aA
Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir susisiekimo ministro Roko Masiulio vertinimai dėl LRT Tyrimų skyriaus mestų įtarimų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniam direktoriui Arvydui Vaitkui išsiskyrė.
Arvydas Vaitkus
© DELFI / Domantas Pipas

R. Masiulis teigia, kad interesų konfliktas dėl A. Vaitkaus yra suvaldytas, o konservatorių lyderis tvirtina, kad nebemato galimybių A. Vaitkui toliau eiti pareigų.

Tačiau R. Masiulis po antradienį vykusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdžio, kuriame konservatoriams atsakinėjo į klausimus dėl A. Vaikaus, nebuvo toks kategoriškas ir apie A. Vaitkaus atstatydinimą nenoriai kalbėjo.

„Kai ateis situacija po rinkimų, tada ją ir spręsime, vėl bus nauja situacija ir tada remiantis visais etiniais standartais išspręsime. Turi būti pasakyta aiškiai, kad nei uostui, nei uosto vadovui, nei visam sektoriui negali būti jokių klausimų dėl etinių standartų“, - sakė R. Masiulis.

Tuo metu R. Masiulį pasiaiškinti išsikvietusios TS-LKD pirmininkas buvo kur kas griežtesnis.

„Jeigu pripažįsta, kad yra interesų konfliktas, kad yra paimti pinigai, bus atliekamas auditas ir patikrinamos statybos uoste, akivaizdu, kad tas žmogus (A. Vaitkus. - ELTA) grįžti atgal į uostą ir vėl vadovauti uostui, kartu dirbti su tais verslininkai, iš kurių gavo pinigus, niekaip negalės. Aš manau, kad ponas Vaitkus turi suprasti, kad jo karjera, kaip uosto įmonės vadovo, yra baigta“, - po frakcijos posėdžio sakė G. Landsbergis.

Politikas teigė nelabai supratęs, ką R. Masiulis turi galvoje, sakydamas, kad interesų konfliktas suvaldytas.

„Aš neįsivaizduoju, ką reiškia suvaldyti konfliktą, kai žmogus, tiek laiko dirbęs įmonės vadovu, gauna paramą iš susijusių įmonių. Jis turėjo iš karto atsistatydinti“, - teigė jis.

Kartu konservatorius sveikino R. Masiulio iniciatyvą Klaipėdos uoste vykdyti auditą.

„To tyrimo labai reikia tam, kad visuomenė ir opozicija galėtų įvertinti, ar tikrai buvo priimami sprendimai, kurie yra naudingi konkrečiai toms įmonėms, kurių atstovai dabar yra ir „valstiečių“ sąraše bei prisideda reikšmingomis sumomis prie „valstiečių“ kampanijos. Tad šiokią tokią kalbą su ministru radome. Jis išlaiko asmeninį padorumą, tačiau, matyt, yra premjero ar Ramūno Karbauskio nurodymai tam tikrų dalykų tiesiog nekalbėti“, - apibendrino G. Landsbergis.

R. Masiulis dar prieš posėdį konservatorių frakcijoje teigė, kad, jei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nuspręs, kad A. Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką, toliau jis dirbti negalės.

„Reikia suprasti, kad šitos išvados yra labai rimtos, ir net jei ypatingai gerai dirbančiam žmogui dėl tam tikrų aplinkybių susiklosto situacija, kad tarnybinė etika gali būti pažeista ir įmonės reputacijai gali grėsti pavojus, tai reikia suprasti, kad po šitų išvadų negalima dirbti. Bet reikia išvadų sulaukti“, - Eltai sakė R. Masiulis.

Pasak ministro, konfliktas iki savivaldos rinkimų pabaigos yra suvaldytas, nes A. Vaitkus yra nusišalinęs nuo sprendimų, susijusių su įmonių vadovais, su kuriais jis galėjo turėti galimai neskaidrių ryšių.

ELTA primena, kad vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą.

Tačiau Klaipėdos valstybinis jūrų uostas sako, kad skleidžiama informacija apie tai, jog vienos kompanijos sulaukia didesnių uosto direkcijos investicijų nei kitos, yra tikrovės neatitinkanti.

Seimo TS-LKD frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas anksčiau pranešė, kad kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) bei Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydami atlikti tyrimą dėl galimos korupcinio pobūdžio veikos ir viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
2.9688

Top naujienos

Matijošaičio sūnus bando pakartoti Karbauskio gudrybę: prieiti prie reto grožio ežero atsirado netikėtų kliūčių (221)

Prie poilsiautojų pamėgto Bebrusų ežero veikia Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sūnaus...

Žmonių nebus, stepė liks. Tiksinti radiacinė bomba (9)

„Žmonių čia nebus, šachtos užsidarys, vanduo galbūt pakils į vandeningąjį horizontą, o...

Naujausiuose reitinguose – Nausėdos šuolis ir pasikeitusi Grybauskaitės situacija (9)

Naujausia visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad šią savaitę šimtadienį minintis prezidentas...

Vis nepasimoko: kuo baigiasi bandymas apgauti taromatą? (12)

Jau trečius metus skaičiuojanti pakuočių užstato sistema Lietuvoje stebina užsienio valstybes....

Ar telefono įkroviklį galima laikyti prijungtą prie elektros lizdo: trys mitai ir viena tiesa (5)

Iš karto pasakysime, kad prijungtą prie elektros lizdo įkroviklį laikyti galima. Begalė žmonių...

Jei norite apsivalyti organizmą, dabar – tam geriausias laikas: gydytoja Keturkienė pataria, kaip reikėtų tai daryti (13)

Sveikos gyvensenos ir mitybos konsultantė gydytoja Asta Keturkienė sako, kad mūsų sveikatai yra...

Po milžiniško gaisro Alytuje vis dar išlieka pavojus: dirba dešimtys ugniagesių, gali griūti pastatai (26)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą skelbia suvaldę gaisrą Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje,...

Iš komos nepabudęs mirė sunkią smegenų traumą patyręs JAV boksininkas

Sunkią smegenų traumą patyręs 27 metų JAV boksininkas Patrickas Day trečiadienį mirė. Tai...

Iš viešumos dingusi Jurgita Tvarijonaitė apie dabartinį gyvenimą: niekada nesusimąsčiau, kad pokyčiai bus tokie kardinalūs (17)

Buvęs modelis Jurgita Tvarijonaitė pasinėrė į šeimyninį gyvenimą ir tapo vienu iš tų...

ŽŪM nusprendė kurti tipinius ūkius: išmėginti jėgas kaime galės vos ne kiekvienas (3)

Žemės ūkio ministerija planuoja rengti projektą, pagal kurį turi būti sukurti vadinamieji...