aA
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas tyrimo rezultatus, rodančius, kad nepasitenkinimas Lietuvos valdžia yra viena iš priežasčių, lemiančių šalies gyventojų apsisprendimą emigruoti, sako, kad žmonės, dėl asmeninių problemų nesuradę kaltųjų, yra linkę kaltinti valdžią.
Vilniaus oro uostas
© DELFI / Domantas Pipas

„Tikriausiai visada dėl savo kokių nors problemų ieško, kas yra kaltas, o kai kito kalto neranda, tai kaltas yra valdžia. Tai toks populiarus apibendrinimas - kad dėl visų bėdų yra kalta valdžia“, - „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo V. Pranckietis.

Atsakydamas į radijo žurnalisto klausimą, ar tokia statistika neturėtų būti paskata pasitemti valdžiai, Seimo vadovas pabrėžė, kad valdžia, kalbant apie įvaizdį, visada gali atrodyti gerai, tačiau, pažymėjo jis, atliktus valdžios veiksmus vertinant įvairiai, egzistuos ir įvairios nuomonės.

„Nėra tokio dalyko, kuriame būtų galima pasitempti, savo įvaizdžiu mes visada galime atrodyti visada normaliai, kalbėti su žmonėmis normaliai, bet jeigu veiksmai yra vertinami įvairiai, tai įvairios nuomonės ir bus“, - apibendrino V. Pranckietis, pridurdamas, kad kritikos daugiausiai susilaukia iš opozicijos.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atliktas tyrimas rodo, kad nepasitenkinimas Lietuvos valdžia yra viena iš priežasčių, kuri lemia šalies gyventojų apsisprendimą išvykti iš šalies.

„Iš 1500 apklaustų žmonių 305 išvyko norėdami pabėgti nuo lietuviško valdymo, 181 išvyko ieškodamas geresnės valstybės. 50,5 proc. tyrimo dalyvių nurodė, kad jiems nepatiko Lietuvos valdymas“, - forume, skirtame aptarti Lietuvos demografinę politiką ir sprendimus, pastarąją savaitę sakė VDU Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotoja Ilona Strumickienė.

Pasak I. Strumickienės, jaunų žmonių, neturėjusių santykio su institucijomis, nepasitenkinimas valdžia yra mažesnis, tačiau su amžiumi jis didėja.

Pranckietis: mes turime ieškoti būdų, kad emigrantų vaikai greičiau išmoktų lietuvių kalbą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad valdžia ieško sprendimo būdų, kaip greičiau integruoti į Lietuvą grįžtančių emigrantų vaikus mokyklose bei kaip paspartinti jų lietuvių kalbos įgūdžius. Pasak V. Pranckiečio, jeigu bus poreikis sudaryti papildomas klases mokyti lietuvių kalbos į Lietuvą grįžusių emigrantų vaikams, jos turi būti sudarytos.

,,Bet kokiu atveju, mes turime ieškoti būdų, kaip jis (vaikas. - ELTA) gali tą kalbą pasivyti. Mes negalime įjungti kažkokio mygtuko, kad jis tą kalbą staiga ir pradėtų žinoti. Kalbai išmokti reikalingas laikas. (...) Kiek žinau, ministerija organizuoja klases grįžusių emigrantų vaikams integruotis“, - ,,Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Pasak V. Pranckiečio, grįžusiųjų vaikai turi būti mokomi lietuvių kalbos, kad jų žinios būtų išlyginamos su Lietuvoje besimokančiais bendraamžiais.

,,Jeigu reikia kažkokios atskiros klasės ir susidaro toks atskirų vaikų skaičius, kad būtų klasė, tai tos klasės ir gali būti organizuojamos“, - pabrėžė Seimo vadovas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje tobulinami teisės aktai, numatantys į ugdymo planus įtraukti naujas priemones, skirtas į mokyklas iš užsienio sugrįžusių mokinių integracijai. Taip pat ketinama įdiegti bendrą sistemą, pagal kurią būtų tikrinamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje besimokančių lietuvių vaikų žinios.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
1.7500

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (9)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Savaitgalį teks pamiršti vasarišką šilumą: vėjo gūsiai sustiprės iki pavojingų 15-18 m/s (7)

Savaitgalį orai bus gerokai vėsesni nei didžiąją šios savaitės dalį.

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (15)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Teismo medicinos ekspertas: per savo praktiką mačiau tik du atvejus, kai „mirusieji" atsigavo morge (54)

Teismo medicinos eksperto darbas – neabejotinai vienas iš mažiausiai trokštamų darbų pasaulyje....

STT pradėtas korupcijos tyrimas atskleidė šokiruojančius verslininko pomėgius: prašau, tik neišduokite (101)

Specialiųjų tyrimų tarnyboje ( STT ) pradėtas tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir...

Po klausimo apie tikslus finale Adomaitis nesusilaikė nuoširdžiai dėkojo Galdikui (52)

Ir Vilniaus „Rytas“ tiesiausiu keliu nuskuodė į „Betsafe-LKL“ finalą: penktadienį...

Du benzingalviai leidosi į unikalią kelionę: „Passat-Krokodilu“ važiuoja iš Kinijos į Austriją užsuko ir į Lietuvą (63)

Daugelis išgirdęs pasiūlymą į, pavyzdžiui, už 1000 kilometrų esančią šalį keliauti...

Paskutiniuose debatuose – asmeniškas klausimas apie Dievą ir netikėtas Šimonytės atsakymas apie „užknistus“ mokytojus papildyta (670)

Kandidatai į Prezidentus, Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda paskutiniuose LRT...

Maksvytis siūlė dėmesį atkreipti į provokatorių Echodą: jis – ir smaugė, ir boksavosi (25)

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko Vilniuje išlyginti „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos rezultato...