Diskusijos dėl dronų, bepiločių orlaivių ir jų sistemų poreikio Lietuvos apginamumo kontekste pastaraisiais metais kaito ir, regis, pasiekė aukščiausią tašą, kai aukščiausiu lygiu suabejota, ar tinkamai vystomas šis pajėgumas.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako viena, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atkerta kita, jį palaiko premjerė Ingrida Šimonytė, bet čia įsikiša ir paprieštarauja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Prasideda vienų pajėgumų, pavyzdžiui tankų ir kitos šarvuotosios technikos lyginimas bei supriešinimas su dronų, oro gynybos pajėgumais bei poreikiais, į ką neiškentęs atšauna ir kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, kuris nenori diskutuoti su tais, kurie „nelabai įgalūs kalbėti apie karinį patarimą“.

Tai, pasisakyti jau spėjo visi – politikai, žurnalistai, dronų entuziastai, kariškiai, tikri ir tariami ekspertai, jokios karinės patirties neturintys ir atvirkščiai – karčios kovinės patirties dronų, regis, dominuojamame kare Ukrainoje turintys lietuviai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)