„Teisingumo ministerijai kartu su JANGIS tvarkytoja valstybės įmone Registrų centru pavyko komitetui pademonstruoti Lietuvos pažangą įgyvendinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, susijusias su juridinių asmenų pagrindine informacija ir informacija apie jų naudos gavėjus. Džiaugiamės, kad Lietuva laikoma įgyvendinusia dar vieną iš tarptautinio standarto rekomendacijų“, - sako Teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė.

Rekomendacija, kurią iš esmės atitinkanti pripažinta Lietuva, apima juridinių asmenų pagrindinę informaciją ir informaciją apie naudos gavėjus. Kol nebuvo Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos Naudos gavėjų posistemio (JANGIS), Lietuvos reitingas, įgyvendinant šią rekomendaciją, buvo vertinamas tik kaip „iš dalies atitinkantis“.

JANGIS visa apimtimi funkcionuoti pradėjo 2022 m. rugpjūčio 1 d., jame tvarkomi duomenys apie visų Lietuvoje registruotų juridinių asmenų ir kolektyvinio investavimo subjektų galutinius naudos gavėjus.

Primenama, kad JANGIS tvarkoma tiksli ir aktuali informacija apie juridinio asmens galutinius naudos gavėjus reikalinga už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją atsakingoms institucijoms, šiuos duomenis tikrinantiems įpareigotiesiems subjektams, taip pat verslui tikrinant savo esamų ar potencialių klientų patikimumą, didinant verslo skaidrumą ir užtikrinant tarpusavio pasitikėjimą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją