aA
Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad jau įregistravo nutarimą dėl komisijos, kuri tirtų įtaką politiniams procesams 2008–2016 metais. Kalbėdamas su žiniasklaida „valstiečių“ lyderis ne kartą pakartojo, kad turi koalicijos partnerių, socialdemokratų darbo frakcijos (LSDDP), palaikymą, nors po nutarimu pasirašė tik vienas šios frakcijos narys – Artūras Skardžius.
Ramūnas Karbauskis, Gediminas Kirkilas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Gavau patikinimą, kad palaikymas bus“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Visgi, aiškėja kiek kitokia situacija. Pasirodo, kad patys „socialdarbiečiai“ net nesvarstė ar palaiko idėją sudaryti tyrimo komisiją, o kai kurie frakcijos nariai dar net nematė įregistruoto dokumento.

Frakcijoje klausimas neaptartas

Seimo vicepirmininkė, „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė teigė, kad jos atstovaujama frakcija dar nebuvo susirinkusi aptarti siūlomos tyrimo komisijos sudarymo.

„Mes nesame šito klausimo svarstę. Yra tik vieno (frakcijos nario – LRT.lt) parašas. Aš girdėjau, kad įregistravo, bet dar net nepažiūrėjau, kokie ten klausimai yra. Buvo sutarimas, kad reikia tirti skolinimąsi krizės metais“, – I. Šiaulienė.

Visgi, nors tyrimui dėl skolinimosi ekonominės krizės metu „socialdarbiečiai“ pritaria, I. Šiaulienė tvirtino, kad klausimai, kurie yra nurodyti ketvirtadienį įregistruotame nutarime, niekada LSDDP frakcijoje nebuvo aptarti.

Kad komisijos sudarymo klausimas nebuvo aptartas, patvirtino ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, kurio vadovavimo ministrų kabinetui laikotarpį taip pat norima tirti.

„Nereikia bijoti, tegul tiria. Frakcijoje stiprios diskusijos nebuvo, aš jokiame pokalbyje nedalyvavau“, – sakė A. Butkevičius.

Išplatino pranešimą

Apie tai, kad komisijos sudarymo dar neaptarė, prabilo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis cituojamas išplatintame pranešime:

„Man yra keista, kai buvusių Vyriausybių darbo ir politinės korupcijos ar galimos verslo įtakos politikams tyrimų tradiciją palaikė patys konservatoriai, bet dabar, kai siūloma tirti jų pačių valdymo laikotarpį nuo 2008-ųjų, kai vyriausybei vadovavo Andrius Kubilius – jie jau ima trypčioti ir kaltina valdančiuosius neva tokie tyrimai tik užgožtų kitus darbus. Tai akivaizdu, kad konservatoriai bijo.

Iš esmės mūsų frakcija šios komisijos kūrimo iniciatyvos dar neaptarė – vienas mūsų frakcijos narys yra pasirašęs už tokią iniciatyvą. LSDD frakcija svarstys tokią galimybę ir priims sprendimą, kol kas jo dar nėra“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Apie tai, kad komisijos sudarymo dar neaptarė, prabilo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis cituojamas išplatintame pranešime:

„Man yra keista, kai buvusių vyriausybių darbo ir politinės korupcijos ar galimos verslo įtakos politikams tyrimų tradiciją palaikė patys konservatoriai, bet dabar, kai siūloma tirti jų pačių valdymo laikotarpį nuo 2008-ųjų, kai vyriausybei vadovavo Andrius Kubilius – jie jau ima trypčioti ir kaltina valdančiuosius neva tokie tyrimai tik užgožtų kitus darbus. Tai akivaizdu, kad konservatoriai bijo.

Iš esmės mūsų frakcija šios komisijos kūrimo iniciatyvos dar neaptarė – vienas mūsų frakcijos narys yra pasirašęs už tokią iniciatyvą. LSDD frakcija svarstys tokią galimybę ir priims sprendimą, kol kas jo dar nėra“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paslaptingas naujasis Rusijos žvalgybos vadovas: veiklos braižas, matytas ir Vašingtone, ir Vilniuje (199)

Rusijos karinei žvalgybai – GRU vadovaus jau trečias Igoris per 2 metus. Po to, kai lapkričio...

Pavojingus vaistus galėjo vartoti daugybė lietuvių – jų sudėtyje aptikta vėžį sukeliančių medžiagų (24)

Vasarą uždraustas preparatas toliau kelia aistras. Tyrimas dėl jame rastų kancerogenų vis dar...

Grįžusiam pasaulio čempionui – nemaloni staigmena oro uoste (2)

Baseine rekordus traiškiusiai Lietuvos plaukimo rinktinei lėktuvuose sekėsi žymiai prasčiau –...

Rusiją sukrėtė krikštynų ceremonijos vaizdai: išrengtas vaikas klykė iš siaubo (80)

Vogčiomis nufilmuotos akimirkos, kaip klykia mirtinai persigandusi mažametė, kurios galvą po...

Pirmasis „Aš Ikona“ žurnalo pristatymas be Agnės Jagelavičiūtės: į prabangų vakarėlį rinkosi šou pasaulio žvaigždės (5)

Pirmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rinkosi žurnalo „Aš Ikona"...

Automobilio savininkas liko nesupratęs: kuo „Ecoservice“ darbuotojui užkliuvo mano mašina? (16)

Vilnietį gruodžio 11 d. pribloškė „ Ecoservice “ darbuotojo elgesys – ištuštinus kieme...

Iš Corbyno lūpų – grasinimas Theresai May (14)

Po Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May pranešimo, kada parlamentas balsuos dėl...

Nemaniau, kad įsimylėsiu ir vesiu valytoją: tėvai išsižadėjo mūsų abiejų (31)

Šią istoriją konkursui „ Mūsų meilė įveikė visas kliūtis “ atsiuntė skaitytojas E.

Daugelio pamėgta interjero detalė: viena klaida gali viską sugadinti (1)

Pasistatyti namus ar nusipirkti butą – yra tik viena svarbi dalis, tačiau ne ką mažiau dėmesio...