aA
„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba veda į dar didesnį politinį dumblą. Tai nepadeda spręsti situacijos“, – laidoje „DELFI diena“ tikino mišrios Seimo narių grupės frakcijos seniūnas Andrius Mazuronis.

Paini Pranckiečio situacija

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio istorija daugeliui gali pasirodyti paini. Antradienį nenumatytame posėdyje surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu žlugo, jame dalyvavus tik 11 Seimo narių.

Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.

Valdančiųjų balsais ketvirtadienį Seime nutarta, kad pakartotinis balsavimas dėl parlamento vadovo atleidimo vyks kitą antradienį. Jie teigia, kad prieš dvi dienas vykęs posėdis buvo neteisėtas.
Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

„Valstiečiai“ V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis
© DELFI / Andrius Ufartas

V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą. Seimo statute numatyta, kad Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.

Pranckietis – jau pavėlavo

Laidoje „DELFI diena“ A.Mazuronis tikino, kad V.Pranckietis jau gerokai pavėlavo pasielgti garbingai ir tinkamai.

„Aš labai tikiuosi, kad antradienį Lietuvos politinėje padangėje įvyks kažkoks stebuklas, kas leistų tą politinį idiotizmą, jeigu taip galima pasakyti, kuris trunka jau ketvirtą mėnesį, taip ir užbaigti ir pradėti darbus, kurie iš tikrųjų yra svarbūs, pavyzdžiui, biudžeto svarstymas, aibė mokestinių pasiūlymų. Yra aibė pasiūlymų, kurie gali nulemti, kaip gyvensime ateityje. Tai, mano nuomone, yra svarbiausia, į tai Seimas turėtų susikoncentruoti. Manau, kad Seimo pirmininkas jau praleido progą pasielgti vyriškai. Jis labai dažnai deklaruoja, kad jis turi tokį garbės kodeksą ir suvokimą, vyrišką elgesį gerai supranta, tai manau, kad jis jau praleido tą momentą. Deja, jis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas neveda į niekur arba veda į dar didesnį politinį dumblą. Tai nepadeda spręsti situacijos“, – sakė politikas.

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais
© DELFI / Andrius Ufartas

„Mano nuomone, jeigu ponas Pranckietis yra atsakingas politikas, jau turintis patirtį, jis jau turėtų suprasti, kad politikoje kartais taip nutinka, kad politikams reikia pasitraukti dėl užimamų pareigų ir ne visada tai nutinka dėl jų kaltės“, – taip pat pridūrė A.Mazuronis.

Kas kaltas dėl situacijos

Anot jo, Seimo pirmininkas pagaliau turėtų suvokti, kad jis nebėra daugumos atstovas.

„Jeigu Seimo pirmininkas nesupranta, kad jis jau nebėra daugumos atstovas, o yra opozicijos atstovas, jeigu galvoja, kad Seimo pirmininko pozicija jam yra duota nuo Dievo ir jis gali ją užimti amžinai, nepaisant to, kokia politinė struktūra yra susiformavusi Seime, tai man gaila“, – DELFI sakė jis.

Kitas laidos pašnekovas Mindaugas Puidokas, paklaustas, ar, jo nuomone, antradienį V.Pranckietis turės pasitraukti iš posto, tikino, kad jam dabar atsakyti kur kas sunkiau.

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais
© DELFI / Andrius Ufartas

„Jeigu būtumėte manęs paklausęs anksčiau, tai būčiau sakęs, kad labai abejoju, bet, kaip ir minėjo kolega Mazuronis, šiandien kuo ilgiau ta drama tęsiasi, tuo daugiau žalos yra padaroma visai valstybės politikai. Žmonės nuolat klausinėja, kada baigsis tas cirkas. Nors ir ne tiesiogiai, bet dėl tokios situacijos yra kaltos visos politinės partijos ir visi politikai, kurie yra Seimo nariais. Manau, kad ta užsitęsusi situacija visus jau yra labai nuvarginusi. Tikrai didelė tikimybė, kad rytoj balsavimas nulems, kad Pranckietis turės trauktis iš pareigų“, – laidoje sakė M.Puidokas.

Mazuronis: yra ir kitas scenarijus

Tuo tarpu A.Mazuronis pabrėžia, kad yra ir kitas scenarijus.

„Pavyks ar nepavyks, bet yra dar ir kitas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais – ką politikai ir nuolat daro, nes politika yra interesų kova. Rytoj bus balsavimas, kaip tai mums patiktų ar nepatiktų, ne dėl pono Pranckiečio, bet dėl pono Karbauskio, ir ar jo dauguma iš esmės turi pasitikėjimą, ar yra stipri ar jie viduje yra pabirę ir nesugeba priimti sprendimų. Aš manau, kad šiandien tai jau nebėra Pranckiečio klausimas, tai – Karbauskio klausimas“, – sakė A.Mazuronis. „Aš tikiuosi, kad ponas Pranckietis negilins tos jau dabar dugne esančios politinės krizės ir pasielgs taip, kaip jis deklaruoja – kad pozicija jam nėra svarbiausia. Tikiuosi, kad jis nesislėps už procedūrinių triukų.“

M.Puidoko teigimu, pastarųjų savaičių įvykiai, taip pat ir Prackiečio situacija atskleidžia galimus nesutarimus ir pačių valstiečių viduje.

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš manau, kad tas balsavimas gali daug ką nulemti valstiečių ir žaliųjų stovykloje, nes mes matome, kad konfliktai gilėja. Jau praėjusią savaitę buvo išsakytos rimtos abejonės premjerui Sauliui Skverneliui frakcijos viduje. Tokie įtakingi pareigūnai kaip Dainius Gaižauskas, Eugenijus Jovaiša, Valius Ąžuolas jau išsakė, kad yra rimtų problemų su biudžetu. Jeigu biudžetas tokiame kontekste ateina į Seimą, jeigu jam pritariama, valstiečiai nelabai turi galimybių kituose Seimo rinkimuose. Matome, kad atsiranda vis gilesnė takoskyra tarp pačios frakcijos ir jos lyderių. Jeigu ponas Pranckietis būtų nuimtas rytoj iš Seimo pirmininko pareigų, vis tik jo didelis tikslas būtų mėginti suburti naują daugumą, apie ką Seimo užkulisiuose jau dabar yra kalbama“, – tikino jis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
3.1538

Top naujienos

Pastebėję bent vieną iš šių 3 simptomų, kuo greičiau kvieskite greitąją pagalbą: kiekviena minutė yra aukso vertės (47)

Lietuvoje per metus insultą patiria apie 10 tūkst. žmonių, o 3,5 tūkst. lietuvių insultas...

Kremlius apsimelavo net švenčiausią sau dieną: milijonams žiūrovų pasiūlė klastotę (499)

Gegužės 9-oji arba Rusijoje vadinamoji Pergalės diena dešimtmečius neatsiejama nuo karinio...

Po metų pertraukos sugrįžta legendinės, aukso amžių menančios kelionės, kuriose uždrausti džinsai (1)

Pasaulinė pandemija metams sustabdė ir istorinį Rytų ekspresą. Aišku, metai pertraukos – tik...

Daktaras Rauba įvertino savo imuniteto būklę po antro skiepo: antikūnų tyrimo rezultatas – iškalbingas (206)

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti (4)

Žinoma, tai ne vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti. Čia taip tik pasakiau, kad jūs...

Joana Balčiuvienė | D+

Laidotuvių etiketas, arba kaip nedera elgtis šarvojimo metu: gėda buvo klausytis (2)

„Negaliu kalbėt, Danute, aš pagrabe... Pagrabe, sakau!“ – rikteli dėdulė šarvojimo metu...

Pasaulis gręžiasi į Kiniją vakcinų: kitos išeities nėra (21)

Pasaulis sparčiai tampa vis labiau priklausomas nuo Kinijos dėl vakcinų , kai Indijoje...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Papai – aštuntasis pasaulio stebuklas ir aš juos turiu (135)

Jūs veikiausiai esate pratę, kai kokia selebritė , o gal net ne viena, bet kartu su seserimi, kad...

Švedas pyškino pro šalį – „Lokomotiv“ su Kuzminsku iš savo kelio eliminavo „Chimki“ ekipą CSKA netikėtai paslydo (3)

Tragiškas krepšinio sezonas Maskvos srities „Chimki“ komandai pagaliau baigtas. Agonija nutrūko...

Pražilusios 40-metės patirtis: pateikė svarių argumentų, kodėl ji nedažo plaukų (14)

Kaip ir daugelis vyresnių nei 40 metų moterų, vis susimąstydavau, ar dažyti plaukus, ar visgi...