aA
Delfi paviešinus žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko komandos susirašinėjimą su asociacija, kuri galbūt galėjo veikti kaip neregistruota lobistė, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nutarė kreiptis papildomos informacijos į žemės ūkio ministrą.
Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas
© ELTA / Andrius Ufartas

Neviešas žemės ūkio ministro K. Navicko komandos susirašinėjimas su asociacija, kuri galbūt galėjo veikti kaip neregistruota lobistė, o tada jai palankus ministro įsakymas. Taip asociacijos atstovaujami ūkininkai išsikovojo galimybę gauti finansinės naudos.

Delfi surinko duomenų, kad Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovo pavaduotojas Almantas Liorentas elektroniniu laišku kreipėsi į žemės ūkio ministrą K. Navicką su konkrečiais pasiūlymais ir formuluotėmis, kaip reikėtų keisti ministro įsakymą. Tačiau nei asociacija, nei jos vadovai nėra registruoti kaip lobistai. Taigi, klausimas, ar tokios iniciatyvos nereikėtų laikyti neregistruotu lobizmu?

Gavęs tokį kreipimąsi K. Navickas padarė asociacijos prašomus pakeitimus. Tačiau reikia pažymėti, kad jiems pastabų turėjo tiek ministerijos teisininkai, tiek ir ministerijai pavaldi VšĮ „Ekoagros“.

Teisės akto projekto antikorupcinio vertinimo pažymoje nurodyta: „Projektas sudaro išskirtines sąlygas ekologiškos augalų dauginamosios medžiagos/sėklos gamintojams Lietuvoje.“

Delfi kalbintas asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis nurodė, kad ministrui padarius pakeitimus asociacijos atstovaujami ūkininkai išvengė didelių finansinių nuostolių.

Tuo metu Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko pareigas einanti pirmininko pavaduotoja Evelina Matulaitienė Delfi nurodė, kad šioje vietoje gali kilti klausimas, ar nebuvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai.

„Atsižvelgiant į aukščiau nurodytą ir į Komisijos formuojamą praktiką, manytina, kad, jei juridinis asmuo ar jo atstovas, ministrui siuntė konkrečius pasiūlymus dėl konkretaus teisės akto pakeitimo ir tuo metu nebuvo įrašytas lobistų sąraše ir jam negali būti pritaikytos LVĮ nustatytos išimtys, galima daryti prielaidą, kad buvo atlikti neteisėtos lobistinės veiklos veiksmai“, – nurodė E. Matulaitienė.

Delfi publikaciją galite rasti čia.

Trečiadienį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininko pareigas einanti Komisijos pirmininko pavaduotoja E. Matulaitienė Delfi informavo, kad komisija kreipiasi į žemės ūkio ministrą K. Navicką prašydama suteikti papildomos informacijos.

„Pranešame, kad Komisija, siekdama įvertinti, ar yra pagrindas pradėti tyrimą dėl Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos veiklos atitikties Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo nuostatoms, nusprendė kreiptis papildomos informacijos į Lietuvos respublikos žemės ūkio ministrą. Apie priimtus sprendimus informuosime papildomai“, – nurodė E. Matulaitienė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.0000

Top naujienos

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (14)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (2)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų ekspertas: ukrainiečiams būtų naudingiau palaukti rusų puolimo

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną – ir štai kokie rezultatai (1)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Ukrainoje nukautas rusų generolas

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų

Irkline valtimi per Atlantą plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo nauju vaizdo...

Vaizdo kameros užfiksavo iš kiemo sprunkantį vagį: gyventojai bijo ką nors palikti automobilyje (1)

Ketvirtadienį „ Kas vyksta Kaune “ grupės narys pasidalijo žinia apie smulkią piktadarybę...