aA
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis atkirto prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri jo atsisakymą sėsti drauge su opozicija ir valstybės vadovais prie bendro stalo įvertino taip, kad „viršūnės“ jau buvo pasirengę kalbėti, o kai kurios „apačios“ nusprendė, kad dar ne laikas susitikti ir bendrauti.
© DELFI montažas

„Kaip gera Konstitucijos žinovė, Prezidentė turėtų prisiminti 29 jos straipsnį – „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“. Tačiau Prezidentei atrodo, kad Lietuvoje yra „viršūnės“ ir „apačios“. Jai priimtina nuomonė, kad „apačios“ neva turi paklusti „viršūnėms“. Tai ji aiškiai pasakė po susitikimo su Seimo Valdyba atsakydama į žurnalistų klausimą, kaip ji vertina mano atsisakymą vakarieniauti su ja, Jos Ekscelencija, ir opozicijos atstovais. Jie juk „viršūnės“, o štai „apačios“ atsisakė!“, – feisbuke rašė R. Karbauskis.

Šis Prezidentės pasisakymas jam priminė jau anksčiau girdėtus šalies „elito“ pasisakymus ir bandymus žeminti tuos, kurie yra ne jų aplinkos.

„O paprasti žmonės, kurie nori tik vieno – būti girdimi. Jie jų pačių išrinktų valstybės vadovų buvo pavadinti ir „šunauja“, ir „runkeliais“. Panašu, kad būnant „aukštumose“ prarandamas ne tik realybės jausmas, bet ir elementari kultūra bei pagarba žmonėms, kurie kasdieniu darbu kuria Lietuvą. Pamirštama, kad pagal Konstituciją ne „viršūnės“, o Tauta kuria valstybę ir būtent Tautai, o ne sau valdovų funkcijas linkusioms priskirti „viršūnėms“ priklauso suverenitetas“, – rašė R. Karbauskis.

Pasak jo, ilgus metus Lietuvą valdžiusioms „viršūnėms“, klestėjusioms valstybės žmonių sąskaita, matyt, sunkiai suvokiama ir tai, kodėl atsiranda tokių, kurie nepaklūsta ir netampa „viršūnėse“ vykstančių sandorių bendrininkais.

„Jiems nesuprantama, kodėl yra principingų politikų, kurie siekia įgyvendinti tai, ko „viršūnėje“ esantys dėl kažkokių priežasčių niekada taip ir nedrįso daryti – girdėti, ko prašo piliečiai. Tas „viršūnių“ atotrūkis nuo realybės toks didelis, kad net siekius išlaikyti tamprų valstybės ryšį su savo žmonėmis užsienyje „viršūnėse“ gyvenantys imama vadinti antikonstituciniais. Taip „viršūnės“ ima uzurpuoti ir Konstitucinio Teismo vaidmenį – savo verdiktus skelbia net nesulaukus Konstitucinio Teismo sprendimo“, – rašė R. Karbauskis.

Jis neteisingais vadino kaltinimus valdantiesiems, kad jų sprendimai prieštarauja Konstitucijai, yra neteisingi.

„Tik Konstitucinis Teismas gali priimti neginčijamą sprendimą dėl vienos ar kitos normos atitikimo Konstitucijai“, – ribas braižė R. Karbauskis.

Prezidentė perspėjo kuo gali baigtis karas

Praėjusią savaitę su Seimo valdyba susitikusi prezidentė D. Grybauskaitė perspėjo, kad „valstiečių“ ir konservatorių karas gali susilpninti pasitikėjimą ne tik pačiais politikais, bet ir valstybe apskritai.

„Labai norėčiau bendro darbo, nes konfliktuose ir karuose laimėtojų niekada nebuvo ir nebus, dažniausiai pralaimi abi pusės. Tą matėme nuo pavasario sesijos, kai konfliktuojančios pagrindinės dvi politinės jėgos pradėjo prarasti reitingus, abi vienodai, tai yra rodiklis, kad žmonės mato konfliktuojantį destruktyvumą, kad karai nekuria jokio pozityvo ir produkto ir smerkia abi puses“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kartą jau pabandžiusi susodinti konfliktuojančias puses už bendro stalo prezidentė konstatuoja, kad „vien kvietimo nepakanka“.

„Turbūt, puikiai žinome klasikus, kurie sako, kad revoliucija ar kažkas turi pribręsti tiek subjektyviai, tiek objektyviai – apačios ir viršūnės turi galvoti panašiai. (…) Kai kurie mėginimai sukviesti (parodo), kad viršūnės jau buvo pasirengę kalbėti, o kai kurios apačios nusprendė, kad dar ne laikas susitikti ir bendrauti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė (378)

Seimas antradienį priėmė 2019 metų biudžetą . BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino,...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (133)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius (20)

Per balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime...

Keliuose jau prasidėjo šventinė eismo karštinė: sunkiausia bus kitą savaitę (9)

Artėjant vienoms svarbiausių metų švenčių – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, – miestų...

Vaizdo įraše – Rusijos raketos nesėkmė (42)

Rusijos Kapustin Jaro raketų poligone nenumatytoje vietoje nukrito raketa S-300 . Dėl šio įvykio...

Prieš biudžetą balsavęs Naglis Puteikis prakalbo apie situaciją „valstiečių“ gretose (186)

Seimas antradienį balsų dauguma priėmė kitų metų valstybės biudžetą. Garsiai kartojęs, kad...

4 lengvai paruošiami kiaulienos patiekalai

Kadangi kiti metai – Kiaulės, daugelis ėmė juokauti, kad laukia daugybė kiaulysčių. Visgi, yra...

Nepaisant visko, Seimas priėmė 2019 metų biudžetą (1048)

Antradienį Seimo nariai priėmė 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

LKL sprendimas: Šeškui – griežtas įspėjimas, skirtos nuobaudos Pasvalyje dirbusiems teisėjams (14)

Lietuvos krepšinio lyga išanalizavo praėjusį savaitgalį vykusias „Betsafe–LKL“ čempionato...

Nunerta eglutė tapo tikra Klaipėdos įžymybe: patraukia net užsieniečių dėmesį (9)

Uostamiestyje suspindęs kalėdinių eglučių kiemelis jau tapo gražia švenčių tradicija. Po...