Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad jau įregistravo nutarimą dėl komisijos, kuri tirtų įtaką politiniams procesams 2008–2016 metais. Kalbėdamas su žiniasklaida „valstiečių“ lyderis ne kartą pakartojo, kad turi koalicijos partnerių, socialdemokratų darbo frakcijos (LSDDP), palaikymą, nors po nutarimu pasirašė tik vienas šios frakcijos narys – Artūras Skardžius.
Ramūnas Karbauskis, Gediminas Kirkilas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Gavau patikinimą, kad palaikymas bus“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Visgi, aiškėja kiek kitokia situacija. Pasirodo, kad patys „socialdarbiečiai“ net nesvarstė ar palaiko idėją sudaryti tyrimo komisiją, o kai kurie frakcijos nariai dar net nematė įregistruoto dokumento.

Frakcijoje klausimas neaptartas

Seimo vicepirmininkė, „socialdarbietė“ Irena Šiaulienė teigė, kad jos atstovaujama frakcija dar nebuvo susirinkusi aptarti siūlomos tyrimo komisijos sudarymo.

„Mes nesame šito klausimo svarstę. Yra tik vieno (frakcijos nario – LRT.lt) parašas. Aš girdėjau, kad įregistravo, bet dar net nepažiūrėjau, kokie ten klausimai yra. Buvo sutarimas, kad reikia tirti skolinimąsi krizės metais“, – I. Šiaulienė.

Visgi, nors tyrimui dėl skolinimosi ekonominės krizės metu „socialdarbiečiai“ pritaria, I. Šiaulienė tvirtino, kad klausimai, kurie yra nurodyti ketvirtadienį įregistruotame nutarime, niekada LSDDP frakcijoje nebuvo aptarti.

Kad komisijos sudarymo klausimas nebuvo aptartas, patvirtino ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, kurio vadovavimo ministrų kabinetui laikotarpį taip pat norima tirti.

„Nereikia bijoti, tegul tiria. Frakcijoje stiprios diskusijos nebuvo, aš jokiame pokalbyje nedalyvavau“, – sakė A. Butkevičius.

Išplatino pranešimą

Apie tai, kad komisijos sudarymo dar neaptarė, prabilo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis cituojamas išplatintame pranešime:

„Man yra keista, kai buvusių Vyriausybių darbo ir politinės korupcijos ar galimos verslo įtakos politikams tyrimų tradiciją palaikė patys konservatoriai, bet dabar, kai siūloma tirti jų pačių valdymo laikotarpį nuo 2008-ųjų, kai vyriausybei vadovavo Andrius Kubilius – jie jau ima trypčioti ir kaltina valdančiuosius neva tokie tyrimai tik užgožtų kitus darbus. Tai akivaizdu, kad konservatoriai bijo.

Iš esmės mūsų frakcija šios komisijos kūrimo iniciatyvos dar neaptarė – vienas mūsų frakcijos narys yra pasirašęs už tokią iniciatyvą. LSDD frakcija svarstys tokią galimybę ir priims sprendimą, kol kas jo dar nėra“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Apie tai, kad komisijos sudarymo dar neaptarė, prabilo ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas. Jis cituojamas išplatintame pranešime:

„Man yra keista, kai buvusių vyriausybių darbo ir politinės korupcijos ar galimos verslo įtakos politikams tyrimų tradiciją palaikė patys konservatoriai, bet dabar, kai siūloma tirti jų pačių valdymo laikotarpį nuo 2008-ųjų, kai vyriausybei vadovavo Andrius Kubilius – jie jau ima trypčioti ir kaltina valdančiuosius neva tokie tyrimai tik užgožtų kitus darbus. Tai akivaizdu, kad konservatoriai bijo.

Iš esmės mūsų frakcija šios komisijos kūrimo iniciatyvos dar neaptarė – vienas mūsų frakcijos narys yra pasirašęs už tokią iniciatyvą. LSDD frakcija svarstys tokią galimybę ir priims sprendimą, kol kas jo dar nėra“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visą šalį sukrėtė valdininkų abejingumas sergančiai mergaitei: Pijos atvejis atvėrė valstybės žaizdą (41)

Po prieš beveik tris mėnesius įvykusios avarijos Pija ilgą laiką buvo komoje. 13 metų mergaitė...

Aušra Kilkuvienė atsikratė jau 35 kilogramų: su jais kartu nukrito įtampa, nervai ir nuoskaudos (29)

Iš TV ekranų dingusi Aušra Kilkuvienė šiuo metu džiaugiasi atrasta fizine ir dvasine ramybe....

Priėmė sprendimus dėl „Naisių vasaros“, bet karas dar nesibaigė nuolat pildoma (413)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį posėdyje pritarė „Naisių vasaros“ serialą...

Liūčių nuplautai Lietuvai vasara rengia staigmenų – ir baigsis ji netradiciškai (34)

Anksti prasidėjusi vasara dar nesitrauks, tačiau ji bus permaininga: teks ne tik braukti prakaitą,...

Pragaro naktis Vilniuje: moteris patyrė siaubingas kančias ir pažeminimą (27)

Antradienio naktis moteriai tapo tikru košmaru. Ji pareigūnams pasakojo, kad buvęs sugyventinis ją...

„Postimees“: Putiną skraidinęs lėktuvas pažeidė Estijos oro erdvę Estija įteikė notą (165)

Du Rusijos lėktuvai pirmadienį apie vidurdienį pažeidė Estijos oro erdvę, o viename iš jų...

Prie kolegės LAT seksualiai priekabiavusiam profesoriui pavyko išvengti bausmės teismas bandė nuslėpti tarnautojo tapatybę (57)

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ( LAT ) darbuotojas Skirmantas Jankauskas seksualiai priekabiavo...

Užkalnis: kepdami mėsą lauke mes švenčiame laisvę (156)

Kai prieš tris dešimtmečius atkūrinėjome laisvę, turėjome gerą supratimą, kaip mes gyvensime,...

Didėjančios algos verslo nepakirto: gerėja visi rodikliai (61)

Mažiau turto areštų , mažiau bankrotų. Nors dėl valdžios sprendimų ir įtampos darbo rinkoje...

Trumpo pasisakymas su Putinu pribloškė net jo sąjungininkus: tai tragiška klaida papildyta (759)

Pirmadienį, stovėdamas šalia Vladimiro Putino, JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisakė...