Interviu BNS šalies vadovas pareiškė, jog „Vokietijos kariuomenė, žinote, nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero po atviru dangumi“. Pasak prezidento, tai yra „rimta kariuomenė“, kuriai reikia „pasiūlyti vedybų sutartį ir toje vedybų sutartyje turi būti labai aiškiai numatyti Lietuvos įsipareigojimai“.

Šis komentaras socialiniuose tinkluose sulaukė tiek pajuokavimų apie tai, ką dar reikėtų pasiimti prie ežero su Vokietijos kariuomene, tiek kaltinimų seksizmu ir raginimų atsiprašyti.

„Norėtųsi atsiprašymo už moteris, merginas žeminantį komentarą, kuris jas sudaiktina ir padaro ne subjektais, bet objektais, kurie neturi savo balso. Nesinori apie galimas kitas pasekmes tokios siunčiamos žinutės komentuoti, bet gal reikėtų, nes tai galimai siunčia irgi žinią, kad šiaip tai nereikia net ir merginos sutikimo prie to ežero kviečiant“, – sakė komentare LRT sakė Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

Briuselyje šiuo metu viešinti Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo ruožtu teigė, kad jai būtų sunku paaiškinti Europos Parlamento pirmininkei Robertai Metsolai ar kitų parlamentų vadovėms, ką Lietuvos tarptautiniuose santykiuose reiškia „merginos vežimas prie ežero“ ar „vedybinė sutartis“.

„Tikiuosi, kad tai liks tik vidaus politikus juokeliu. Nevykusiu dėl to, kiek jame stereotipų dėl lyčių. Dėl kurių moterys (ir vyrai) Lietuvoje vis dar patiria daug problemų“, – feisbuke rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Mažvydas Jastramskis taip pat teigė, kad komentaras yra seksistinis ir kategorizuojantis moteris.

„Diplomatiniu, žmogišku, filosofiniu požiūriu tai pareiškimas, tiesiog neleistinas valstybės vadovui“, – teigė politikos ekspertas.

Jis sarkastiškai pastebėjo prezidento komentare įžvelgiantis ir privalumą – palaikymą tos pačios lyties santuokoms.

„Lietuva mūsų kalboje yra moteriška giminė. Vokietija irgi. Principe Nausėda kalba apie tos paties lyties santuokų įteisinimą“, – pridūrė M. Jastramskis, primindamas apie ilgamečius politikų ginčus dėl tos pačios lyties asmenų santykių reguliavimo.

Socialiniuose tinkluose sklandė ir daugiau šmaikščių komentarų.

„Mes tai su Vokietija dar ir palapinę pasiimdavom“, – feisbuke rašė humoristas, vienas iš satyrinės laidos „Dviračio šou“ kūrėjų Haroldas Mackevičius.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)