„2024 m. mums prasideda jau šiandien. Sekantys metai unikalūs tuo, kad turėsime tris labai svarbius rinkimus“, – šeštadienį „Vardan Lietuvos“ politinės tarybos susitikime teigė S. Skvernelis.

„Pagrindinis iššūkis, pagrindinė politinių idėjų, minčių, programų kova laukia rudenį – kada turėsime Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus. Mano asmenine nuomone, tai yra svarbiausias tautos pasirinkimas, nes nuo to priklauso, kaip žmonės, valstybė gyvens artimiausius ketverius metus“, – teigė jis.

Todėl kreipdamasis į bendrapartiečius S. Skvernelis pažymėjo, jog „Vardan Lietuvos“ privalo veikti kaip komanda ir galvoti ne apie asmenines, bet bendruomenines naudas. Kalbėdamas apie tai ekspremjeras pasitelkė Paryžiaus „Saint-Germain“ komandos pavyzdį – pasak jo, šį komanda buvo surinkusi „mega žvaigždes“, tačiau pasiekimais nepasižymėjo.

„Todėl, kad buvo daug „aš“ ir mažai „mes“, – komandos nesėkmę aiškino S. Skvernelis.
„Tikiuosi, kad to „mes“ bus daugiau ir bus pavyzdys, kad tuomet, kai tu pirmiausiai galvoji apie komandą ir tik po to apie save – ateina tas rezultatas. Tai nėra lengvas rezultatas, tai nėra greitas rezultatas. (...) Bet strategija turi būti viena – komandinė“, – apibendrino jis.

ELTA primena, kad šeštadienį Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ politinėje taryboje rinks kandidatą prezidento rinkimams. Partijos skyriai iškėlė 5 pretendentus tapti kandidatais į prezidentus: partijos pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo narius Liną Kukuraitį, Vytautą Baką, Algirdą Butkevičių bei buvusį NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoją Giedrimą Jeglinską.

Posėdžio metu pretendentai pristatys savo kandidatūras, atsakys į klausimus ir dalyvaus diskusijoje.
Vėliau lemiamą sprendimą dėl kandidatūros priims „Vardan Lietuvos“ valdyba.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įsteigta 2022 metais.

Partijos lyderis – ekspremjeras Saulius Skvernelis – dalyvavo 2019 m. prezidento rinkimuose ir liko trečias. Tuo metu kitas buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra dalyvavęs 2009 m. šalies vadovo rinkimuose, bet liko antras.

ELTA primena, kad artimiausi Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužę.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras paskelbė 3 partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Aurelijus Veryga, o Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos mero, Manto Varaškos kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją