Kaip rašoma pranešime, kario tarnyboje dažniau nei kitur susiduriama su nuolat besikeičiančiomis, daug fizinių ir dvasinių jėgų reikalaujančiomis, bauginančiomis ar net sveikatai pavojingomis situacijomis.

Tai gali turėti įtakos jų savijautai, atsparumui stresui ir požiūriui į tarnybą, gyvenimą, todėl Lietuvos kariuomenė skiria didelį dėmesį karių psichologinei sveikatai. Lietuvos kariuomenės psichologai visuomet pasirengę suteikti profesionalią pagalbą.

Karių psichologiniam atsparumui didinti ir palaikyti veikia ne tik karo psichologai, kapelionai, bet ir patys vadai. Kariams ir civiliams yra teikiama psichologinė pagalba kritinių ir trauminių įvykių atvejais, padalinio ar kolektyvo psichologinio klimato įvertinimas, vykdomas psichologinis švietimas ir mokymas. Papildomai, kariai gali gauti psichologinę konsultaciją telefonu ir elektroniniu paštu.

Kaip skelbia kariuomenės atstovai, mirusio šauktinio šeimai teikiama psichologų pagalba. Dėl materialinės pagalbos dydžio įvertinimo ir jos skyrimo dar laukiama įvykio aplinkybių patikslinimo.

„Parama priklauso nuo aplinkybių ir kaip bus įvertinta, kas ten atsitiko. Vėliau, pagal įstatymą, yra numatyti tam tikri punktai ir pagal kitus teisinius aktus ta parama pritaikoma arba nepritaikoma – tai priklauso nuo aplinkybių“, – Eltai ketvirtadienį patikslino Lietuvos kariuomenės (LK) atstovai.

„Bet kuriuo atveju, jau dabar darome, ką galime daryti, kaip galime padėti šeimai. Dirba psichologai, o dėl materialinės pagalbos kol kas komentuoti negalime“, – praneša LK.

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad tai – ne pirmas šauktinio žūties atvejis tarnybos metu, grąžinus privalomąjį šaukimą į pradinę karo tarnybą.

„Visokių atvejų yra buvę. Bet tokių atvejų nebuvo pusantrų metų gal. (…) Pastaraisiais metais nebuvo jokių žūčių“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Anušauskas.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)