aA
Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija antradienį susitiko su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi aptarti ministerijai pavaldžios įmonės „Lietuvos paštas“ veiklos ir problemų. Opozicijoje dirbantys parlamentarai pažėrė eilę klausimų dėl įmonės veiklos.
Jaroslavas Narkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė ministro klausė, kaip jaučiasi pašto paslaugų vartotojai ir įmonės darbuotojai.

„Norėtume pakalbėti apie du aspektus to reiškinio: žmogus, gyvenantis regionuose, kuris laukia pašto paslaugos, ar ji yra pasiekiama tiek pat, kiek buvo, kol nebuvo baigta įdiegti mobilaus paštininko paslaugos? Ir kaip tas žmogus jaučiasi. Ir dar kaip paštininkai?“, – klausė R. Budbergytė.

„Kaip ten su ta kaštų ir naudos analize? Ar tas taupymas gali atsigręžti ir prieš paštininkus, ir prieš žmones?“, – klausimą J. Narkevičiui uždavė socialdemokratė.

Randa sutarimą konkrečiose vietose

J. Narkevičius pripažino, kad įvertina visus aspektus dėl to, kad gyventojai nebūtų nuskriausti.

„Mes ne kartą analizavome, kad pelno siekimas, aišku, yra svarbus reikalavimas, bet tas pelno siekimas neturėtų būti žmonių sąskaita. (…) Gauname daug prašymų, kad paliktų vieną, ar kitą skyrių. Permainos turėtų būti, iš vienos pusės, kai kurių skyrių patalpos yra gėdingos savo išvaizda, gal į juos investuoti jau neapsimoka. Kitas dalykas – alternatyvos ne visada atspindi paprasto gyventojo pageidavimus“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad su kai kuriais regioniniais pašto skyriais yra kalbamasi, nes gyventojai aktyviai prašo skyrius palikti.

„Mes pastebėjome, kad yra kai kurių finansinių skyrių, kurių neverta išlaikyti, bet yra vertybinės vietos. Pavyzdžiui, Šiluvoje. Gal ir neapsimoka išlaikyti to skyriaus, dirba darbuotojas puse etato, bet atsižvelgus į vertybinę teritorijos būseną, turistus, buvo rastas kompromisinis variantas, tenkinantis ir bendruomenę ir patį paštą“, – kalbėjo J. Narkevičius. Ir pridūrė, kad buvo ir tokių atvejų, kai toks pasiūlymas nepasiteisino.

Jaroslavas Narkevičius
Jaroslavas Narkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

Jis sakė, kad yra svarstoma ir ką daryti su tomis vietomis, kuriose mobilus paštininkas atvyksta, bet nėra konkrečius vietos, kur susitikti su gyventojais.

„Žmonės neturi patogumo, tai turėtų būti sprendžiama, ieškoma galimybių“, – kalbėjo ministras.

J. Narkevičius teigė, kad ateityje bus sprendžiamas ir paštininkų saugumo klausimas.

„Paštininkų saugumas mums irgi buvo aktuali. (…) Bet besilankant su paštininkais pas žmones, buvo vienas vizitas Molėtų rajone, saugumas dar spręstinas klausimas. Ypatingai žiemą, rudenį, tenka vaikščioti tamsiu paros metu, bet nuo šunų nėra apsaugoti“, – apie paštininkų problemas kalbėjo J. Narkevičius.

Naujos idėjos

R. Budbergytė pasitikslino, kad galbūt būtų prasminga turėti mišrią sistemą.

„Mano supratimu mišri sistema yra, kai mobilus paštininkas pasiteisina atokiose vietovėse, o didesniuose miesteliuose – kitos“, – sakė ji.

„Mes nekalbame, kad iš principo reikia atsisakyti mobilaus paštininko modelio, bet tobulinti, be abejo, taip. (…) Reikia atsižvelgti į žmonių poreikius, gal ir pelno prasme“, – kalbėjo ministras.

„Keliami klausimai dėl sąlygų dėl susitikimo su žmonėmis, kur nėra tų skyrių“, – sakė J. Narkevičius, svarstydamas, galbūt reikia konkrečios vietos, kad su mobiliais paštininkais asmenys galėtų susitikti ne lauke, o numatytoje vietoje.

„Dėl pašto ir banko tam tikrų funkcijų vykdymo. (…) Gal paštas galėtų įkainius piniginių perlaidų keisti ir mažinti“, – apie naują idėją kalbėjo ministras. Taip būtų galima pritraukti vartotojus naudotis pašto skyriuose teikiamomis paslaugomis. Ministras konkrečiai siūlė mokestinių perlaidų mokestį pašto skyriuose.

Lemiamą dieną Narkevičius socialdemokratams išaiškino, kas laukia „Lietuvos pašto“
© Ukmergės žinios

J. Narkevičius socialdemokratus tikino, kad ir po vasario 25 dienos, sistema ir toliau bus tobulinama, kad paslaugų prieinamumas būtų geresnis.

Ministras džiaugėsi, kad randa tam tikrą sutarimą ir dėl paštininkų darbo sąlygų. J. Narkevičius posėdyje pasakojo, kad kol kas dialogas vyksta aktyviai.

„Viena iš tokių esminių matyčiau – darbo sąlygų pagal darbo laiką. Dabar jų darbo laikas yra 6 dienos, jie siekia, kad būtų 5 darbo dienos. Aišku, darbo specifika turi tam tikrų keblumų tai įgyvendinti, bet mes galime pasidžiaugti, kad yra pasirašyta kolektyvinė sutartis su profsąjunga, kuriame susitaria dėl darbo sąlygos, bei apskaitos, kuri, galbūt, šlubuoja. Bet tai yra procesas. Dialogas prasidėjo gana aktyvus“, – kalbėjo ministras J. Narkevičius.

Ar skaidrumas prioritetas?

LSDP frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė klausė, ar skaidrumas yra svarbus prioritetas tiek ministerijos, tiek ir paties ministro darbe. Parlamentarė kalbėdama priminė apie prezidento Gitano Nausėdos teiginius dėl J. Narkevičiaus partijos bičiulių įdarbinimo susisiekimo sektoriuje.

„Taip, laikau, manau, kad ir vykdau savo veiklą su komanda pagal skaidrumo ir viešumo reikalavimus. (…) Su „Lietuvos paštu“ ta tema, kuri sulaukė tam tikro atgarsio ir buvo būtent mano apsisprendimas dėl to, kad reikėtų keisti, arba papildyti požiūrį ne tik į pelno siekimą, bet ir žmonių lūkesčių link“, – sakė J. Narkevičius.

Ir pridūrė, kad jeigu parlamentarai turi tam tikrų nuogąstavimų, reikia pateikti visus įrodymus, o jų, anot ministro, nėra.

Reforma pasieks visą šalį

Prieš posėdį R. Budbergytė sakė, kad LSDP frakciją labiausiai domina „Lietuvos pašto“ pertvarka, bei jos pasekmės.

„Gauname daug signalų, gyventojų skundų apie įvairiuose rajonuose uždaromus pašto skyrius. Norime, kad ministras paaiškintų, kaip žmonėms bus užtikrinamos paslaugos, kas laukia regionuose dirbančių pašto darbuotojų“, – skelbė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Kaip kiek anksčiau skelbė „Lietuvos paštas“, mobilaus laiškininko projektas jau yra įgyvendintas 75 proc. Lietuvos teritorijos, o iki 2020 m. vasario 28 d. planuojama, kad mobilus laiškininkas veiks visų Lietuvos rajonų kaimiškose vietovėse.

Pašto skyriai simbolinę prasmę Lietuvai turinčiose vietovėse šiais metais nebus uždaromi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.2500

Top naujienos

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą (16)

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...

Kita Kauno oro uosto pusė: siekia tapti regiono lyderiu ir siūlyti unikalias kryptis (6)

Kauno oro uoste stūkso angarai, kuriuose kasdien remontuojami orlaiviai. Tiesa, šis oro uostas –...

Profesorius įvardijo ypač pavojingą tautiečių gydymosi būdą: jokiu būdu taip nedarykite (18)

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) įspėja, kad atsparumas antibiotikams šiuo metu yra viena...

Didesnių „Sodros“ išmokų teks palaukti: sausį pokyčius pajaus ne visi (15)

„Sodra“ pradėjo mokėti padidintas senatvės, netekto darbingumo, našlių, našlaičių...

Įspūdingas sugrįžimas: McGregoras nokautavo „Kaubojų“ per 40 sekundžių (11)

UFC Mišriųjų kovos menų superžvaigždė Conoras McGregoras sugrįžo į ringą ir galiausiai...

Kokias karines pajėgas iš tikrųjų turi Iranas? Mini „galingą ir baimę sėjantį ginklą“ (147)

Po Qasemo Soleimani nužudymo drastiškai padidėjus Jungtinių Valstijų ir Irano konflikto...

Svajonių darbą galima rasti ir Lietuvoje: dirba keturias dienas per savaitę, tik su viena sąlyga (50)

Lietuvoje specialistai tampa vis reiklesni – vien tik geras atlyginimas „nebepaperka”...

Moteriškas kerštas: mamytė nori pašėlti, jeigu nori ir tu, – paskambink (124)

Daugybę kartų administracine tvarka bausta, kartą dėl smurto teista ir jau areštinės gultą...

Orai: žiemos nematyt (29)

Sekmadienį šiauriau Lietuvos slinks ciklonas. Šio sūkurio įtaka šalies orams bus nedidelė, tad...

Mūsų proseneliai šiandien būtų šokiruoti vaikų auklėjimo taisyklėmis: kokiomis vadovavosi jie? (11)

Šiuolaikines auklėjimo žinias ir principus lemia moksliniai tyrimai, anksčiau tam turėjo daug...