„Žinoma, diskusijos apie sankcijas truks laiko, bet jos tikrai vyks ir susitarimas bus toks, kokį pavyks pasiekti 27 valstybėms narėms“, – Briuselyje žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Net kai kalbame apie personalines sankcijas, tai yra klausimas, kiek mes atsiliekame nuo realaus gyvenimo sankcionuodami tuos žmones, kurie de facto dalyvauja visuose šituose baisiuose dalykuose. Kai kalbame apie ekonomines sankcijas, turime suprasti, kad Lukašenka sėdi ant durtuvų ir tuos durtuvus jam reikia kažkaip finansuoti. Dalį lėšų jam padeda gauti Kremliaus režimas, bet kita dalis ateina įvairiais būdais iš galimybių dalyvauti Vakarų rinkose – ar tai skolinimasis, ar kiti eksporto sandoriai, per kuriuos uždirbama valiuta. Visa tai, manau, ES turės svarstyti“, – pridūrė premjerė.

I. Šimonytė ketvirtadienį Briuselyje susitiko su su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles’iu Micheliu, Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen.

„Svarbiausia žinutė, kad po to, kai Lukašenka užgrobė civilinį lėktuvą, skridusį tarp Atėnų ir Vilniaus, Europos Sąjunga labai greitai sureagavo, Europos Vadovų Tarybos sprendimai buvo priimti labai greitai. Galiu pasidžiaugti, kad absoliučiai didžioji dalis tų pozicijų dalykų, kuriuos Lietuvos Respublikos Vyriausybė manė, kad yra būtina įtraukti į ES atsaką, buvo įtraukta ir labai greitai prasidėjo sprendimai, EK gana sklandžiai koordinuoja tuos sprendimus savo lygiu“, – sakė I. Šimonytė.

Diskusijos apie platesnių sankcijų taikymą kilo po to, kai Baltarusijos režimas gegužės 23 dieną Minske priverstinai nutupdė iš Graikijos į Lietuvą skridusį keleivinį lėktuvą, kad suimtų opozicijos žurnalistą ir aktyvistą Ramaną Pratasevičių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (44)