aA
Parlamentarams svarstant Seimo rinkimų įstatymo pataisas dėl rinkimų kartelės sumažinimo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis siūlo nuleisti ir patekimo į savivaldą slenkstį – kandidatų sąrašui - nuo 4 proc. iki 3 proc., o partijų jungtiniam arba jam prilygintam sąrašui nuo 6 iki 5 proc.
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Josvydas Elinskas

Tokias Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas įregistravęs R. Karbauskis sako, kad projekto tikslas užtikrinti didesnę politinę įvairovę savivaldos tarybose.

„Dabartinis teisinis reguliavimas apsunkina mažesnių, tačiau rinkėjų palaikymą turinčių, partijų patekimą į savivaldybių tarybas ir mažina partijų konkurenciją tarpusavyje bei politinių pažiūrų atstovavimo įvairovę savivaldybės tarybose“,- sako R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat siūlo numatyti, kad pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui, Vyriausioji rinkimų komisija grąžina rinkimų užstatus juos sumokėjusioms partijoms, rinkimų komitetams ar išsikėlusiems kandidatams į savivaldybės tarybos narius – merus, jeigu kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus ar kandidatų sąrašas per savivaldybės tarybos rinkimus surinko ne mažiau kaip 2 procentus rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Šiuo metu įstatyme tokia galimybė yra numatyta surinkus ne mažiau kaip 3 procentus rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų

Pagal R. Karbauskio siūlomą projektą, kandidatų sąrašas gali gauti savivaldybės tarybos narių mandatų tik tuo atveju, jeigu už kandidatų sąrašą balsavo ne mažiau kaip 3 procentai, o už partijų jungtinį arba jam prilygintą, kandidatų sąrašą – ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Šiuo metu kandidatų sąrašas gali gauti savivaldybės tarybos narių mandatų tik tuo atveju, jeigu už kandidatų sąrašą balsavo ne mažiau kaip 4 procentai, o už partijų jungtinį arba jam prilygintą kandidatų sąrašą – ne mažiau kaip 6 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis tikisi, kad Seimas pritars siūlymui iki 3 proc. sumažinti ribą, pagal kurią politinių partijų kandidatų sąrašas galėtų gauti mandatus parlamente. Jo nuomone, Seimas taip pat tikriausiai įteisins, kad jungtinis kandidatų sąrašas galėtų dalyvauti skirstant mandatus tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

„Šnekant apie rinkimų barjero pasikeitimą, pirmą sykį istorijoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga priima sprendimą, kuris jai nėra aktualus visiškai, bet būtent dėl demokratijos. Jeigu mes šiandien nepadarysime to, atitinkamai tikėtis, kad tai kas nors kitas padarys, beveik nėra jokių šansų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Seimo narys Naglis Puteikis, o vėliau ir R. Karbauskis įregistravo pasiūlymą dėl Seimo rinkimų barjero sumažinimo iki 3 ir 5 proc.

Seimo rinkimų įstatyme įteisinti 4 ir 6 procentų kartelę siūlė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas. Pagal jo parengtą projektą, politinių partijų kandidatai patektų į Seimą, jei partija rinkimuose perkoptų 4 proc. ribą, o jungtinių kandidatų sąrašas – pasiekęs 6 proc. ribą.

Šių įstatymo pataisų svarstymas Seimo plenariniame posėdyje planuojamas ketvirtadienį.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Druskininkų merui – dovana iš Aukščiausiojo Teismo (93)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstybės žemėje, prie Druskininkų...

Tomas Sinickis. Pamąstymai apie gerovės valstybę (9)

Nijolė Oželytė apie Sausio 13 -ąją pasakoja kiekvienais metais. Čia nieko naujo. Pikti...

Nauji greičio matuokliai Vilniuje: „trikojai“ fiksuos ne visus, o apie jų buvimo vietą bus pranešta (182)

Dar rudenį įsigytus mobilius greičio matuoklius policija jau pradėjo naudoti gatvėse. Anot...

Kaltinimus neigiantis Panevėžio meras po apklausos paleistas į laisvę

Naujų įtarimų korupcija sulaukęs Panevėžio meras Rytis Račkauskas po apklausos pirmadienį...

Dėl statybvietėje įvykusio nelaimingo atsitikimo teisia daugiabučius stačiusios bendrovės vadovą (48)

Dėl netoli Valstybės saugumo departamento (VSD) statomų naujų gyvenamųjų namų kvartale...

Libijos generolas – vis sunkiau valdomas (19)

Regis, niekam nepavyksta atvesti į protą Khalifos Haftaro . Jei ir buvo tikėtasi, kad didžiųjų...

Žiemą dygstantys grybai, žydinčios žibutės ir bėganti sula: mokslininkas mano, kad mums siunčiama žinia (28)

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų ir TV reportažų,...

Linas Kojala. Nenori radikalizmo? Persvarstyk, kaip funkcionuoja ekonomika (33)

Užbėgti už akių radikalių kairiųjų politinių jėgų stiprėjimui.

Per pasirodymą muzikos festivalyje scenoje mirė dainininkas Davidas Olney: gyvybė užgeso vidury dainos (3)

Mirė žinomas folkmuzikos atlikėjas ir dainų autorius Davidas Olney. Jam buvo 71-eri. D. Olney...

Lietuvoje bus uždrausta išleisti paukščius į lauką (40)

Didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) protrūkiai patvirtinti dar trijuose paukščių...