„Mums ta reforma nėra kaip šventa karvė: visiems darbuotojams, kurių pareigybės naikinamos, yra pažadėtos kitos pareigos, be to, su valdžia sutarėme dėl palankesnių darbo sąlygų“, - antradienį DELFI sakė G. Kimtys.

Profsąjungos komitetas jį įgaliojo teisme atsisakyti skundo prieš savivaldybės tarybą. Už tokį sprendimą balsavo 6 komiteto nariai iš 11-os.

Tai reiškia, kad kai kurie komiteto nariai, anksčiau nepritarę reformai, savo nuomonę pakeitė. DELFI šaltinių teigimu, tam įtakos galėjo turėti naujojo profsąjungos lyderio užimamos pareigos savivaldybėje: „Jūs įsivaiduokite tokią situaciją: pas jus ateina personalo skyriaus vadovo pavaduotojas ir prašo pasirašyti dokumentą. Ar paprastas savivaldybės tarnautojas gali atsisakyti?“

DELFI jau skelbė, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė nagrinėti Vilniaus savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos skundą dėl sostinės valdžios pradėtos savivaldybės administracijos reformos ir patenkino prašymą pritaikyti reikalavimo užtikrinimo priemones – iki teismo sprendimo įsiteisėjimo sustabdė reorganizacijos procedūrą.

Sprendimą dėl administracijos reformos sostinės taryba priėmė liepos 18 d. Netrukus po to profsąjunga apskundė šį sprendimą teismui: kartu su ankstesne sostinės valdžia dirbę tarnautojai baiminosi, kad pasinaudojusi šia reforma naujoji valdžia juos atleis iš darbo ir priims sau lojalius žmones.

„Naujoji valdžia taip siekia užimti ne tik politinio pasitikėjimo postus bet ir politizuoti administracijos darbuotojų pareigas, grubiai pažeisdama įstatymus bei darbuotojų teises“, - kalbėjo Vilniaus savivaldybės Administracijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas D. Šaluga.

Po savaitės jį sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai: valdininkas įtariamas du kartus paėmęs po 50 tūkst. litų kyšius.

Savo ruožtu Vilniaus valdžia tikino, kad administracijos reforma būtina, nes aparato darbas esą nebuvo efektyvus: pernai savivaldybės darbuotojai neatsakė į 4,5 tūkst. klausimų, kuriuos pateikė organizacijos ir miesto piliečiai. Iš devynių savivaldybės departamentų ketinama reorganizuoti šešis.

„Bendras departamentų skaičius nesikeičia, darbuotojų nei daugės, nei mažės. Nebent gyvenimas laiko tėkmėje ką nors pakoreguos“, - tuomet kalbėjo sostinės meras Juozas Imbrasas.