Rusija atakuoja branduolinę įrangą Ukrainoje. Tai nusikaltimas. Branduolinis terorizmas, todėl aš kviečiu imtis tarptautinės reakcijos. Pirma, Atominės energetikos agentūra turėtų reaguoti į tai, kas vyksta“, – naujienų agentūrai „Bloomberg“ sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad tokiems grasinimams Maskva ir Minskas gali pasitelkti ne tik Ukrainoje esančias atomines elektrines.

„Priminsiu, kad pasienyje su Lietuva, Baltarusijos teritorijoj yra Astravo atominė elektrinė. Todėl mes galime tapti „branduoliniais įkaitais“, kadangi ši branduolinė jėgainė taip pat gali būti paversta branduoliniu ginklu“, – tvirtino G. Nausėda.

Penktadienio rytą, po to, kai Rusijos pajėgos Ukrainoje atakavo didžiausią branduolinę jėgainę Europoje, Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketina surengti skubų posėdį, kurio prašė Jungtinė Karalystė (JK), pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Posėdį surengti pareikalavo JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, naujienų agentūrai AFP sakė diplomatai, o prie jo prisijungė JAV, Prancūzija, Norvegija, Airija ir Albanija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją