„Europos Sąjungos ilgalaikės politinės, karinės, finansinės, ekonominės ir humanitarės paramos Ukrainai užtikrinimas yra esminis Rusijai tebetęsiant agresiją. Taip pat Europos Sąjunga turi būti pasiruošusi kartu su transatlantiniais sąjungininkais siekti kuo platesnės tarptautinės paramos Ukrainos pasiūlytam taikos planui ir konsoliduoti finansinę paramą atstatant šalį“, – kreipdamasis į ES valstybių vadovus sakė prezidentas.

Pasak Prezidentūros, į Briuselį iš Kijevo atvykęs Lietuvos valstybės vadovas akcentavo, kad, nepaisant vykstančio karo, Ukraina žengė sparčius žingsnius įgyvendindama reformas.

„Tikiu, kad jau šių metų pabaigoje galėsime pradėti derybas dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“, – teigė prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad ES turi tęsti sankcijų, nukreiptų prieš šalį agresorę Rusiją ir jos bendrininkę Baltarusiją, politiką.

„Negalime galvoti, kad padarėme viską, ką galėjome. Turime kuo greičiau pradėti svarstyti jau 12-ąjį sankcijų paketą, į kurį siūlome įtraukti ir „Rosatom“, ir visišką dvigubos paskirties prekių draudimą. Baltarusijos įsitraukimas į karą prieš Ukrainą – teritorijos suteikimas Rusijos atakoms, Ukrainos vaikų deportacija, branduolinio ginklo dislokavimas – taip pat negali likti be atsako“, – sakė Lietuvos valstybės vadovas.

Prezidentas akcentavo, kad Rusijos teisinė atsakomybė už agresijos ir karo nusikaltimus turi būti svarstoma drauge su būsimomis reparacijomis. Lietuva pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą ir įšaldytų Rusijos lėšų panaudojimą Ukrainai atstatyti, praneša Prezidentūra.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)