aA
Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras Dainius Kepenis inicijavo susitikimą su ajurvedos gydytoju iš Indijos, kuris sako nesuprantantis, kodėl Lietuvoje toks gydymo būdas sulaukia priešiškumo. Kai kurie Seimo nariai ir medikai kategoriški – ajurvedą prilygina savitaigai.
© DELFI / Karolina Pansevič

Viena ajurvedos medicinos pradininkių Lietuvoje Eglė Kauneckienė sako, kad ajurveda Lietuvoje vis populiarėja. Žmonės esą vis dažniau kūną gydo ne vien tradiciniais metodais, pavyzdžiui, gerdami tabletes, tačiau ir medituodami ar darydami masažą. Pasak moters, ajurveda gali gydyti ir sunkiausias, operacijų reikalaujančias ligas, tačiau Lietuvoje tai nedaroma, nes šalyje nėra specialių Ajurvedos ligoninių. Ajurveda esą dažniau taikoma kaip prevencinė priemonė, todėl moteris sako nematanti priešpriešos su tradicine medicina.

Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis į parlamentą pakvietė ajurvedos gydytoją iš Indijos, kuris sako, kad jei norime, kad žmonės būtų sveiki, reikia kalbėti apie sveikatą, o ne ligas. „Pagrindinis tikslas yra sustabdyti ligas. Tą ajurveda ir daro. Pirmas žingsnis – žinoti, kaip rūpintis sveikata. Pagrindinės ligos pasaulyje kyla iš ydingo gyvenimo būdo – diabetas, nutukimas, aukštas spaudimas, cholesterolis, nugaros skausmas. Jei ligą sukelia žalingas gyvenimo būdas, vadinasi, ją pagydyti galima tik keičiant gyvenimo būdą“, – savo filosofiją dėsto ajurvedos gydytojas Partapas Chauhanas.

D. Kepenis, kuris yra aktyvus sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, praeityje yra siūlęs įteisinti alternatyvios medicinos gydytojų veiklą, drausti sveikatai žalingų produktų reklamą, skatinti žmones sportuoti ne tik laisvalaikiu, bet ir darbo metu. D. Kepenio susitikimas su ajurvedos specialistu papiktino Seimo narį Mantą Adomėną, kuris sako, kad alternatyvi medicina neturėtų rasti kelio į parlamentą.

„Vedos ir vedinis tikėjimas yra vienas dalykas, bet Seime jų medicina iškeliama kaip legitiminė gydymo atšaka. Tai gali gali suklaidinti žmones. Mes sveikatos apsaugos sektoriuje turime labai daug realių problemų, todėl bandymas pateikti alternatyvias medicinas kaip teisėtą dalyką atitraukia resursus ir dėmesį. Jau dabar yra žmonių, kurie netiki skiepais, dėl to taip ir sureagavau, nes mūsų visuomenėje plinta antiracionalumo užkratas“, – savo požiūrį LRT TELEVIZIJAI dėstė Seimo narys.

Lietuvos gydytojai ajurvedos klausimu kategoriški, jų sąjungos prezidentas klausia, kas atsakytų už ajurvedos metodais nesėkmingai gydytą žmogų? Gydytojas ajurvedą prilygina savitaigai.

„Jei šie nemedicininiai metodai padėtų onkologiniams ligoniams, tai kodėl iki šiol jų niekas nenaudoja? Kodėl vėžiu sergantis žmogus neina pas Indijos žiniuonį, o gydosi ligoninėje? Sergantis neina pas ajurvedininką, nes žino, kad jis jam nieko nepadės“, – sako Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas.

Tradiciniu būdu pacientus gydantys licencijuoti medikai už padarytą paciento sveikatai žalą atsako pagal šalyje galiojančius įstatymus, o alternatyvios medicinos specialistų paslaugų valstybė nefinansuoja, todėl ir žalos atlyginimas nenumatytas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (455)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (66)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (78)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (4)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (704)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (8)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (69)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (12)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (5)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...