aA
Vilnietė jau antrą savaitę kasdien keliauja į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę, čia ji lanko savo vyrą, gulintį reanimacijoje, skelbia LNK žinios. Vyras paniręs į komą, tad žmonai su juo per dieną leidžiama matytis vos valandą.
Vilniaus autobusai
Vilniaus autobusai
© Bendrovės archyvas

Kasdien vilties, kad vyras grįš į gyvenimą, vis mažiau, teigia vilnietė Rūta Jakovleva. Ji teigia, kad vis dar negali patikėti tuo, kas įvyko.

„Išėjo į darbą sveikas, gyvas. Grįžo iš darbo į šitą įstaigą“, – pasakojo vilnietė.

Moteris tiksliai atsimena lapkričio 26-osios vakarą, kai po darbo namo autobusu važiuojančiam vyrui ji paskambino telefonu. „Norėjau dar kažką pasakyti, pasakė: žiauriai, žiauriai galvą skauda man. Ir viskas, jis atsijungė. Šurmulys, žmonės, kažkas, – pasakojo moteris ir teigė, kad supratusi, jog kažkas nutiko, vis bandė vėl prisiskambinti vyrui, tačiau ilgai pastangos buvo bergždžios, kol telefonu atsiliepė jauna mergina. – Pasakė: jis guli be gyvybės ženklų. Pasakiau: neškite jūs tą ragelį vairuotojui.“

Moteris LNK žinioms pasakojo, kad paklausė vairuotojo, kur jis šiuo metu yra, pasakė, kad Naujininkuose. „Jis, pasirodo, važiavo Fabijoniškių link. Fabijoniškių žiede neapsidairė, kad žmogus komos būsenos guli, nepriėjo, jokios pagalbos nesuteikė“, – pasakojo vilnietė Rūta.

Moteris spėja, kad susmukęs jos vyras be sąmonės autobusu važinėjo ilgiau nei valandą.

„Nejau nesimato, kad žmogus – be gyvybės ženklų. Visi žmonės su telefonais, nejau nė vienas negalėjo iškviesti greitosios?“ – klausė į komą panirusio vyro žmona.

Medikai 46-erių vyrui nustatė plyšusią aneurizmą. Rūta svarsto, kad jei pagalba būtų buvus suteikta greitai, gal vyro būklė dabar nebūtų tokia sunki. Tas kelias lapkričio 26-osios valandas ji su artimaisiais išnarstė po minutę, tačiau atsakymų taip ir nerado.

Šeimos draugas Marius svarstė, kad paskutinėje stotelėje vairuotojas turėtų apžiūrėti autobusą. „Tie patys benamiai, tie patys normalūs keleiviai būna prisnūsta. Išgėrę ar neišgėrę. Bet tu prieik, pajudink tą žmogų, pažiūrėk, jis gyvas ar negyvas. Kaip taip galima nežiūrėti į žmones?“ – piktinosi šeimos draugas.

„Vilniaus viešojo transporto“ atstovai apgailestauja, kad autobusas, kuriuo važiavo vyras, senos kartos, todėl kameros, galėjusios fiksuoti įvykius ir padėti atkurti istoriją, nebuvo, tačiau tos dienos nelaimė užfiksuota vairuotojo ataskaitoje. „Vairuotojas savo kelionės lape yra pažymėjęs, kad yra kviesta greitoji medicinos pagalba, tačiau kadangi ne jis kvietė ir nutraukti maršruto dėl to neprireikė, tai kažkokių papildomų dokumentų jam nereikėjo pildyti, – LNK žinioms kalbėjo „Vilniaus viešojo transporto“ atstovė Lina Nuobarienė. – Jis tiesiog perdavė keleivį medikams ir toliau tęsė savo maršrutą.

Įmonės atstovė tikina, kad tądien autobusą vairavęs vairuotojas – patyręs, autobusų parke vyras dirba jau keturis dešimtmečius. Vairuotojas ne kartą skatintas už gerą darbą, taip pat apmokytas suteikti pirmąją pagalbą. Aiškėja, kad pritaikyti turimas žinias ir padėti keleiviui vairuotojui greičiausiai sutrukdė subjuręs oras.

„Tą dieną fiksuojame pakankamai slidžią kelio dangą ir ne vieną vėlavimą. Pagal turimus duomenis matome, kad šis autobusas vėlavo trisdešimt minučių. Dėl to galinėje stotelėje vairuotojas neturėjo galimybės sustoti, turėti įprastą pertrauką, apžiūrėti saloną. Jis, bandydamas išlyginti vėlavimą, tęsė maršrutą“, – teigė „Vilniaus viešojo transporto“ atstovė.

Įmonė teigia, kad dar aiškinsis lapkričio 26-osios įvykio detales. Į komą panirusio vyro šeima gali tikėtis kompensacijos, mat visi autobusų keleiviai yra apdrausti, tačiau teks įrodyti, kad vyras susižeidė autobuse.

Įvykio aplinkybes aiškinsis ir greitosios pagalbos stoties darbuotojai. Iki šiol neaišku, kodėl nutikus įvykiui viename miesto gale, greitoji kviesta į visai kitą miesto pusę.

Įvykio aplinkybes aiškinasi ir policija.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(110 žmonių įvertino)
2.9273

Top naujienos

Po reto įžūlumo medžioklės Vilniaus rajone – išskirtinė malonė girtam šauliui (137)

Per išgertuves nusprendęs pamedžioti Vilniaus rajono gyventojas išsitraukė namuose slėptą...

Pavojingiausi mikrorajonai Vilniuje: mažos būsto kainos suvilioja tik drąsiausius (56)

Rinkdamiesi būstą, naujakuriai sudaro visą reikalavimų sąrašą: patraukli kaina, kokybiškas...

Gydytojas Morozovas ragina nejuokauti: masiškai daromos sveikatą ir pinigus kainuojančios klaidos (19)

„Aš be antibiotikų nuo gripo nepasveikstu“ – jei dar neprasidėjo, tai tuojau prasidės...

Paskelbti NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių starto penketai, Sabonis pakilo dar labiau (12)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį NBA paskelbė šių metų „Visų žvaigždžių“...

Neįtikėtina istorija: 3,2 promilės pripūtęs vyras tikino keturračio nevairavęs, o bėgęs paskui vagį (13)

Ką daryti, kai už vairavimą esant sunkiam girtumo laipsniui neišvengiamai gresia solidi...

The Economist

Nugaros skausmas – rimta ir prastai sprendžiama pasaulinė problema

Kodėl geresni metodai padėti kenčiantiems plinta taip lėtai?

Ekonomistai pernelyg susirūpinę nelygybe – ne tai nulemia gyventojų laimę (56)

Ekonomistams didžiausia nelygybės problema – tai, kiek iš tiesų mažai jie apie ją išmano. O...

15 tūkstančių metų senumo ledyne buvo aptikti keli senovės virusai: bijoma, kad jie pasklis po aplinką (12)

2015 metais mokslininkų komanda iš JAV ir Kinijos išvyko į Tibetą surinkti seniausio Žemės...

Šie rodikliai turi įtakos vaikų sveikatai: įvardijo, kokia oro temperatūra ir santykinė drėgmė turėtų būti darželiuose (1)

Siekiant užtikrinti gerą vaikų sveikatą ir savijautą, ugdymo įstaigose privaloma ne tik paisyti...

Išdalytos „Žmonės 2020“ statulėlės: Dano Rapšio triumfas ir jautriai pagerbtos pernai išėjusios žvaigždės (236)

Sausio 23-iąją dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei tiesioginiame LNK...