"Kalbant apie Vyriausybę svarbu pabrėžti, kad prezidentė su šia Vyriausybe dirba ir nemato kliūčių toliau su ja dirbti. Viskas priklauso nuo pačios koalicijos susitelkimo, nuo jos pačios santykių sprendimo, į kuriuos prezidentė tiesiogiai nesikiša", - susidariusią situaciją, kai valdantieji konservatoriai reikalauja trauktis liberalcentristų deleguotą vidaus reikalų ministrą, komentuoja šalies vadovės patarėjas.

Anot M.Lingės, valdančiųjų vidaus nesutarimai neturi tapti kliūtimi įgyvendinant strateginius tikslus, ir jie turi būti valdančiųjų prioritetas sprendžiant dėl koalicijos ateities, sako prezidentės patarėjas.

"Strateginiais valstybės valdymo klausimais prezidentės ir Vyriausybės nuomonė iki šio laiko sutapo ir sutampa, prezidentė ne kartą yra pareiškusi paramą Vyriausybės vykdomiems darbams, ir ši parama išlieka, pagrindinis akcentas turi būti darbai, o ne kitos aplinkybės lemti Vyriausybės likimą", - Žinių radijui sakė M.Lingė.

"Jei iškyla skirtingų nuomonių smulkiais klausimais, tas lemiamos įtakos prezidentės santykiams (su Vyriausybe ir Seimui - red.) tikrai neturi", - pridūrė patarėjas.

Kalbėdamas apie institucijų bendradarbiavimą, jis pabrėžė, jog "šios Vyriausybės ir prezidentės indėlis sprendžiant tam tikrus strateginius klausimus tikrai yra nemažas ir pastebimas".

"Galima pastebėti energetikos sektorių ir išskirti tam tikrus darbus, kurie buvo padaryti ir kurie daromi, ir būtų žalinga, jei iškiltų grėsmė jų tęstinumui. Monopolijų naikinimas, ypač energetikos sektoriuje, galima paminėti, pozityvus veiksnys, pradėjo veikti elektros birža, pati energetinė izioliacija tiesiog mažėjo. Ir kiti projektai, kurie laukia šioje sesijoje, suskystintų dujų terminalas, Visagino atominės elektrinės darbų pradžia, tai yra labai svarbūs ir konkretūs žingsniai", - kalbėjo M.Lingė.

Jis sakė, jog Prezidentūroje tikimasi, kad valdantiesiems pavyks rasti sprendimus iš situacijos nepaminant strateginių tikslų, o "dialogas su Seimu ir Vyriausybe išliks konstruktyvus iki pat rinkimų".

"Iki šiol pavykdavo rasti dialogą ir susikalbėjimą, ir tikimasi, kad šis dialogas su Seimu ir su Vyriausybe, nepaisant gal ir prasidėjusios ankstyvesnės rinkimionės kampanijos, tikrai išliks konstruktyvus iki pat rinkimų", - sakė M.Lingė.

Valdantieji konservatoriai spaudžia trauktis vidau reikalų ministrą R.Palaitį, atleidusį FNTT vadovus. Praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos komisijai pasiūlius atleisti R.Palaitį iš pareigų, liberalcentristų pirmininkas Algis Čaplikas pareiškė, kad atominės elektrinės statyba priklauso nuo konservatorių lyderio, premjero Andriaus Kubiliaus.

Pirmadienį Vyriausybėje į klausimą, ar pasitiki R.Palaičiu, A.Kubilius atsakė: "R. Palaitis ir Liberalų ir centro sąjunga turėtų rimtai apsvarstyti komisijos išvadas". Jis pabrėžė nekeičiantis nuomonės, kad FNTT vadovų atleidimas buvo klaida.

Seimo Antikorupcijos komisija praėjusią savaitę pasiūlė į darbą grąžinti atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Ji taip pat pasiūlė atleisti pareigūnus atleidusį R. Palaitį.