aA
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius prisiminė, kad ir jam yra tekę bendrauti su Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnu, bet teigia dėl to jaučiąs tik pagarbą ir dėkingumą.
Vytautas Mitalas, Remigijus Šimašius
Vytautas Mitalas, Remigijus Šimašius
© DELFI / Domantas Pipas

„Prieš daug metų, tuomet dirbau nevalstybiniame darbe, prie mano darbovietės bandė prisigretinti vienas vienos didelės kaimyninės šalies ambasados darbuotojas. Maždaug „pakalbėkim, bendraukim“ ir pan. Kažkaip iš karto įtariau, kad šis veikėjas – nedraugiškos šalies žvalgybininkas, tad informavau ir kolegas, kad geriau su juo niekas neturėtų reikalų. Kai dar po poros savaičių į susitikimą pasiprašė mandagus ir dalykiškas mūsų VSD atstovas bei perspėjo, kad būčiau atsargus (dėl tų pačių mano minėtų priežasčių), jutau mūsų pareigūnams tik pagarbą ir dėkingumą“, – feisbuke rašė R. Šimašius.

Pasak mero, nereikia net įstatymo (kurį neseniai buvo bandoma inicijuoti), kad VSD gali su Lietuvos piliečiais turėti prevencinius pokalbius.

„Kai kuriais atvejais tokie pokalbiai yra net ne teisė, o kontržvalgybos pareigūnų pareiga. Būtent todėl ir egzistuoja VSD, išlaikoma mokesčių mokėtojų, kad prie valstybės vadovų, galimų vadovų ar kitų asmenų nepriskrestų užsienio įtakos stumdytojai“, – rašė R. Šimašius.

Jo nuomone, politikai, kurie to nesupranta, yra arba neišmanėliai, arba nesuinteresuoti Lietuvos interesų viršenybe.

„Tačiau šiandien tokie politikai sudėliojo (arba už juos kažkas sudėliojo) ataką VSD atžvilgiu. Ataką ne todėl, kad iš ten nutekėjo informacija (baisus reikalas bet kokiai žvalgybai). Ne todėl, kad kažkada VSD pažymos buvo nekokybiškos ir naudojamos ne pagal paskirtį. Neslėpkime, būtent dabartinis atakos rengėjas ponas Bakas buvo tas, kuris maudėsi tariamos šlovės spinduliuose, kai savo inicijuotose Seimo tyrimų komisijose nardė tarp tų nežinia iš kur išdygusių keistų pažymų“, – teigė R. Šimašius.

Paskleistą informaciją vadina ataka

Pasak jo, šiandien tokie politikai VSD puola, nes jis dirbo savo darbą. Šis darbas, priminė meras, yra analizuoti informaciją ir ją pateikti šalies vadovams ar galimiems vadovams, kad jie nebūtų įpainioti į kokius žabangus.

„Ataka paremta, kaip galima suprasti, buvusio pareigūno pasakymais, kad jis turėjo rinkti ir analizuoti informaciją apie atskirus žmones, kurie yra šalia galimai būsimo prezidento. Taip pat jo paliudijimu apie neva žodžiu perduotą informaciją, kad vienas kandidatas geresnis, o kitas – ne. Įtikinama?“, – retoriškai klausė R. Šimašius.

Pasak politiko, reiktų atkreipti dėmesį ir į dabartinės atakos laiką.

„Pora mėnesių iki VSD vadovo kadencijos pabaigos. Tarsi ir nesiejama su kadencijos pabaiga, bet laikas parinktas tobulai, kad Prezidentui būtų sunkiau teikti dabartinio VSD vadovo kandidatūrą. Plius pusė metų iki rinkimų. Ar tik nebus taip, kad tariami demokratijos nuo VSD gynėjai kaip tik patys siekia, kad rinkimų metu VSD vadovautų jiems patogesnis žmogus? Man tai įtikinama gerokai labiau“, – rašė R. Šimašius.

Pasak jo, liūdniausia, kad šiandien atrodo, jog paties VSD, kuris puolamas, nes dirbo savo darbą, nėra kam apginti. Gerai bent, kad Prezidentas išsakė, nors ir šykščius, bet visgi aiškius palaikymo žodžius.

„O ką partijos? Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė ir aš, kaip jos pavaduotojas, poziciją pasakėme aiškiai. O kiti? Panašu, turi savo priežasčių nesivelti, patogiai patylėti, arba dar blogiau – pasišildyti prie laužo liepsnos. Ir jiems politiniai pasistumdymai bei atsiveriančios galimybės atrodo svarbiau nei tas faktas, kad šis laužas kuriamas iš svarbios valstybei institucijos konstrukcijos elementų. Suprantu, kad daugeliui tiesiog nesinori veltis, nes istorija „paini“ ir „neaiški“ ir apskritai „ne mano reikalas“. Aš irgi galėčiau taip pasakyti, tačiau negaliu – nes Lietuva yra mano reikalas.

Kaip sostinės meras, turiu daugybę kitų reikalų ir rūpesčių, tačiau kaip pilietis – žinau, kad tik nuo kiekvieno iš mūsų supratimo ir veiksmų priklausys, ar Lietuva netaps žaisliuku nežinia kieno rankose. Šiandien vėl laikas apginti tuos, kurie saugo ir gina mūsų šalį“, – rašė R. Šimašius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(91 žmogus įvertino)
4.0110

Top naujienos

Baltarusijos žiniasklaida: užteks, situacija jau ir taip nukeliavo per toli (118)

„Niekas nepasikeis. Nekris naftos kainos. Nebus šuolių akcijų biržoje. Netgi ledynai nepradės...

Po ambasadorės pasibaisėjimo kaukių kainomis, „Norfa“ atkerta: gal galite padėti nupirkti pigiau? (200)

Ina Marčiulionytė , Lietuvos ambasadorė Kinijoje, savo paskyroje „Facebook“ pasidalijo...

Lig šiol neišspręsta Long Ailando serijinio žudiko byla: keli kūnai rasti be batų, kiti – dalimis (4)

Long Ailando serijinis žudikas siautėjo beveik du dešimtmečius. Per šį laiką jo aukomis tapo ne...

Lietuvius kviečia „atverti portalą“: ne, masinė meditacija neapsaugos nuo koronaviruso (88)

Žmonės medituoja, „suvienija protą, sąmonę, ištirpdo senojo pasaulio struktūras, ištrina...

Košmaras, persekiojantis euro kūrėjus, Italijoje gali virsti realybe (5)

Praėjus dviem dešimtmečiams po euro įvedimo, viena iš didžiausių jo kūrėjų baimių...

Arūnas Milašius. Ciniško verslininko užrašai – kaip dabar greitai praturtėti (64)

Vargu ar atspėsite, kas dabar labiausiai masina verslininkus ir verslius piliečius, kurie, net kai...

„Gelbėkit vaikus“ vadovė: mūsų išgyvenimas yra pakibęs ant plauko

Nevyriausybinės organizacijos „ Gelbėkit vaikus “ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad kol kas...

Gyvai / Virtuali diskoteka iš Jono Nainio namų Vol.3 - „Delfi TV“ vėl kviečia šokti su Jovani (40)

Lietuvoje įprastą gyvenimą pristabdęs karantinas dėl koronaviruso grėsmės uždarė naktinių...

Karantine įžvelgė ir privalumų: gal atsigaus braškančios santuokos (4)

Naujasis koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje sukėlė nemažai sumaišties. Gyvenimas tam tikrose...

|Maža didelių žinių kaina