„Neatsitiktinai ir šiandien susirinkome, kad ekspertų diskusijas perkeltume į visuomenei atvirą formatą. Susirinkome aptarti svarbiausių pandemijos pamokų ir ryškėjančių naujų aplinkybių. Pasinaudodamas proga noriu paraginti pernelyg neatsipalaiduoti ir neimti pernelyg anksti švęsti pandemijos pabaigos.

Kartą jau patyrėme, kad sergamumo atoslūgis vasarą gali būti laikinas ir labai apgaulingas“, – sakė G. Nausėda.

Jis kalbėjo, kad pandemija liepsnoja daugelyje pasaulio šalių, todėl „ji gali sugrįžti naujomis, dar pavojingesnėmis viruso atmainomis“.

„Vis dėl to tikiu, kad lemtingas lūžis kovoje su COVID–19 jau visiškai arti“, – teigė šalies vadovas.

G. Nausėda sveikatos forume teigė, jog vyresnių asmenų skiepijimas Lietuvoje dar nėra visiškai tenkinantis.

„Lieka neatsakytų svarbių klausimų, ką reikėtų daryti artimiausiu metu. Paradoksalu, kad kuo labiau artėja išsvajotas viešuomenės imunitetas, tuo mažiau yra norinčių skiepytis. Vis dar matome ryškų Lietuvos atsilikimą nuo ES vidurkio skiepijant vyresnio amžiaus asmenis. Tai reiškia, kad dar turime neišnaudotų galimybių“, – aiškino G. Nausėda.

Šalies vadovas teigė, jog COVID–19 labai aiškiai parodė viso sveikatos sektoriaus situaciją.

„Jau šiandien turime ruoštis ateities pandemijoms“, – kalbėjo prezidentas G. Nausėda.

Praėjusią parą šalyje nustatyta 50 naujų COVID–19 atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmogės, sekmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Šalyje atlikti 3726 molekuliniai (PGR) ir 3679 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 68,4 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 0,9 proc.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID–19 susirgo 278 tūkst. 379 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 265 tūkst. 587 asmenys, deklaruota 213 tūkst. 866 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 2613 asmenų, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 54 tūkst. 334.

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID–19 Lietuvoje iš viso mirė 4366 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 8857 mirtys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (130)