aA
Tuščios gatvės, parkai ir pėsčiųjų alėjos, uždangstyti viešbučių kambarių langai ir vos vienas kitas praeivis – taip neįprastai šiuo metu atrodo karantino sukaustytas Druskininkų kurortas.

Druskininkai apmirė laukime – paskelbus karantiną ištuštėjo viešbučiai ir SPA centrai, skendi tamsoje uždarytas vandens parkas, negydo gydyklos, nekelia per Nemuną lynų keltuvai. Pavieniai praeiviai, išimtinai vietos gyventojai, dar neseniai buvusią judrią pėsčiųjų Vilniaus alėją praeina paskubomis, tarsi gėdydamiesi tokio neįprasto vaizdo.

Prie pramogų aikštės, kur nuolat veikdavo nesuskaičiuojama daugybė suvenyrų ir užkandžių kioskų, dabar visi nuleidę langines ir tik vienintelis kebabų vagonėlis priešais vandens parką dar bando tęsti darbą, bet ir prie jo pirkėjų eilės nesirikiuoja. O geriausiai bendrą nuotaiką atspindi už vielos tinklo grotų įkalinti sustingusios karuselės arkliukai, pasiilgę vaikų krykštavimo ir juoko.

Karantinas Druskininkuose
Karantinas Druskininkuose
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Nemuno pakrantėje, ties Ratnyčios upės žiotimis, kur dar aną savaitę būriavosi minios žvejų, suskaičiavau tik porą užmestų meškerių. Ir tik senasis laivas „Druskininkai“, kiekvieną vasarą plukdantis turistus į Liškiavą, lyg niekur nieko ruošiasi naujam sezonui, o Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio įmonės darbininkai Ratnyčios pakrantėje smulkina į malkas vėtros išverstus medžius.

Net ir surasti, kur po tokio karantininio pasivaikščiojimo kurorto centre išgerti puodelį kavos – nelengva užduotis. Manydami, kad klientų vis tiek nebus, dauguma kavinių šeimininkų jas visai uždarė, nors turėjo teisę pardavinėti kavą ir maistą išsinešimui.

Karantinas Druskininkuose
Karantinas Druskininkuose
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Atvertas duris pavyko rasti tik prancūziškų bandelių kepyklėlėje-kavinėje „Boulangerie“ – eilės nėra, bet vienas kitas klientas užsuka, o kad jiems nekiltų pagunda įsitaisyti viduje, visi stalai ir kėdės sustumti į vieną kampą. Respiratoriumi pasipuošusi barista kalba nedaug, bet į vienkartinį puodelį padaro stiprią kvapnią kavą ir palinki nesirgti. O išgerti ją galima ne būtinai žingsniuojant – lauke prie kavinės dar liko pora metalinių staliukų su kėdėmis, kuriais mielai naudojasi jau spėjusieji pasiilgti mažų kurortinio gyvenimo malonumų.

Kaukių Druskininkuose beveik niekas nedėvi nei gatvėse, nei tebekursuojančiuose „Kautros“ autobusuose. Po savaitgalinio parduotuvių lentynų šlavimo didieji „Maxima“ ir „Iki“ prekybos centrai beveik tušti, pirkėjai užbėga, pagriebia ko pristigę ir skuba prie savitarnos kasų, kur nereikės su niekuo bendrauti.

Karantinas Druskininkuose
Karantinas Druskininkuose
© Romas Sadauskas-Kvietkevičius

„Suprantu, kad verslas, ypač smulkus ir vidutinis, patirs daug nepatogumų ir sunkumų. Tačiau dabar turime įvertinti, kad sveikata ir saugumas yra pirmoje vietoje. Šiandien buvo pranešta apie dirbančią gėlių parduotuvę, pareigūnai reagavo operatyviai ir parduotuvė buvo uždaryta. Druskininkų savivaldybė kartu su policijos pareigūnais imsis veiksmų, padėsiančių užtikrinti karantino laikymąsi. Pareigūnai vykdys nuolatinę kontrolę, pažeidėjams bus skiriamos baudos“, – pirmadienį, po ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pranešė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susirgimų koronavirusu Druskininkų kurorte dar neužfiksuota, bet savivaldybei jau teko organizuoti vieno iš Danijos grįžusio asmens parvežimo paslaugą. Druskininkų butų ūkis pasirengęs ir, kaip teigia meras, turi pakankamai priemonių bei dezinfekcinio skysčio, reikalui esant, atlikti laiptinių ir kitų patalpų bei transporto priemonių dezinfekciją.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(40 žmonių įvertino)
3.7500

Top naujienos

Pandemijos kreivė lūžta? Anksčiausiai pajuodusių savivaldybių skaičiai teikia vilčių

Ir toliau augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui, epidemiologinis šalies žemėlapis...

Nuo lapkričio griežtinama darbdavių atsakomybė – didės baudos (45)

Nuo šių metų lapkričio mėnesio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos administracinių...

Kultūros ministras Kairys savo kabinetui atnaujinti pasitelkė partijos kolegas: skirta suma nustebino politikus (145)

Kultūros ministras , liberalas Simonas Kairys atsinaujina kabinetą. LNK žinios praneša, kad iki...

Lenkijos premjero žodžiai sukėlė skandalą: ES gali pradėti trečiąjį pasaulinį karą (327)

Lenkija siekia numalšinti Europos Sąjungos partnerių pasipiktinimą, kilusį po to, kai šalies...

Mantas Martišius. Nepažinta tauta, vardu Lietuva

Mažiausiai dešimt metų iš eilės vasaros antrojoje pusėje iškyla abiturientų aukštojo mokslo...

Apmusijusiame LFF veidrodyje – Liubinsko idėjos grimasa: aš tų prielipų visai nesiūliau (6)

Lietuvos futbolo federacija ( LFF ) nuo ateinančių metų imsis dalinti labdarą. Taip vadinamos...

Tomas Janonis | D+

Cinizmo viršūnė: moteris net nenujautė, ką su jos turtu padarys žinomi verslininkai (33)

Skuodo rajone 2,4 ha sklypą valdanti moteris negalėjo patikėti tuo, ką išgirdo Nacionalinėje...

Nufilmuoti dūkstantys Karšuvos girios vilkai: vaizdas privers nusišypsoti (18)

Vilkai dažnai vaizduojami kaip pikti ir pavojingi plėšrūnai, tačiau šis Karšuvos girioje...

Žiniasklaida: teigiama, jog rastas būdas patraukti Dulkį iš Vyriausybės jį paaukštinant (358)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gali būti patrauktas iš Vyriausybės į aukštesnes...

Skuodis tikisi iki 15 tiesioginių skrydžių svarbiomis Lietuvai kryptimis

Susisiekimo ministras tikisi, kad iš Lietuvos bus galima tiesiogiai skraidyti į 10-15 ypač svarbių...