jų priežiūrai su mokesčiais numatyta apie 1 mln. eurų.

„Kadangi tai yra Kreivoji pilis, viena iš trijų buvusių Vilniaus pilių, nes buvo Žemutinė, Aukštutinė ir Kreivoji, norime į aikštelę nutiesti takus, nuo Nacionalinio muziejaus, areštinės, pusės padaryti laiptus. Norime, kad šis objektas taptų lankomas“, – BNS sakė R. Augustinavičius.

Anot jo, Kalnų parko teritoriją, iki sovietmečio vadinta Altarija, su viena seniausių neišlikusių pilių reikėtų laikyti „pirmuoju gyvenamuoju rajonu“. Kalnų parko pavadinimas, pasak R. Augustinavičiaus, buvo primestas sovietmečiu, sunaikinus kryžius ir siekiant pašalinti bet kokias religines sąsajas su liturginiais pavadinimais, tad be kita ko siekiama pristatyti šios vietos istoriją.

Pažintinis takas padės aktualizuoti šią pilį, žmonės suprast, kad tai buvo pakankamai galingas gynybinis kompleksas – nuo Katedros varpinės iki Olandų gatvės laidojimo rūmų“, – kalbėjo jis.

Darbai būtų vykdomi iš europinių lėšų, juos reikia atlikti iki 2023-iųjų rugpjūčio. Pasiūlymų laukiama iki balandžio 20-osios.

Visą Kalnų parką sudaro kelios kalvos: Trijų kryžių, ant kurio stovi atstatytas Trijų Kryžių paminklas, Stalo, Gedimino kapo ir Bekešo kalnai.

XIX amžiaus viduryje į Vilnelę nušliuožė didelė Bekešo kalno dalis. Beveik 400 metrų ilgio raguva, arba Didžioji Griova, atskiria Stalo ir Piliakalnio kalnus, o leisdamasi žemyn nuo pagrindinio kalvyno dar atskiria ir Gedimino kapo bei Altanos kalnus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją