aA
Seimo nariai surinko parašus prieš Viktorą Pranckietį, jo postą teigia galintis užimti ir iš frakcijos seniūno pareigų besitraukiantis Ramūnas Karbauskis, kuris tvirtina, kad iš Seimo vicepirmininko posto turi trauktis Remigijus Žemaitaitis. Kaip bus perstumdyta Seimo šachmatų lenta ir kodėl ir Agnė Širinskienė, ir Gediminas Kirkilas kratosi naujų postų?

„Frakcija šiandien priėmė sprendimą deleguoti tris savo narius, poną Nekrošių, Baškienę ir gerbiamą Ramūną Karbauskį, į Seimo vadovybę. Toks sprendimas šiandien yra. O jei žiūrėtume į Seimo statutą, tai vienintelė pareigybė, kuri yra nesuderinama su frakcijos seniūno pareigomis, be abejo, yra Seimo pirmininko“, – į klausimą, kokio posto iš tikrųjų siekia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis, atsakė laidoje DELFI 11 dalyvavusi A. Širinskienė.

Jos teigimu, kai bus aiškūs balsavimo dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu rezultatai, valdančiosios daugumos koalicija turės rinktis ir spręsti, kas toliau.

Kirkilas kratosi Seimo pirmininko posto

Pagal valdančiosios daugumos koalicijos memorandumą, Seimo pirmininko postas turėjo atitekti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, tačiau laidoje taip pat dalyvavęs Gediminas Kirkilas teigė, kad jiems svarbiausia ne postai ir kratėsi galimybės užimti Seimo pirmininko postą.

Jo teigimu, svarbiausia, kad būtų įgyvendintos programos.

Nors į klausimą, kas dar be R. Karbauskio galėtų užimti Seimo pirmininko postą, A. Širinskienė atsakė pažvelgdama į G. Kirkilą. „Puikiai suprantu, kad nei mums, nei jūsų frakcijai postų dalybos nėra esminiai dalykai, bet manau, kad su koalicijos partneriais ketvirtadienį vieną ar kitą sprendimą“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Gediminas Kirkilas
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Karolina Pansevič

„Aš dabar turiu labai rimtas pozicijas, – kalbėjo G. Kirkilas, pirmininkaujantis Seimo Europos reikalų komitetui. – Manau, kad nenuskriaudžiant kitų komitetų, pavyzdžiui, Agnės, kuri turi labai daug įstatymo pataisų, tai mūsų komitetas yra labai svarbus ir darbo ten labai daug.“

„Manau, kad būtų visiškai logiška, kad Ramūnas imtųsi vadovauti, – tvirtino G. Kirkilas ir pridūrė, – Mano pareigos pakankamai svarbios yra, ne mažiau svarbios nei Seimo pirmininko.“

Peikia posto nepaliekantį Pranckietį

G. Kirkilas tvirtino, kad tokios situacijos, kokia šiuo metu yra Seime, net neprisimena. „Tokios situacijos neprisimenu. Seimas negali pilnai funkcionuoti, nes parlamento vadovas nepriklauso valdančiajai daugumai. Yra daugybė konfidencialių dalykų, tarp kitko, valdančiojoje koalicijoje, o jei Seimo pirmininkas nepriklauso valdančiajai daugumai, (tiesą sakant, nuo jo atsižegnojo ir Seimo opozicija), tai yra visiškai nesuprantama situacija“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Mano pareigos pakankamai svarbios yra, ne mažiau svarbios nei Seimo pirmininko.
Gediminas Kirkilas

Paklausus, ar daug kas pasikeistų V. Pranckietį pakeitus R. Karbauskiu, G. Kirkilas atsakė kad net nesvarbu, kas juo taptų, nes esą tokia situacija tęstis nebegali. „Bent jau bus normali situacija“, – teigė G. Kirkilas ir pridūrė, kad dabar Seimo pirmininkas yra izoliuotas.

A. Širinskienė tvirtino, kad V. Pranckietis su „valstiečiais“ nepalaikė jokio kontakto. „Jo visa veikla rodė, kad yra problema su pareigų ėjimu“, – tvirtino A. Širinskienė. Ji vardijo, kad V. Pranckietis niekada nepranešdavo net apie tai, kas buvo atlikta ar nutarta kelionių į užsienį metu.

Kirkilas apie Pranckietį: jis nuodija mūsų demokratines tradicijas

G. Kirkilas kalbėjo, kad „po šios suirutės, kuri vyksta jai kurį laiką, Seimo pirmininko figūra turi būti vienijanti“.

Vis dėlto, kas dar galėtų tapti Seimo pirmininku, jei ne R. Karbauskis ir ne G. Kirkilas? „Kiekvienas Seimo narys turi teisę tapti Seimo pirmininku“, – į klausimą atsakė G. Kirkilas.

Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jis nuodija mūsų demokratines tradicijas, – laidoje DELFI 11 apie V. Pranckietį kalbėjo G. Kirkilas. – Jis formuoja labai blogą pavyzdį.“

G. Kirkilas tvirtino, kad ir opoziciją, kuri šiandien „tyliai džiaugiasi“ gali pakliūti į tokią pačią situaciją.

Tiki, kad balsavimas bus nepalankus Pranckiečiui

Ir A. Širinskienė, ir G. Kirkilas teigė, kad ketvirtadienio balsavimas bus nepalankus V. Pranckiečiui. „Mes turime daugumą. Tikiuosi, kad visi supranta, kokia yra situaciją ir ką mes čia sprendžiame“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Jo visa veikla rodė, kad yra problema su pareigų ėjimu.
Agnė Širinskienė

„Kuo tu aukščiau, tuo tau didesnė atsakomybė, – apie vieną iš trijų svarbiausių postų kalbėjo G. Kirkilas. – Bet mes, deja, jos šiandien nematome. Čia yra viena iš priežasčių, kodėl Seimo pirmininkas turi būti atstatydintas.“

Širinskienė kratosi frakcijos seniūnės posto

Jei R. Karbauskis iš tikrųjų pasitrauks iš frakcijos seniūno posto, frakcija svarstys, kas juo galėtų tapti. G. Kirkilas teigia, kad „kolegos „valstiečiai“ turi nemažai politikų“. Jo teigimu, ir A. Širinskienė galėtų eiti šias pareigas, nors pridūrė, kad jos komitetas yra labai svarbus ir užimantis daug laiko.

„Yra ir patyrusių, ir mažiau patyrusių, – kalbėjo G. Kirkilas. – Turi, ką pasirinkti.“

O ar pati A. Širinskienė norėtų užimti frakcijos seniūnės postą? „Ne. Tikrai, manau, nepajėgčiau suderinti komiteto, kuris labai sudėtingas. Manau, kad tikrai ne“, – tvirtino A. Širinskienė.

Laidos akimirkos:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.5000

Top naujienos

Koronavirusu susirgus artimai giminaitei, „ant patalo“ gulinčios senolės laukė liūdnas likimas (28)

Vilnius ir jo regionas jau kurį laiką „dega“ dėl daugėjančių koronavirusu susirgusių...

Vieno populiariausių Vilniaus mikrorajono plėtra piktina gyventojus: dygsta vienas už kitą didesnį daugiabučių kompleksai (40)

Pastarosios savaitės Vilniaus Žirmūnų mikrorajono gyventojams – neramios. Bendruomenė nerimauja...

Mutlu | D+

Maldyvai ir Provansas viename regione? Taip, jei nuvyksite į Turkiją

Šį kartą noriu visus pakviesti pakeliauti po Turkijos miesto Ispartos apylinkes. Pirmiausia...

Kaip ECB vadovai investuoja savo pačių pinigus? Nelabai tvariai (1)

Kai reikia investuoti savo pačių pinigus klimato kaitai įveikti ar geresniam verslo valdymui...

Populiarus veikėjas feisbuke pasitelkė Adolfą Hitlerį: klaidina, kad galimybių pasas – tai sugrįžimas į komunizmą ir diktatūrą (1)

Feisbuke ėmė sparčiai plisti netrukus įsigaliojančio galimybių paso prilyginimas nacių ar...

Paaiškėjo prastai pasijutusios ukrainiečių atstovės „Eurovizijoje“ COVID-19 testo rezultatai, delegacija išplatino pranešimą

Ukrainai „ Eurovizijoje “ atstovaujančios grupės „Go_A“ narė Kateryna Pavlenko prieš...

Kodėl šiltnamyje žaliuoja žemė ir kaip tai išspręsti, jos nekeičiant (6)

Po žiemos nemažai daržininkų pastebi, kad šiltnamyje pažaliuoja žemė, ir išsigąsta,...

Profesorius Miglinas nurodė du didžiausius nuodus širdžiai: vartokite juos saikingai (6)

„Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad pandemijos metu dažnas gyventojas pamiršta...

Arūnas Milašius | D+

Paprastas triukas, kaip lauke pasodintus pomidorus apsaugoti nuo šalnų

Šylant orams žmonės žvalgosi į daržus ir ruošiasi sodinti pomidorus. Tačiau šie augalai bijo...

Kelias į tvarų verslą: nuo ko pradėti? (2)

Europa pasirinko žaliąjį kursą ir dėl geresnės ateities turime juo eiti visi kartu: gamintojai,...