Finalas tiesiogiai bus transliuojamas 11 val. per televizijos kanalą „LRT kultūra“. Diktanto tekstą skaitys ir tiesioginę transliaciją ves LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Suaugusiųjų ir moksleivių darbus mokytojų ekspertų komisija vertins atskirai.

" Nacionalinį diktantą rašantys žmonės yra gražus meilės gimtajai kalbai pavyzdys. Tai rodo, kad mes rūpinamės savo kalba ir neleisime jai išnykti. Patys gražiausi žodžiai - lietuviški, todėl tobulinkime savąją kalbą kas dieną. Kalbėkime ir kurkime lietuviškai", -sako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pirmajame Nacionalinio diktanto etape dalyvavo apie 3000 žmonių, jie rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“. Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse ir 26 Lietuvos atstovybėse užsienyje, jį savarankiškai rašė ir kai kurios užsienio lietuvių bendruomenės. Į finalą pateko ne daugiau kaip keturias klaidas padarę žmonės.

„Pirmasis Nacionalinio diktanto etapas sulaukė itin didelio susidomėjimo. Finale dėl raštingiausiojo vardo varžysis žmonės iš visų Lietuvos kampelių, taip pat Nyderlandų, Rusijos, Estijos ir Prancūzijos. Labai tikimės, kad tiesioginę transliaciją per televiziją stebėsiantys žiūrovai taip pat norės pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias“, – sako konkursą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ redaktorė Vytautė Šmaižytė.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti Prezidentūroje šių metų gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Nacionalinį diktantą savaitraštis „Atgimimas“ organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – naujienų portalu DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Užsienio reikalų ministerija, LITEXPO ir Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkursą globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diktanto finalo tekstą bus galima rasti balandžio 20 dieną portale DELFI, svetainėse www.vlkk.lt, www.atgimimas.lt ir www.diktantas.lt.