Atitinkamas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas antradienį Seime pateikė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ Asta Kubilienė.

„Kadangi įstaigos numato skirtingus priedus, kai kurios jų visai nemoka, manau, kad įstatyminiu pagrindu šitas klausimas turi būti išspręstas“, – savo pasiūlymą paaiškino parlamentarė.

Pagal projektą, nuo karantino paskelbimo šalies teritorijoje mėnesio pradžios iki jo galiojimo mėnesio pabaigos su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais dirbantiems ar epidemijų profilaktiką atliekantiems sveikatos priežiūros specialistams priedai bus mokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Numatyta, kad jie galės siekti nuo 50 iki 100 proc. darbuotojo pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio.

Pasak A. Kubilienės, Sveikatos apsaugos ministerija turės parengti tvarką, kam ir kokie priedai bus skiriami.

„Bus atsižvelgiama į darbų pavojingumą ir sudėtingumą“, – tvirtino ji.

Komiteto vadovės teigimu, šiuo metu neįmanoma suskaičiuoti, kiek lėšų reikėtų minėtiems priedams.

Socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad numatant papildomas išlaidas, turi būti teikiamos ir biudžeto pataisos, kitaip nebus, iš ko mokėti minėtų priedų.

„Gerai, kad siūloma didinti, blogai, kad nenumatytos lėšos“, – sakė jis.

Konservatorius Antanas Matulas ragino priedus per karantiną skirti visiems medikams, o ne tik tiems, kurie tiesiogiai susiduria su koronavirusu.

„Reikia mokėti visiems medikams, nes tik laiko klausimas, kada visi medikai susidurs su virusu ir turės teikti pagalbą“, – teigė jis.

Antradienį numatoma pataisas priimti ypatingos skubos tvarka.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad su koronavirusu kovojantiems medikams bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai.

Padidinti atlyginimai bus skaičiuoji nuo karantino paskelbimo pradžios iki jo atšaukimo.

Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas šalyje paskelbtas kovo 16 dieną. Vyriausybė jį pratęsė iki balandžio 13 dienos.