„Man labai gaila, kad iš konteksto išėmus vieną sakinį susidarė toks įspūdis, kad ministerija galvoja tik apie medikų rengimą. Toli gražu, negaliu sutikti“, – Info TV teigė S. Bieliūnė.

Anot jos, ministerija sutinka, kad smurto prieš medikus sritis yra „ypatingai apleista“.

„Smurto temą mes apskritai turime labai opią ir skirtinguose sektoriuose, o kai kalbame apie ligoninių darbą, o ypač fronto liniją, turime žiūrėti iš skirtingų perspektyvų, kokios priemonės, kokie veiksmai, kokie mokymai yra reikalingi, kokie dar galėtų būti padaryti ir teisinio reguliavimo pakeitimai“, – sakė ministro patarėja.

S. Bieliūnė patikino, kad šiuo metu, kartu su Vidaus reikalų ministerija (VRM), yra peržiūrima, ką ir kaip būtų galima pakeisti.

„Be jokios abejonės, čia yra ir įstatymų lygmenyje poreikis mums atlikti didelę reviziją“, – pažymėjo ji.

Kalbėdama apie greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų saugumą, S. Bieliūnė patikino, kad sistema yra peržiūrima ir bus tobulinama klausantis praktikų – medikų, policijos pareigūnų.

„Kaip mes galime sureguliuoti, kad reagavimas visais atvejais būtų vieningas. Mes, iš tiesų, vykdydami planus, esame įtraukę lėšas kompetencijoms ir metodinei pagalbai teikti“, – sakė S. Bieliūnė.

Pasak jos, gydymo įstaigų darbuotojų teisių užtikrinimas ministerijai yra prioritetas.

„Bet teisinis reguliavimas yra reikalingas ir aukštesniame lygmenyje, todėl džiaugiuosi, kad bendradarbiausime ir dirbsime kartu su Seimo nariais“, – pažymėjo Sveikatos apsaugos ministro patarėja S. Bieliūnė.

ELTA primena, kad diskusijas dėl medikų saugumo paskatino sausio 1 dieną Kėdainių ligoninėje įvykusi agresija prieš medikę. Į ligoninę atvykęs vyras skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją pastūmė ir nubloškė ant grindų. Vasario mėnesį ketinama sušaukti neeilinį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)