Europos Komisijos (EK) vadovo Jeano-Claude'o Junckerio vizitas į Rusiją yra normali tarptautinių santykių praktika ir galimybė pristatyti savo pozicijas, sako už maisto saugą ir sveikatą atsakingas Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Vytenis Andriukaitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Eurokomisaro teigimu, vizitas į Sankt Peterburgą nėra susijęs su sankcijų atšaukimu ar pratęsimu, nes tokį sprendimą priima ES šalių vadovai, o ne Komisija, bet dialogas su Maskva yra vienintelis būdas nesutarimams spręsti.

„Ar tai bus Minsko susitarimai, ar tai bus diskusijos, tai (vizitas, – ELTA.) yra vienintelis tiesus ir teisingas kelias bet kokioms krizėms spręsti, visoms pozicijoms pristatyti“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė V. P. Andriukaitis.

„Čia yra kalbama apie užsienio politikoje įprastus tarptautinės praktikos instrumentus, kuriais reikia naudotis, jeigu šalys narės apskritai nenutraukia diplomatinių santykių arba nėra karo padėtyje“, – kalbėjo eurokomisaras.

J. C. Junkeris ketvirtadienį lankysis Sankt Peterburgo ekonomikos forume, kur susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, tvyrant įtampai tarp Maskvos ir Briuselio, toks vizitas gali pasiųsti klaidinančią žinią, esą ES nori normalizuoti santykius su Rusija bet kokia kaina.

L. Linkevičius turėtų turėti „platų akiratį"

Europos Komisijos (EK) pirmininko Jeano Claude'o Junckerio vizitą į Rusiją kritikuojantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius turėtų turėti platų akiratį, sako eurokomisaras Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis.

„Kai į Rusiją vyksta Francois Hollande'as, Angela Merkel arba Matteo Renzi, arba kiti vadovai, kažkodėl komentaruose nėra jokių tokių iliuzijų. Ir užsienio reikalų ministras turbūt turėtų turėti platų akiratį, kodėl užsienio politikoje vizitai, kontaktai, diskusijos yra būtini“, – bendrapartiečio ministro poziciją ketvirtadienį Žinių radijuje kritikavo V. Andriukaitis.

Anot jo, svarbu suprasti, kad kalbėdamiesi su Rusija didžiųjų valstybių ar organizacijų lyderiai taiko „užsienio politikoje įprastus tarptautinės praktikos instrumentus“.

EK narys taip pat sakė, kad per J. C. Junckerio vizitą nebus kalbama apie galimus abipusių Rusijos ir ES sankcijų pakeitimus, kadangi tai ne Europos Komisijos, o Europos Vadovų Tarybos sprendimas.

„EK mandatas susijęs su daugeliu praktinių klausimų sprendimu ir aptarimu, ir praktinių klausimų paketas J. C. Junckerio rankose yra labai didelis“, – teigė V.Andriukaitis.

„Diskusijos yra vienintelis tiesus ir teisingas kelias bet kurioms krizėms išspręsti, bet kurioms pozicijoms pristatyti, bet kurioms nuomonėms išsakyti, mėginti ieškoti būdų spręsti problemas“, – pridūrė eurokomisaras.

Jis taip pat sakė tikintis, kad nepaisant Rusijos ir Ukrainos karinio konflikto, Rusijai ir ES pavyks įveikti santykių krizę.

„Karų nepavyko išvengti – ir Balkanų, ir Jugoslavijos griuvimo karas, ir dabar, Rusijos bei Ukrainos karinis konfliktas. Bet kažkas turi tikėti, kad pažanga yra įmanoma (...). Tikėjimo prasme, aš tikiu, kad Europos Sąjungos ir Rusijos krizė bus įveikta“, – pareiškė V. Andriukaitis.

Užsienio reikalų ministras L.Linkevičius antradienį kalbėdamas Žinių radijui abejojo, ar Europos Komisijos vadovo vizitas į Rusiją bus naudingas.

„Pats laikotarpis yra tas, kad Rusija neparodė nei ženklų, nei konkrečių veiksmų praktikoje, kad linkusi keisti savo kursą arba gerinti situaciją. Mes tą matome ir pagal krizę Ukrainoje, matome pagal padaugėjusias žūtis. Apie 30 karių per gegužės mėnesį. Daugelis aspektų rodo, kad nėra tų ženklų, todėl rodyti kokius nors ženklus iš kitos pusės, sudaryti iliuziją, kad dėl santykių pagerinimo kalti esame mes, Europos Sąjunga, Europos šalys, kas bandoma įpiršti vėlgi tos pačios propagandos, nemanau, kad tai yra gerai“, – teigė L.Linkevičius.

Anot jo, tai ne pirmas, matyt, ir nepaskutinis bandymas kalbėti su Rusijos vadovais, tačiau tokie susitikimai tik sudaro iliuziją, kad vyksta įprastas bendradarbiavimas, „kas iš principo irgi nėra gerai“.

J. C. Junckeris ketvirtadienį vyksta į Sankt Peterburgą, kur dalyvaus ekonomikos forume. Nors jis išreiškė palaikantis didžiojo septyneto poziciją, kad sankcijos galėtų būti atšauktos, jei Maskva laikysis Minsko susitarimų įsipareigojimų, prieš vizitą jis įspėjo nesitikėti jokio pareiškimo apie Rusijai taikomų sankcijų atšaukimą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (12)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: kaip gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Orai: laukia kontrastų savaitė – po žiemos vėl grįš ruduo (19)

Iki savaitės vidurio šalyje numatomi žiemiški orai , kurie pažers aibę iššūkių: vyraus...

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (179)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

JAV žiniasklaida: Kuzminskas susitiko su „Lakers“ klubo atstovais

NBA gerbėjus Lietuvoje iš už Atlanto pasiekė intriguojanti žinia. ESPN reporterio Ohmo...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (69)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Pergalių seriją pratęsusių „Pacers“ gretose Sabonis vėl buvo tarp rezultatyviausiųjų (2)

Puikią sportinę formą NBA pirmenybėse ir toliau demonstruoja Indianos „Pacers“ (10-8)....

Šis 1937-aisiais nutapytas paveikslas kelia didžiules aistras: ar sugebėsite pastebėti vieną keistenybę? (4)

Vargu, ar šie paveiksle pavaizduoti asmenys atrodytų bent kiek išskirtiniai, jei kartu su visu jį...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (4)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Šalia Danės upės gyvenančius žmones pasiekė baugus perspėjimas: nevaldomai kyla vanduo (40)

Klaipėdai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išvengus potvynio, vis dar gresia kur rimti...