aA
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis atkirto prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri jo atsisakymą sėsti drauge su opozicija ir valstybės vadovais prie bendro stalo įvertino taip, kad „viršūnės“ jau buvo pasirengę kalbėti, o kai kurios „apačios“ nusprendė, kad dar ne laikas susitikti ir bendrauti.
© DELFI montažas

„Kaip gera Konstitucijos žinovė, Prezidentė turėtų prisiminti 29 jos straipsnį – „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“. Tačiau Prezidentei atrodo, kad Lietuvoje yra „viršūnės“ ir „apačios“. Jai priimtina nuomonė, kad „apačios“ neva turi paklusti „viršūnėms“. Tai ji aiškiai pasakė po susitikimo su Seimo Valdyba atsakydama į žurnalistų klausimą, kaip ji vertina mano atsisakymą vakarieniauti su ja, Jos Ekscelencija, ir opozicijos atstovais. Jie juk „viršūnės“, o štai „apačios“ atsisakė!“, – feisbuke rašė R. Karbauskis.

Šis Prezidentės pasisakymas jam priminė jau anksčiau girdėtus šalies „elito“ pasisakymus ir bandymus žeminti tuos, kurie yra ne jų aplinkos.

„O paprasti žmonės, kurie nori tik vieno – būti girdimi. Jie jų pačių išrinktų valstybės vadovų buvo pavadinti ir „šunauja“, ir „runkeliais“. Panašu, kad būnant „aukštumose“ prarandamas ne tik realybės jausmas, bet ir elementari kultūra bei pagarba žmonėms, kurie kasdieniu darbu kuria Lietuvą. Pamirštama, kad pagal Konstituciją ne „viršūnės“, o Tauta kuria valstybę ir būtent Tautai, o ne sau valdovų funkcijas linkusioms priskirti „viršūnėms“ priklauso suverenitetas“, – rašė R. Karbauskis.

Pasak jo, ilgus metus Lietuvą valdžiusioms „viršūnėms“, klestėjusioms valstybės žmonių sąskaita, matyt, sunkiai suvokiama ir tai, kodėl atsiranda tokių, kurie nepaklūsta ir netampa „viršūnėse“ vykstančių sandorių bendrininkais.

„Jiems nesuprantama, kodėl yra principingų politikų, kurie siekia įgyvendinti tai, ko „viršūnėje“ esantys dėl kažkokių priežasčių niekada taip ir nedrįso daryti – girdėti, ko prašo piliečiai. Tas „viršūnių“ atotrūkis nuo realybės toks didelis, kad net siekius išlaikyti tamprų valstybės ryšį su savo žmonėmis užsienyje „viršūnėse“ gyvenantys imama vadinti antikonstituciniais. Taip „viršūnės“ ima uzurpuoti ir Konstitucinio Teismo vaidmenį – savo verdiktus skelbia net nesulaukus Konstitucinio Teismo sprendimo“, – rašė R. Karbauskis.

Jis neteisingais vadino kaltinimus valdantiesiems, kad jų sprendimai prieštarauja Konstitucijai, yra neteisingi.

„Tik Konstitucinis Teismas gali priimti neginčijamą sprendimą dėl vienos ar kitos normos atitikimo Konstitucijai“, – ribas braižė R. Karbauskis.

Prezidentė perspėjo kuo gali baigtis karas

Praėjusią savaitę su Seimo valdyba susitikusi prezidentė D. Grybauskaitė perspėjo, kad „valstiečių“ ir konservatorių karas gali susilpninti pasitikėjimą ne tik pačiais politikais, bet ir valstybe apskritai.

„Labai norėčiau bendro darbo, nes konfliktuose ir karuose laimėtojų niekada nebuvo ir nebus, dažniausiai pralaimi abi pusės. Tą matėme nuo pavasario sesijos, kai konfliktuojančios pagrindinės dvi politinės jėgos pradėjo prarasti reitingus, abi vienodai, tai yra rodiklis, kad žmonės mato konfliktuojantį destruktyvumą, kad karai nekuria jokio pozityvo ir produkto ir smerkia abi puses“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kartą jau pabandžiusi susodinti konfliktuojančias puses už bendro stalo prezidentė konstatuoja, kad „vien kvietimo nepakanka“.

„Turbūt, puikiai žinome klasikus, kurie sako, kad revoliucija ar kažkas turi pribręsti tiek subjektyviai, tiek objektyviai – apačios ir viršūnės turi galvoti panašiai. (…) Kai kurie mėginimai sukviesti (parodo), kad viršūnės jau buvo pasirengę kalbėti, o kai kurios apačios nusprendė, kad dar ne laikas susitikti ir bendrauti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (520)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (144)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (300)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1319)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (5)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (9)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...

Mokslininkai pasiūlė devynias priežastis, kodėl iki šiol dar neaptikome nežemiškos gyvybės (9)

Šiuo metu mokslininkams žinoma, kad visatoje egzistuoja milijonai, o gal ir milijardai planetų,...

Audriaus Bružo ir Šorenos skyrybų byloje – lemtingas verdiktas: teismas įvykdė poros prašymą

Tai, kad byra aktoriaus Audriaus Bružo ir dainininkės Šorenos Džaniašvili santuoka paaiškėjo...

Pirmoji budistų vienuolė lietuvė: kartais atrodė, kad neištversiu (15)

„Ir uždarame vienuolyne tam tikrų praktikų pagalba galima pasiruošti taip, kad iš to išėjęs...

Pastabų žaidėjams turėjęs Adomaitis atskleidė tikrąją Farrello išvykimo priežastį (6)

Pirmosiose naujojo LKL sezono rungtynėse vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sausakimšoje namų...