aA
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis sako, jog nenustebtų, kad politikams pateikta informacija apie Valstybės saugumo departamento (VSD) rinktus duomenis yra teisinga.
Valdemaras Tomaševskis
Valdemaras Tomaševskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Informacijos neskaičiau, galiu spėti, kad tai yra priešrinkiminis ėjimas, kai kurie politikai ieško vietos po saule, Vytautas Bakas – irgi. Kiek ta informacija reali, ar tai buvo daroma – sunku pasakyti (...), bet aš nenustebčiau, jei taip ir būtų. Neseniai buvo renkama informacija apie 500 žmonių, kokios jie yra tautybės, kokie yra jų giminystės ryšiai“, – BNS sakė V. Tomaševskis.

V. Bako politikams pateiktoje žvalgybos pareigūno informacijoje nurodoma, jog VSD rinko medžiagą apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

Vis dėlto V. Tomaševskis skeptiškai vertina galimybes toliau aiškintis šią informaciją, nes tai, jo nuomone, būtų išnaudota priešrinkiminėse kovose.

„Aš skeptiškai žiūriu, kadangi tai būtų grynai priešrinkiminis tyrimas ir Seimas tik tuo ir užsiimtų. Bet toks neteisėtas rinkimas informacijos – nenustebčiau, kad tai buvo“, – pabrėžė LLRA–KŠS vadovas.

Politikas šioje situacijoje taip pat įžvelgia analogijų su Specialiųjų tyrimų tarnybos surinkta informaciją apie LLRA–KŠS atstovą, susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių ir jo įvairiose institucijose įdarbintus tolimais giminystės ryšiais susijusius asmenis.

„Jei yra informacija, kad buvo renkama informacija dėl susisiekimo ministro, darytas sąrašas – aš čia matau analogijas. Reikia tyrimus daryti iškart, o ne po metų, reikia iškart reaguoti“, – tvirtino jis.

Aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs tuometinį Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką V. Baką, kad VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją G. Nausėdos aplinkos žmones ir apie V. Ušacką. Šiuo pranešimu V. Bakas trečiadienį pasidalijo su komiteto nariais.

VSD griežtai paneigė šią informaciją. „Griežtai paneigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją. VSD tikrai nerinko ir neteikė jokios informacijos apie minimus asmenis“, – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

Seimo valdyba praėjusią savaitę nusprendė neinicijuoti parlamentinio tyrimo, remdamasi Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto rekomendacija. Išklausius teisėsaugos vadovų informacijos, komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas paskelbė, kad pranešimas dėl galimai neteisėtai rinktos informacijos nepasitvirtino, „nusikaltimo greičiausiai nebuvo“.

Trečiadienį BNS jis nurodė V. Bako informaciją matantis pirmą kartą bei tvirtino pasitikintis institucijomis, kurios komitetui nurodė nenustačiusios „nei nusikaltimo, nei susidomėjimo, nei užsakymo“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
1.8571

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (35)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (15)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Aiškėja daugiau detalių apie Marijampolėje pabėgusį pavojingą recidyvistą

Apie pabėgusį kalinį Jevgenij Vorobjov policijai pranešta tik po valandos.

Karas Ukrainoje. Ekspertai pastebi, kad per Rusijos žiemos puolimą Kremliaus tikslų pasiekti nepavyko pasigirsta žinių apie karinių vadų keitimą

403-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Naujausioje JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje...

Verslas PliusJulija Leimonė

Rūta paliko mylimą darbą ir pradėjo ūkininkauti: nors darbas čia juodas, pajamos didesnės keliais kartais

Meilės emigrantė – taip būtų galima pavadinti Antalieptėje gyvenančią Rūtą Kanapeckienę....

Dosni Žilvino Žvagulio dovana Donato Čižausko artimiesiems: koncerto metu pranešta šeimai svarbi žinia

Donatui Čižauskui skirtame atminti koncerte jo gerbėjai išgirdo gražiausias dainas, kurias...

Tiks ir kasdienai, ir šventėms – 10 gardžių patiekalų, kurie atrodo labai prabangiai

Yra patiekalų, kuriai puikiai atrodo tiek ant kasdienio stalo, tiek patiekti švenčių proga. 10...

Verbų sekmadieniu prasideda šventinė savaitė: priminė tradicijas, pasak senolių, turinčias magiškų galių

Velykos – didžiausia pavasario šventė , o jos apeigos pradedamos prieš savaitę, nuo Verbų...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (14)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Inga Valinskienė Donatui Čižauskui atminti surengtame koncerte pasirodė su Andriumi Butkumi: garsus šokėjas atvyko specialiai iš JAV (7)

Šeštadienio vakarą būrys žinomų atlikėjų pasirodė Kaune, kuriame surengtas Donato Čižausko...