Prieš tai dokumentą vienbalsiai patvirtino TS-LKD Prezidiumas.

„TS-LKD bendruomenė vieningai patvirtino koalicinio susitarimo dokumentą. Tikime, kad šis susitarimas padės pamatus rimtiems darbams, kuriais sustiprinsime Lietuvos valstybę ir atkursime žmonių pasitikėjimą“, – sakė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Koalicinę sutartį valdančiąją daugumą buriančios trys dešiniosios partijos planuoja pasirašyti pirmadienį.

Seimo rinkimus laimėję TS-LKD koaliciją formuoja su dviem liberaliomis partijomis, Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

Liberalų sąjūdis dar turi priimti sprendimus dėl koalicinės sutarties projekto. Laisvės partijos politinė taryba sutarčiai pritarė penktadienį.

Sutartyje partijos įtraukė vertybinius įsipareigojimus, kurių žada laikytis tarpusavyje bei su visuomene, ir svarbiausius būsimus darbus.

Dokumente įtraukti kokybiška teisėkūra, vertybinė užsienio politika, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, žalioji ekonomika, ir internetinis balsavimas, asmenvardžių rašymas lotyniškais rašmenimis, viešųjų erdvių dekomunizacija, nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimas, neutralios partnerystės įteisinimas.

Sutartyje partneriai įsipareigotų remti Ingridos Šimonytės vadovaujamą koalicinę Vyriausybę bei veikti pagal susitarimą ir Vyriausybės programą.

Politines Seimo ir Vyriausybės atsakomybių pozicijas partijos žada skirstytis pagal kompetencijos ir nepriekaištingos reputacijos principus, atsižvelgdamos į proporcingą atstovavimą Seime bei suteikdamos ministro pirmininko ir Seimo pirmininko pareigybėms didesnį lyginamąjį svorį.