26 šalyse sergamumas mažėjo: beveik dvigubai sumažėjo naujų užsikrėtimų Šveicarijoje, Švedijoje, Lenkijoje ir Kipre. Sergamumas sumažėjo ir Lietuvoje, tačiau mažėjimas nepakankami spartus, kad Lietuva paliktų pirmą vietą sąraše pagal sergamumo lygį.

3 šalyse situacija per savaitę mažai keitėsi: nežymus augimas fiksuotas Maltoje ir Islandijoje, tačiau sergamumas šiose šalyse išliko žemas – atitinkamai 9,9 ir 10,4 naujų atvejų / 100 000 gyventojų / per paskutines 14 dienų, nustojo skaičiai augti ir stabilizavosi Danijoje.

3 šalyse sergamumas augo: nerimas dėl viruso indiškos atmainos plitimo jau matosi JK statistikoje, skaičiai vėl šiek tiek didėjo Airijoje, antrą mėnesį svyruodami panašiame diapazone. Antrą savaitę naujų užsikrėtimų daugėja Portugalijoje.

Tik Lietuvoje sergamumas buvo didesnis nei 300 naujų atvejų / 100 000 gyventojų / per paskutines 14 dienų.

Nyderlanduose – mažėjo nuo 361,7 iki 278,1. Griežtesnės ribojančios priemonės įvestos nuo spalio 14 d., lapkričio pabaigoje pradėtas laipsniškas priemonių palengvinimas, tačiau vėl išaugus sergamumui nuo gruodžio 16 d. grįžta prie griežtų priemonių taikymo, jos sustiprintos nuo sausio 22 d. įvedant komendanto valandą. Nuo balandžio 28 d. priemonės švelninamos.

Nyderlandai priskyrė Lietuvą prie didelės rizikos šalių, iš kurių atvykstant privaloma ne tik atlikti testą, bet ir užpildyti naują deklaracijos formą (nurodyti izoliavimosi vietą), o atvykus izoliuotis 10 dienų. Nutraukti izoliaciją galima tik tuo atveju, jei praėjus 5 dienoms po atvykimo atliktas testas bus neigiamas. Pildyti deklaraciją privalo ir tie asmenys, kuriems taikoma išimtis dėl izoliavimosi. Iš ES šalių šiame sąraše dar yra Švedija ir Kipras.

Iš didelės rizikos šalių atvykstantiems persirgusiems ar pasiskiepijusiems asmenims išimtys netaikomos.

Už izoliavimosi reikalavimo nepaisymą numatyta 339 EUR bauda.

Į šį sąrašą taip pat pateko Argentina, Bahreinas, Bolivija, Brazilija, Žaliasis Kyšulys, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Dominika, Ekvadoras, Prancūzijos Gvinėja, Gajana, Maldyvai, Indija, Panama, Paragvajus, Peru, Seišeliai, Pietų Afrika, Surinamas, Urugvajus ir Venesuela.

Keliauti saugiomis šalimis šiuo metu laikomos: Islandija, Portugalija, Suomija, Malta, Airija, Balearų ir Kanarų salos, Jonijos ir Šiaurės Egėjo salos, Norvegija (išskyrus Oslą ir Agderio apskritis), Portugalija, Rumunija, Australija, Naujoji Zelandija, Ruanda, Singapūras, Pietų Korėja, Izraelis ir Kinija (jei ši atšauks draudimą atvykti europiečiams).

Nuo birželio 1 d. per Nyderlandus tranzitu vykstantys keleiviai nebeprivalo pateikti testo neigiamo atsakymo.

Naujų užsikrėtimų skaičiui per savaitę mažėjant beveik penktadaliu, užkrečiamumo rodiklis buvo lygus 0,82.

Nuo birželio 5 d. įgyvendintas antras (iš 6) atsivėrimo etapas:

 • restoranai ir kavinės gali priimti lankytojus uždarose patalpose – darbo laikas pratęstas iki 22 val. (atitinkamai pratęstas ir leidimas prekiauti alkoholiu parduotuvėse);
 • duris atvėrė muziejai, teatrai, kino teatrai ir kitos kultūros įstaigos;
 • namuose leidžiama priimti 4 svečius per dieną;
 • mažinami ribojimai sporto įstaigoms, veikiančioms uždarose patalpose.

Latvijoje – mažėjo nuo 366,0 iki 268,4. Nepaprastoji padėtis ir priemonės įvestos nuo lapkričio 9 d., nacionaliniu ir atskirų savivaldybių lygiu priemonės sugriežtintos nuo lapkričio 30 d., nuo gruodžio 3 d. priemonės dar labiau sugriežtintos. Nuo kovo 1 d. pradėta ribojimus švelninti.

Belgijoje – mažėjo nuo 268,9 iki 251,6. Karantinas ir komendanto valanda įvesti nuo lapkričio 2 d. Laipsniškas priemonių palengvinimas prasidėjo nuo gruodžio 1 d. Nuo kovo 27 d. priemonės vėl griežtinamos. Nuo balandžio 19 d. ribojimai laipsniškai švelninami.

Nuo liepos ketina pradėti 16–17 metų paauglių vakcinavimą.

Užsikrėtimų skaičiui mažėjant, nuo birželio 9 d. įsigalios pirmasis „Vasaros plano“ etapas:

 • leidžiama klientus aptarnauti maitinimo įstaigų patalpose – darbo laikas ilginamas iki 23.30 val., lieka galioti 4 asmenų prie vieno stalo taisyklė (išskyrus vienos šeimos / namų ūkio narius, kurių gali būti ir daugiau);
 • vieną dieną per savaitę darbuotojams leidžiama grįžti į darbo vietas, tačiau vienu metu darbe gali būti ne daugiau kaip 20 proc. darbuotojų arba 5 darbuotojai, kai įmonėje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų;
 • kultūros renginiuose atviroje erdvėje galės dalyvauti ne daugiau kaip 400 žmonių, vidaus patalpose – ne daugiau kaip 200 arba ne daugiau kaip 75 proc. pajėgumo, jei patalpa mažesnė;
 • leidžiama veikti sporto salėms, saunoms, boulingams, kazino, lažybų punktams ir vidaus žaidimų aikštelėms;
 • sporto klubams leidžiama organizuoti pratybas ne didesnėms nei 50 asmenų grupėms uždarose patalpose ir atviroje erdvėje;
 • dar neturėjusiems galimybės pasiskiepyti asmenims (bet skiepo neatsisakiusiems) bus kompensuojamos PGR tyrimo išlaidos (iki 55 eurų), bet ne daugiau kaip du kartus per liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius.

Nuo liepos 1 d. bus naudojamas ES skaitmeninis sertifikatas, įrodantis, kad jo turėtojas buvo paskiepytas, jo testas buvo neigiamas arba jis yra persirgęs COVID–19. Pabrėžiama, kad ir toliau primygtinai nerekomenduojama keliauti į šalis už ES ribų.

Grįžtantys į šalį Belgijos gyventojai:

 • jei grįžta iš žaliosios arba oranžinės zonos – izoliavimasis ir testas neprivalomi;
 • jei grįžta iš raudonosios zonos:
 • turintiems ES skaitmeninį sertifikatą – izoliavimasis neprivalomas;
 • atlikusiems testą ir gavusiems neigiamą atsakymą – izoliavimasis neprivalomas (neigiamas PGR tyrimas privalomas asmenims nuo 12 metų);
 • jei grįžtama iš labai didelės rizikos zonų, kur paplitusios pavojingos viruso mutacijos, – privaloma izoliuotis 10 dienų ir atlikti PGR testus pirmą ir septintą izoliavimosi dieną (taikoma ir baigusiems pasiskiepyti asmenims).

Į užsienį vykstantys Belgijos gyventojai, turintys ES skaitmeninį sertifikatą, galės laisvai keliauti ES valstybių narių teritorijoje.

Užsieniečių kelionės į Belgiją:

 • jei atvykstama iš žaliosios arba oranžinės zonos – izoliavimasis ir testas neprivalomi;
 • jei atvykstama iš raudonosios zonos – turintiems ES skaitmeninį sertifikatą izoliavimasis neprivalomas, bet PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo;
 • jei atvykstama ne iš ES šalių – asmenys turi būti visiškai paskiepyti (+2 savaitės) viena iš ES patvirtintų vakcinų ir jiems atvykimo dieną turi būti atliktas PGR tyrimas; jei tyrimas neigiamas, izoliavimasis neprivalomas;
 • iš labai didelės rizikos zonos (rizikingos mutacijos) atvykti draudžiama.

Danijoje – mažėjo nuo 247,7 iki 238,5. Nuo gruodžio 16 d. sugriežtintos ribojančios priemonės visoje šalies teritorijoje. Nuo kovo 1 d. švelninami ribojimai nacionaliniu ir regionų lygiu.

Švedijoje – mažėjo nuo 427,1 iki 227,4. Įvestos ribojančios priemonės nuo gruodžio 18 d. Nuo birželio 1 d. švelninamos taikytos priemonės.

Graikijoje – mažėjo nuo 259,4 iki 225,9. Karantinas įvestas nuo lapkričio 7 d., nuo lapkričio 12 d. įvesta komendanto valanda. Nuo sausio 11 d. priemonės griežtinamos / švelninamos, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos regionuose. Nuo kovo 22 d. dalis ribojimų atšaukiami nacionaliniu lygiu.

Slovėnijoje – mažėjo nuo 264,4 iki 205,1. Ekstremali situacija, komendanto valanda ir griežti ribojimai įvesti nuo spalio 24 d. Taikomos priemonės priklausomai nuo epidemiologinės situacijos regionuose. Nuo sausio 23 d. pradėta švelninti priemones. Sugriežtintos priemonės prieš Velykų šventes. Nuo balandžio 12 d. ribojimai švelninami.

Prancūzijoje – mažėjo nuo 222,2 iki 187,2. Karantinas visoje šalyje paskelbtas nuo spalio 30 d. Nuo lapkričio 28 d. pradėtas laipsniškas karantino priemonių švelninimas. Nuo sausio 16 d. griežtesni ribojimai įvedami atskiruose regionuose, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos. Nuo balandžio 2 d. griežtesnės priemonės įvestos nacionaliniu lygiu. Nuo gegužės 3 d. pradėta švelninti priemones.

Paskelbta, jog nuo birželio 15 d. pradedami vakcinuoti 12–15 metų vaikai.

Visoje šalyje krenta užsikrėtimų skaičiai, išskyrus pietvakarius.

Nuo birželio 9 d. ES šalių piliečiai, kurie turės vakcinavimą patvirtinantį dokumentą, galės atvykti ir keliauti šalyje. Neskiepyti vaikai bus įleidžiami kartu su skiepytais suaugusiaisiais. Ši nuostata galios ir Australijos, Pietų Korėjos, Izraelio, Libano, Japonijos, Naujosios Zelandijos ir Singapūro piliečiams. Atvykstantieji iš kitų šalių, įskaitant JAV ir JK, net ir vakcinuoti asmenys privalės pateikti testo neigiamą atsakymą, tačiau jiems nereikės izoliuotis, o neskiepytiems asmenims iš šių šalių leidžiama atvykti tik būtinų kelionių.

Estijoje – mažėjo nuo 250,7 iki 175,9. Gruodžio 5 d. įvestos papildomos priemonės, nuo gruodžio 14 d. priemonės dar kartą sugriežtintos. Nuo sausio 15 d. pradėta švelninti ribojimus regionuose, o nuo vasario 3 d. įsigaliojo sušvelninti ribojimai nacionaliniu lygiu. Nuo vasario 22 d. ribojimai vėl griežtinami, nuo kovo 11 d. įvestas griežtas karantinas. Nuo balandžio 26 d. priemonės švelninamos.

Užsikrėtimų skaičiui toliau mažėjant, užkrečiamumo rodiklis svyruoja tarp 0,7 ir 0,8.

Nuo gegužės 31 d.:

 • sporto, laisvalaikio, neformaliojo švietimo ir mokymo veikla uždarose patalpose leidžiama ne didesnėmis nei 25 asmenų grupėmis (iki šiol buvo 10), taikant maksimalų 50 proc. patalpų užimtumo limitą (buvo 25 proc.);
 • 2+2 taisyklė viešose uždarose patalpose keičiama žmonių išsisklaidymo (protingumo kriterijus atitinkančios distancijos) reikalavimu.

Nuo birželio 2 d. reikalavimas privalomai dėvėti kaukes viešose uždarose erdvėse tapo rekomendacija dėvėti kaukes gausesnio žmonių susibūrimo vietose.

Nuo birželio 14 d. bus:

 • viešų renginių patalpose, konferencijų, teatrų spektaklių, koncertų, kino seansų, kitų pramoginių ir sporto renginių, religinių apeigų dalyvių, taip pat muziejų ir parodų centrų, SPA, vandens parkų, baseinų lankytojų leistinas skaičius didinamas iki ne daugiau kaip 600 (šiuo metu – 200), išlaikant 50 proc. patalpų užimtumo limitą;
 • renginių atviroje erdvėje maksimalus leistinas dalyvių skaičius didinamas iki ne daugiau kaip 1 000;
 • renginiai leidžiami iki 24 val. (šiuo metu iki 22 val.);
 • neberibojamas grupių prie vieno stalo dydis viešojo maitinimo įstaigose, išlaikant 50 proc. patalpų užimtumo limitą ir darbo laiko ribojimą iki 24 valandos.

Kipre – mažėjo nuo 279,2 iki 151,2. Komendanto valanda įvesta nuo lapkričio 5 d., griežtesnės priemonės nuo lapkričio 30 d., priemonės dar labiau sugriežtintos nuo gruodžio 11 d. Nuo vasario 1 d. pradėta švelninti ribojimus. Nuo balandžio 26 d. įvestas karantinas. Nuo gegužės 10 d. priemonės švelninamos.

Šveicarijoje – mažėjo nuo 299,8 iki 145,9. Karantino priemonės įvestos nuo sausio 18 d. Nuo kovo 1 d. švelninami ribojimai.

Kroatijoje – mažėjo nuo 229,5 iki 139,8. Griežtos priemonės galiojo nuo lapkričio 28 d. Nuo vasario 1 d. priemonės švelninamos.

Patvirtinta nacionalinė ES COVID sertifikatų išdavimo sistema, ji pradėjo veikti nuo birželio 1 dienos:

 • sertifikatus galima gauti elektroniniu būdu ir spausdintine versija;
 • sertifikatą gali gauti ir pirmą dozę gavę asmenys, kai po vakcinavimo pirma doze praėjo 22 dienos;
 • pažymima, kad pasienio tarnybos yra visiškai pasirengusios priimti kitų šalių išduotus sertifikatus.

Liuksemburge – mažėjo nuo 210,2 iki 137,5. Komendanto valanda ir griežtesni ribojimai įvesti nuo spalio 30 d., priemonės labiau sugriežtintos nuo lapkričio 26 d. Nuo gruodžio 26 d. įvestos papildomos priemonės. Nuo sausio 11 d. pradėta priemones švelninti.

Ispanijoje – mažėjo nuo 139,7 iki 132,1. Ribojančios priemonės dažniausiai taikomos / švelninamos regionų lygiu.

Madridas ir centrinis Kastilija–La Manča regionas tik dabar atsisako privalomo kaukių dėvėjimo viešose vietose atviroje erdvėje. Reikalavimas dėvėti kaukes uždarose patalpose išlieka.

Regionuose, kuriuose sergamumo lygis nukris žemiau 50 naujų užsikrėtimo atvejų / 100 000 gyventojų / per paskutines 14 dienų, bus leidžiama atidaryti diskotekas ir naktinius klubus – darbo laikas bus ribojamas iki 3 val. nakties. Dar nėra priimta sprendimo dėl papildomų saugumo priemonių, pvz., ar bus leidžiama šokti, ar bus ribojamas būriavimasis, ar bus privaloma dėvėti kaukes.

Madride jau šiuo metu leidžiama restoranams ir barams dirbti iki 1 val. nakties.

Airijoje – augo nuo 102,6 iki 119,5. Aukščiausio lygio ribojančios priemonės taikytos nuo spalio 21 d. iki lapkričio 30 d. Gruodžio mėn. pradėtas laipsniškas priemonių palengvinimas, tačiau nuo gruodžio 31 d. vėl įvestos aukščiausio, penkto, lygio priemonės, o sausio 7 d. papildomai sugriežtintos. Nuo balandžio 12 d. ribojimai švelninami.

Norvegijoje – mažėjo nuo 110,5 iki 102,9. Nuo vasario 3 d. švelninamos / griežtinamos priemonės, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos regionuose, kartu taikant griežtą atvykstančių į šalį asmenų epidemiologinę kontrolę.

Vokietijoje – mažėjo nuo 149,6 iki 98,9. Dalinis karantinas paskelbtas nuo lapkričio 2 d., priemonės sugriežtintos nuo gruodžio 16 d. Nuo vasario 22 d. pradėta švelninti ribojimus. Nuo balandžio 23 d. įsigaliojo „avarinis stabdis“ ir gali būti taikomos griežtesnės priemonės regionuose, kur didelis sergamumas.

Užkrečiamumo rodiklis buvo lygus 0,87. Naujų užsikrėtimų skaičius 100 000 gyventojų per paskutines 7 dienas nukrito žemiau 25. Daugiausiai atvejų užfiksuota Baden–Viurtembergo (37,0), Saro (36,6), Heseno (35,7) ir Šiaurės Reino–Vestfalijos (34,3) federalinėse žemėse, mažiausiai – Meklenburgo Priešakinės Pomeranijos (11,7), Brandenburgo (14,7), Šlėzvigo–Holšteino (15,8) federalinėse žemėse ir Hamburgo mieste (20,1).

Nuo birželio 7 d. Hamburgo ir Berlyno miestuose restoranams ir kavinėms leista klientus aptarnauti uždarose patalpose – būtina pateikti neigiamą testo rezultatą, o nuo birželio 4 d. Berlyne jau nereikia pateikti neigiamo testo rezultato restoranų lauko terasose. Nuo birželio 11 d. viešbučiai vėl galės priimti turistus.

Nustatyta 6 asmenų grupė, kuri nelegaliai prekiavo falsifikuotais vakcinacijos „popieriniais“ sertifikatais.

Italijoje – mažėjo nuo 135,8 iki 95,4. Griežtos dviejų lygių (nacionaliniu ir regionų) priemonės įvestos nuo lapkričio 5 d., nuo gruodžio 4 d. įsigaliojo papildomos priemonės. Nuo sausio 18 d. priemonės griežtinamos / švelninamos, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos regionuose (baltas, geltonas, oranžinis, raudonas rizikos lygiai).

Mažėjant užsikrėtimų skaičiui, vis daugiau šalies regionų patenka į baltąją zoną:

Friulis–Venecija Džulija, Molizė ir Sardinija jau patenka į mažiausios rizikos regionų grupę;
Ligūrija, Venetas, Umbrija ir Abrucai patenka nuo birželio 7 dienos;
Lacijus, Lombardija, Pjemontas, Apulija, Emilija–Romanija ir Trentas – nuo birželio 14 dienos.

Austrijoje – mažėjo nuo 115,8 iki 83,7. Komendanto valanda ir griežtesnės priemonės įvestos nuo lapkričio 3 d., nuo lapkričio 17 d. įvestas karantinas. Nuo gruodžio 7 d. pradėta priemones švelninti, tačiau dėl atsinaujinusio sergamumo augimo teko jas nuo gruodžio 26 d. vėl griežtinti. Nuo vasario 8 d. švelninami ribojimai.

Čekijoje – mažėjo nuo 118,2 iki 76,4. Dalinis karantinas įvestas nuo spalio 22 d., nuo spalio 28 d. įvesta komendanto valanda. Švelninant ribojimus, gruodžio 3 d. buvo paskelbtas trečias (vidutinis) rizikos lygis, tačiau dėl sparčiai atsinaujinusio sergamumo augimo gruodžio 27 d. grįžta prie penkto rizikos lygio, kovo 1 d. dar labiau sugriežtinti ribojimai. Nuo balandžio 12 d. pradėta priemones švelninti.

Slovakijoje – mažėjo nuo 114,3 iki 76,2. Dalinis karantinas įvestas nuo spalio 24 d. Nuo lapkričio 16 d. pradėtas laipsniškas priemonių švelninimas, tačiau nuo gruodžio 11 d. grįžta prie griežtesnių priemonių. Nuo vasario 8 d. pradėta švelninti ribojimus. Nuo kovo 8 d. ribojimai vėl sugriežtinti. Nuo balandžio 12 d. priemonės švelninamos, nuo gegužės 17 d. atšaukta ekstremali padėtis.

Portugalijoje – augo nuo 55,6 iki 65,2. Priemonės buvo taikomos dažniausiai regionų lygiu. Nuo sausio 18 d. įvestos karantino priemonės, nuo sausio 31 d. jos sugriežtintos. Nuo kovo 15 d. pradėtas laipsniškas priemonių švelninimas.

Vengrijoje – mažėjo nuo 101,9 iki 61,1. Nuo lapkričio 4 d. įvesta komendanto valanda, o nuo lapkričio 11 d. – dalinis karantinas, sugriežtinti ribojimai nuo kovo 8 d. Nuo balandžio 7 d. pradėta priemones švelninti.

Dauguma apribojimų atšaukti, bet liko prievolė dėvėti kaukes uždarose patalpose ir viešajame transporte; viešojo maitinimo įstaigose gali būti aptarnaujami tik turintys imuniteto pasus.

Nuo birželio 15 d. savivaldybių įstaigos grįš prie kontaktinio darbo.

Bulgarijoje – mažėjo nuo 92,7 iki 58,7. Griežtesni ribojimai įvesti nuo spalio 29 d., o nuo lapkričio 28 d. priemonės dar labiau sugriežtintos. Nuo sausio 16 d. pradėta švelninti ribojimus. Nuo kovo 20 d. ribojimai sugriežtinti. Nuo balandžio 1 d. vėl pradėta priemones švelninti.

Epideminės situacijos režimas pratęstas iki liepos 31 dienos.

Įsigaliojo naujos įvažiavimo į šalies teritoriją taisyklės. Asmenys, kuriems leidžiama atvykti į šalį, nepriklausomai nuo jų pilietybės bei šalies, iš kurios atvyksta, įleidžiami tik pateikus vieną iš šių dokumentų:

 • skiepijimo sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo visiškai paskiepytas COVID–19 vakcina, praėjus 14 dienų laikotarpiui nuo paskutiniojo skiepo – sertifikate būtina nurodyti asmens vardą, pavardę, parašytus lotyniškai ir atitinkančius asmens kelionės dokumentus, gimimo datą, skiepijimo datas, skiepo pavadinimą ir vakcinos partijos numerį, gamintojo pavadinimą bei šalį;
 • sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, kad asmuo persirgo COVID–19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID–19 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjus 15–180 dienų iki atvykimo į šalį – dokumente turi būti nurodyti asmens vardas, pavardė, atitinkantys asmens kelionės dokumentus, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos, taip pat būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PGR arba RAT testų teigiamas atsakymas „positive“;
 • ES šalių, Šengeno susitarimo šalių (įskaitant San Mariną, Andorą, Monaką ir Vatikaną) piliečiai bei jų šeimos nariai, taip pat JK, Australijos, Kanados, JAV, Sakartvelo, Japonijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos, Ruandos, Pietų Korėjos, Tailando, Tuniso, Urugvajaus, JAE, Ukrainos, Šiaurės Makedonijos, Serbijos, Albanijos, Kosovo, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Moldovos, Rusijos, Izraelio, Kuveito, Baltarusijos ir Turkijos piliečiai ir asmenys, turintys leidimą gyventi Bulgarijos Respublikoje, bei jų šeimos nariai, turintys Bulgarijos nacionalinę vizą D, bei asmenys, turintys leidimą gyventi ES šalyje arba Šengeno susitarimo šalyse, ir jų šeimos nariai įleidžiami į šalies teritoriją, pateikus vieną iš nurodytų dokumentų: skiepijimo sertifikatą, dokumentą, kad asmuo persirgo, arba pažymą, kad ne anksčiau kaip prieš 72 val. atlikto PGR testo atsakymas neigiamas, arba pažymą, kad ne anksčiau kaip prieš 48 val. atlikto antigeno testo iš nosiaryklės atsakymas neigiamas.

Lichtenšteine – mažėjo nuo 69,7 iki 51,6. Sugriežtintos priemonės galioja nuo gruodžio 20 d. Nuo kovo 1 d. švelninami ribojimai.

Jungtinėje Karalystėje – didėjo nuo 40,7 iki 48,9. Anglijoje nuo sausio 5 d. įvestas karantinas, nuo kovo 8 d. pradedamas laipsniškas išėjimas iš karantino; Škotijoje nuo sausio 5 d. įvestas aukščiausias priemonių lygis, nuo vasario 22 d. pradėtas ribojimų švelninimas; Velse priemonės įvestos nuo gruodžio 22 d., ribojimų švelninimas prasidėjo nuo vasario 22 d.; Šiaurės Airijoje priemonės įvestos nuo gruodžio 26 d., švelninamos nuo vasario 22 dienos.

Velse nuo birželio 7 d. švelninamos priemonės:

 • leidžiama privačiai uždarose patalpose susitikti 3 šeimoms / namų ūkiams, prie kurių dar gali prisijungti ir vieni gyvenantys suaugusieji;
 • atviroje erdvėje leidžiama susitikti 30 asmenų;
 • leidžiami organizuoti renginiai atviroje erdvėje, kuriuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 000 asmenų.

Anglijoje užkrečiamumo rodiklis padidėjo iki 1,0–1,2. Birželio 21 d. numatytas visiškas pandemijos suvaržymų panaikinimas gali būti atidėtas. Nerimą kelia beveik 50 proc. išaugę užsikrėtimų skaičiai, palyginti su prieš tai buvusia savaite; teigiama, kad viruso indiškos atmainos plitimas yra 40 proc. agresyvesnis.

Paskutiniame atlaisvinimų etape buvo numatyta leisti veikti naktiniams klubams, panaikinti visus socialinių kontaktų suvaržymus ir reikalavimus masiniams renginiams.

Palyginti su ankstesne savaite, naujų užsikrėtimų skaičius išaugo penktadaliu – maždaug 75 proc. atvejų sudaro indiškoji atmaina, kuri plinta agresyviau nei iki tol vyravusi britiškoji.

Anglijoje abiem vakcinos dozėmis paskiepyta 51 proc., Škotijoje – 48 proc., Šiaurės Airijoje – 47 proc., Velse – 46 proc. gyventojų.

Lenkijoje – mažėjo nuo 81,9 iki 45,0. Nuo gruodžio 28 d. paskelbtas nacionalinis karantinas su griežtais ribojimais. Nuo vasario 1 d. pradėta švelninti priemones. Nuo vasario 27 d. taikomi sugriežtinti ribojimai atskiruose regionuose, nuo kovo 20 d. griežti ribojimai paskelbti nacionaliniu lygiu, dar labiau sugriežtinti kovo 27 dienos.

Nuo balandžio 19 d. pradėta priemones švelninti, nuo balandžio 26 d. grįžta prie ribojimų taikymo pagal epidemiologinę situaciją konkrečiuose regionuose, nuo gegužės 1 d. švelninamos taikomos priemonės nacionaliniu lygiu.

Nuo birželio 6 d. toliau švelninami ribojimai:

 • leidžiama rengti muges, konferencijas bei parodas kontaktiniu būdu, jei vienam žmogui užtikrinamas ne mažesnis kaip 15 kv. metrų plotas – nustatant dalyvių limitą, paskiepyti asmenys neskaičiuojami;
 • leidžiama atnaujinti veiklą vaikų žaidimo kambariams, jei vienam žmogui užtikrinamas ne mažesnis kaip 15 kv. metrų plotas – nustatant dalyvių limitą, paskiepyti asmenys neskaičiuojami;
 • viešuose susibūrimuose (oficialiuose renginiuose, kur dalyviai yra registruojami) ir vestuvėse leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 150 žmonių (buvo 50) – nustatant dalyvių limitą, paskiepyti asmenys neskaičiuojami;
 • spontaniški / neplanuoti vieši susibūrimai ir toliau draudžiami (leidžiama rinkis ne daugiau kaip 5 asmenims);
 • viešajame transporte gali būti užimta 75 proc. vietų.
Nuo birželio 7 d. ketinama pradėti skiepyti vaikus nuo 12 iki 15 metų.
Koronavirusas Jungtinėje Karalystėje

Suomijoje – mažėjo nuo 49,8 iki 40,5. Nuo vasario 25 d. įvesti griežtesni reikalavimai, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos papildomos priemonės taikomos atskiruose regionuose.

Iki birželio 27 d. pratęsta vidaus sienų kontrolė su ES ir Šengeno erdvės šalimis, atvykstant visomis transporto priemonėmis, išskyrus pramoginius laivus:

 • į šalį gali atvykti tik Suomijos piliečiai ir nuolatiniai gyventojai bei asmenys, turintys būtiną priežastį;
 • leidžiama vykti tranzitu grįžtant į nuolatinę gyvenamąją vietą kitoje ES ir Šengeno erdvės šalyje.

Rumunijoje – mažėjo nuo 46,8 iki 28,2. Nuo kovo 8 d. papildomos priemonės taikomos atskiruose regionuose, priklausomai nuo epidemiologinės padėties.

Nuo birželio 2 d. pradėta vakcinuoti 12–15 metų vaikus.

Islandijoje – beveik nesikeitė, nuo 10,2 iki 10,4. Nuo gruodžio 12 d. pradėtas laipsniškas priemonių palengvinimas, kartu taikant griežtą atvykstančių į šalį asmenų epidemiologinę kontrolę.

Maltoje – beveik nesikeitė, nuo 9,3 iki 9,9. Nuo kovo 10 d. įvestos griežtos priemonės, jos dar labiau sugriežtintos nuo kovo 28 d. Nuo balandžio 12 d. priemonės švelninamos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)