„Vakar Laisvės frakcijos Seime atstovo Vytauto Mitalo viešai išsakyti teiginiai, neva generalinė prokurorė Nida Grunskienė pritaria šios frakcijos iniciatyvai dekriminalizuoti disponavimą nedideliu kanapių kiekiu be tikslo platinti, neatitinka tikrovės“, – teigiama prokuratūros išplatintame pranešime.

Ketvirtadienį parlamentarams svarstant Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kalbėdamas iš Seimo tribūnos, „laisvietis“ citavo eilę ekspertų ir institucijų, palaikančių įstatymo pataisas. Taip pat ir N. Grunskienę.

„Ge­ne­ra­li­nė pro­ku­ro­rė, ta­da dar kan­di­da­tė į ge­ne­ra­li­nius pro­ku­ro­rus, N. Gruns­kie­nė su­si­ti­ki­me su Lais­vės frak­ci­ja, kai dar bu­vo kan­di­da­tė, taip pat yra tei­gu­si, kad iš es­mės pa­lai­ky­tų ma­žo kie­kio nar­ko­ti­kų be tiks­lo pla­tin­ti dek­ri­mi­na­li­za­vi­mo idė­ją“, – Seimo plenarinio posėdžio metu teigė V. Mitalas.

Kaip teigiama prokuratūros išplatintame pranešime, prokuratūra nuosekliai nuo pat pradžių laikosi pozicijos, kad projektuose siūlomi Baudžiamojo Kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai nesuderinti su galiojančioms Kodekso nuostatomis, kuriose numatyta baudžiamoji atsakomybė už veikas, susijusias su visų draudžiamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu.

Prokuratūros vertinimu, siekiant dekriminalizuoti neteisėtą disponavimą nedideliu kiekiu kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų be tikslo tokias medžiagas platinti, būtina šias normas vertinti kartu sistemiškai, vengiant baudžiamąją politiką išbalansuojančio pavienių straipsnių keitimo.

„Šių siūlymų derinimo procese ne kartą esu pasirašiusi įvairius raštus, kuriuose pateikiama prokuratūros pozicija. Jei asmeniškai jos nepalaikyčiau, mano parašo ant šių dokumentų nebūtų“, – reaguodama į paskelbtus Seimo nario teiginius pabrėžė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė daliai įstatymo pataisų dėl kanapių dekriminalizavimo. Įstatymo projektais siūloma numatyti, jog už neteisėtą kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų taikoma administracinė, o ne baudžiamoji atsakomybė. Po svarstymo Administracinių nusižengimų kodekso teisės aktus palaikė 63 Seimo nariai, 60 prieštaravo, 2 – susilaikė.

Tuo metu lydinčiajam projektui – Baudžiamojo kodekso pataisoms – po svarstymo nepritarta. Už balsavo 63, prieš – 61, susilaikė – 3 Seimo nariai. Klausimas grąžintas komitetui tobulinti.

Vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 50 iki 300 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 300 iki 1000 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos. Sveikatos apsaugos ministerija nustatytų, koks kiekis kanapių būtų laikomas nedideliu.

Be to, nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laisvės frakcija Seimui dar anksčiau teikė projektą, kuriuo buvo siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso į Administracinių nusižengimų kodeksą. Visgi šiam projektui palaikymo Seime neužteko.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)