Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijavo, kad pastatai Prezidento rūmų ansamblyje būtų atverti visuomenei, pritaikyti edukacinėms reikmėms ir pilietiniam ugdymui.

Valstybės pažinimo centras supažindins lankytojus su valstybe, kvies piliečius siūlyti savo iniciatyvas, įsitraukti į valstybės problemų sprendimą ir dalyvauti valstybės kūrime.

Kaip rašoma pranešime, pasitelkus šiuolaikines technologijas bus rengiami interaktyvūs užsiėmimai moksleiviams, mokytojams, šeimoms su vaikais ir visiems Lietuvos gyventojams bei svečiams. Kiekvienam centro lankytojui bus skirtas planšetinis kompiuteris – interaktyvus vedlys po ekspozicijas. Jų įtaigumą sustiprins taktilinė (liečiamoji) technologija ir visiškai nauja „papildytos realybės" (augmented reality) technologija, kuri leis, pavyzdžiui, išklausyti virtualaus, po ekspozicinę plokštumą vaikščiojančio mokslininko pasakojimą, pamatyti istorinius įvykius.

Per tris centro aukštus bus išdėstytos trys ekspozicijos. Pirmoji pristatys Prezidento institucijos veiklą ir Prezidento rūmų istoriją, supažindins su valstybės vadovų veiklos archyvais. Filmuota ir animuota medžiaga parodys valstybės vadovo darbo dieną, užsienio vizitus. Čia bus eksponuojamos užsienio šalių vadovų dovanos Lietuvos Prezidentams.

Antrojoje – Lietuvos valstybės teritorijos ir gyventojų ekspozicijos, lankytojai bus klausiami, už ką jie myli Lietuvą. Žaidimas „Lietuva brangi" juos nuves į įdomiausias šalies vietoves, o vaikščiodami po didžiulį ekraną su „Google street View" jie suras sau svarbias Lietuvos vietas ir patys galės tapti ekspozicijos kūrėjais – jų užfiksuotus vaizdus pamatys kiti svečiai. Ši virtuali kelionė po Lietuvą supažindins su šalies gyventojų socialine ir kultūrine charakteristika, skatins suprasti visą jų įvairovę ir ugdyti tarpusavio solidarumą.

Trečioji ekspozicija pakvies pakeliauti po valdžios institucijas, parodys, kaip jose priimami sprendimai. Čia lankytojai galės sužinoti, kaip veikia visas valstybės aparatas ir esminiai demokratinės santvarkos principai.

Kintamoji ekspozicija „Pilietis ir pilietiškumas" lankytojams padės geriau suvokti, kokios yra piliečių teisės ir pareigos, kodėl svarbu dalyvauti rinkimuose, pilietinėse akcijose, dirbti Lietuvos labui. Ekspozicijoje svečiai išgirs žinomų Lietuvos piliečių mintis, ką jiems reiškia pilietiškumas, ir galės patys išsakyti savo nuomonę, siūlyti savo iniciatyvas, idėjas ir taip įsitraukti į visuomenės problemų sprendimą.

Centre taip pat bus sukurta erdvė, pristatanti Nacionalinės premijos laureatus, mokslininkus ir kitas iškilias Lietuvos asmenybes, kurios savo darbais garsina Lietuvą pasaulyje ir prisideda prie lietuviškos tapatybės kūrimo ir išsaugojimo.

Valstybės pažinimo centrui įrengti lėšos buvo skiriamos iš bendrų investicinių programų. Centro įrengimas truko dvejus metus. Bendra įrengimo vertė – 985 tūkst. eurų. Centro lankymas ir edukaciniai užsiėmimai bus nemokami.

Į Valstybės pažinimo centro atidarymą Prezidentė pakvies kovo 10 d., artėjant Kovo 11-osios šventei.