Politikas sako nebūgštaująs, kad visuomenė į „valstiečius“ pradės žiūrėti skeptiškai.

R. Karbauskio teigimu, anksčiau ar vėliau visi supras, kad jo užimta laikysena buvo teisinga, mat dabartinės valdžios stumiami projektai valstybei kelia didesnę grėsmę nei, kad kelia karas.

Parlamentinės partijos, išskyrus „valstiečius“, penktadienį Seime pasirašė naują susitarimą dėl šalies gynybos. Dokumentu sutarta siekti išlaikyti ne mažesnį nei 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) dydžio finansavimą, taip pat didinti šauktinių skaičių.

Parašus po dokumentu padėjusių partijų lyderiai labai nesureikšmino, kad tarp jų penktadienį nebuvo R. Karbauskio.

„Apgailestauju, kad ne visos partijos dalyvavusios darbe galiausiai šį pasitarimą nusprendė pasirašyti, bet apgailestaudama kartu ir džiaugiuosi, kad sprendimas nepasirašyti šio susitarimo vis dėlto nėra susijęs su pačiu susitarimu, o susijęs su atskirosiomis nuomonėmis apie valdančiąją koaliciją, Vyriausybę ar dar kažkuriuos dalykus, kurie turbūt nėra esminiai“, – ceremonijoje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Tačiau priežastys, kodėl „valstiečiai“ neatėjo pasirašyti susitarimo R. Karbauskiui tikrai neatrodo neesminės. Politikas įsitikinęs, kad dešinieji vykdo valstybiniu požiūriu ydingą politiką, tad su dabartine valdžia, kilsteltu tonu rėžia R. Karbauskis, „valstiečiai“ kolaboruoti negali.

„Mes su valdžia nekolaboruosime. Tegu jie daro ką jie nori. Visuomenę gali apgaudinėti tam tikrą laiką, bet su tokia politika ilgai nevažiuosi“, – teigė R. Karbauskis.

Pirmiausiai „valstietis“ bijo, kad valdžia gali iš Lietuvos padaryti „narkotikų valstybę“. Esą šiuo metu kaip tik link to ir einama. Ir tai, sako jis, baisiau nei bet kokie geopolitiniai iššūkiai.

„Vyksta bukas Lietuvos vertybių naikinimas, bandymas padaryti Lietuvą kažkokia narkotikų valstybe – tai yra baisiau mūsų saugumui nei kas kitas. Tai yra ką mes bandome pasakyti. Tai Lietuvos saugumui gresia labiau nei karas. Jei iš mūsų žmonių 40 proc. vartos narkotikus – o tai atsitiks su mūsų visuomene... Valdžia link šito eina“, – sakė jis, pažymėdamas, kad tai, apie ką ir kaip jis kalba, tikrai nėra nesąmonės.

„Jei kas nors man pasakys, kad aš šneku nesąmones... Tai aš pasakysiu... Paprasčiausiai pasakykite man argumentus, kodėl narkotikai, jūsų nuomone, yra priimtini normaliai išsivysčiusiai valstybei. Narkotikai yra mirtis“, – niekaip su iniciatyva dekriminalizuoti mažo marihuanos kiekio laikymą susitaikyti negalintis sakė R. Karbauskis.

Galiausiai „valstietis“ pažymėjo manąs, kad susitarimą dėl gynybos pasirašiusios partijos ir ypač valdantieji, nėra patriotai.

„Tie žmonės tik vaidina patriotus ir dabar tas vaidinimas darosi juokingas. Jie kuria problemas nebe tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai. Bus problemų ir NATO. Jie daro bandydami kažką pavaizduoti, kad jie patriotai... Bet jie gamina rusų propagandai medžiagą. Ar su šiais žmonėmis galima pasirašyti dokumentą dėl gynybos?“ – apibendrino R. Karbauskis.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)